Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hánykor eszik a babád, ha már...

Hánykor eszik a babád, ha már kiváltottad az étkezéseket? Mennyire lehet alakítani, vagy itt is a baba diktál, mint az elején a 3 óránkénti evésnél?

Figyelt kérdés

Mikor reggeliztek és mit? És így tovább, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi. Az 5 étkezésre kell majd ráállni?


Ez olvastam itt, de a kb. időpontok nem voltak odaírva:

reggel: tápszer,

tízórai: gyümölcs,

ebéd: husis főzelék

uzsi: tejpép

vacsi: tápszer.


2010. máj. 24. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pici kora óta akkor etetem, ahogy a saját ritmusa van. Először megfigyeltem, hogy mikor ébred, és ahhoz igazitottam a többit, de figyeltem, mennyi idő után éhes.

Most 14 hónaposan kb igy néz ki:

ébredés negyed 7 fél 8 között, amig halkan eljátszik, nem hozzuk ki.

reggeli kb akkor, amikor már hangosabb lesz, tápszer, max 8-ig bezárólag.

tizórai fél 11 körül gyümölcs, zabpehellyel, esetleg joghurttal.

ebéd 1-fél 2 körül, főzelék valamivel

uzsonna fél 5 körül tejpép, gyümölcs, puding, ilyesmik

vacsora 7-kor főzelék, utána fürdés, elalvás előtt 150 ml tápszer. Háromnegyed 8-ra aludni szokott.

2010. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az en babam 5-ször eszik egy nap.Reggel 7-kor reggeli,10-kor tizorai,13-kor ebed,16-kor uzsi,es 19-kor vacsi!10-15 prces elteresekkel!Mar nagyon megszokta igy es mar keri van amikor elöbb!
2010. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most még olyan össze-vissza ébred, kíváncsi leszek, hogy mikorra fog beállni, mert akkor ahhoz igazodik a többi étkezés is nagyjából.
2010. máj. 24. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kisfiam, és eléggé rá hagyatkozom abban, hogy úgy alakuljanak a napok, ahogyan ő szeretné. Reggelente 6-fél 7-kor felkel, kap tápszert, és visszaalszik 9-ig (pár nappal ezelőtt még 10-ig aludt, most ezt elkezdte, hogy csak 9-ig). 10-kor kap babajoghurtot, gyümölcsöt, esetleg sajtos-csirkemellsonkás kenyeret, játszik, majd 11 körül "megborul", úgyhogy leteszem aludni. Alszik 2 órát, majd ismét játék. 1-fél 2 körül ebédel húsos főzeléket, majd játék, ha jó idő van, kimegyünk a kertbe. Ha nagyon aktív napja van, akkor még délután is szokott aludni egyszer, ezt abszolút rá bízom, hogy alszik-e vagy sem. 5-kor kap uzsonnát, ami gyümölcs, babajoghurt, túró vagy esetleg babapiskóta, pici kenyér (tejpépet egyáltalán nem adok neki, mert 9 kg fölött van - nem duci, izmos nagyon, de pont jó súlyban van így is), aztán ismét játék, hétköznap apa hazaér, ő játszik vele, hintáznak a kertben, ilyesmi. Aztán este 7- fél 8 körül fürdés, ezt is rá bízzuk, ha látszik, hogy dörzsöli a szemét, álmos, akkor irány a pancsi, utána tápszer, és alvás reggelig.

Tulajdonképpen elejétől fogva valamilyen szinten rá hagytam, hogy ő alakítsa a napokat evés és alvás szempontjából is, persze sokszor óramű pontossággal ugyanúgy kel és fekszik, eszik napokon keresztül, de egy-egy apróbb csúszás belefér néhanapján. A legelején például, amikor hazajöttünk a kórházból, akkor még este fél 10-10 körül volt a fürdetés, de szép lassan, ahogy nőtt, egyre korábban álmosodott el, így fokozatosan előbbre kellett hoznunk. Ezzel egy időben folyamatosan kellett a kajaidőket is átvariálnom, hogy tartsuk a napi 5 étkezést.

2010. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!