Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz anyagi helyzetben lévő...

Nehéz anyagi helyzetben lévő anyukák! Ti egy hónapba mennyiből oldjátok meg a betevőt?

Figyelt kérdés
gondolok éppen a reggeli, ebéd, vacsora!?
2011. okt. 13. 14:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Olcsót veszek mindenből,de abból is a jobbat.

Ezeket szoktam nagyjából 30-35ezerből:

-egy szák krumpli

-3kg hagyma

-10kiló liszt

-10kiló cukor

-szörp,kóla,gyümölcslé(ezekből 1-1 mert kb kétnaponta veszem)

-fűszerek:só,bors,pirospaprika,delikát stb

aztán vannak a tisztálkodási:fogkrém,tusfürdő,sampon,testápoló,dezodor,szappan(ezeket nem minden hónapban mert ált. nagy kiszerelésben veszem)

-tészták:lebbencstészta,pörkölthöz,leveshekhez való (3-4kg)nagy a család :D

-mosópor,öblítő

-gyereknek a dolgai(pelenka stb.de ezeket sem biztos hogy pont hónap elején veszem meg)

Valamit biztosan elfelejtettem,de azt hiszem ennnyi.

2011. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

21:24-es válaszoló

És a felsorolt hozzáfalókból miket főzöl ami kitart egy nagy családnak egész hónapba?

2011. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Főzni kevés és olcsóbb hozzávalóból:levesek-zöldség,csirkeszárny v. hát vagy sertéscsont és tészta-több napi kaja pár száz ft.ból.-baba is eheti

paprikáskrumpli-lecsókolbásszal

fokhagymás tészta,lekváros tészta,kakaós tészta

rakott krumpli-sok krumpli,kevés kolbász,tojás,de sok tejföl,h legalább szaftos legyen

főzelékek-picinek is szupi

fasírt-akciós darált húshoz sok száraz zsemlével,jól fűszerezve fincsi,esetleg cukkinit belereszelni még

rizses hús-akciós csirke hátsónegyedet néha veszek és annak a hát részét külön teszem le a fagyóba,ezt megfőzöm,a husit leszedem és ebből lesz a rizses husi

Hát most hirtelen ennyi,remélem kicsit tudtam segíteni!

2011. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

itt a baba-mama és az otthon témákban is vannak nagyon jó kérdések-válaszok, sokat tanultam belőle, a keresőbe a "spórolni-spórolás-olcsó-olcsón-stb." szavakat írtam be és nagyon jó ötleteket adott ki.


Olcsó ételeknek itt a net is, én néha beírom a google-be, hogy mik vannak itthon és a hozzávalók után a recept kifejezést, ki szokott adni nagyon jó ételeket.


Én néha két napra főzök 1000 ft-ból, egy zacskó sárgaborsó 200 ft alatt van, ahhoz tükörtojás, mint főzelék. Ez megvan két napra 600,Ft-ból is.

A csirkét mindig egyben veszem akcióban, de akkor 3-4 darabot és én szelem össze otthon, abból van melle-comb-aprólék, minden, és sokkal-de sokkal olcsóbb.


Nagyon jó ételeket lehet még csinálni csirke és disznómájból, az is nagyon olcsó - még -. A csirkemájból sokszor van nálunk májgombóc a levesbe, ha éppen májpörköltet csinálok rizzsel, így is 1000 ft-ból megvan az ennivaló.


Ha van akciós dolog, pl, most a káposzta volt utoljára, vettem 6-7 fejet, és leszeltem-lereszteltem a fagyasztóba párolt káposztának v. káposztástésztának majd télre.

Próbálok spájzolni, eltenni sok mindent, de eddig még nem nagyon sikerült, mert néha nem tudom megvenni az alapanyagokat leárazva sem, mert nincs rá keret sajna.

2011. okt. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

21:24 vagyok!

Húsból farhátat szoktam venni,olcsó és több hús van rajta mint azt gondolni lehet.Szoktam lesütni,mondjuk sültkrumplival,szoktam tepsibe sütni,egészben sült krumplival,pörkötnek is szoktam tésztával aztán paprikáskrumpli kolbásszal,túrós tészta(szalonnával tejfölösen),rizi-bizi rántott parizerrel,sültkrumpli,rántott sajt,krumplipüré,borsó levest,hús levest,lebben levest,köménymagos levest,nokedli kevest,néha habarkrumpli,bableves,májgombóc leves.Van hogy csak levest meg egy kis desszertet csinálok,palacsinta,almáspite stb.

Az alapokat ugye megveszem hónap elején,aztán pedig ha kell még hozzá való mondjuk zöldségek,akkor azt aznap megveszem amikor főzni szeretém.

Ezekből az ételekből sokszor adok a picinek,de még cicizik is,nagyok pedig szerencsére nem válogatósak.Veszem neki nap mint nap a joghurtokat,így végülis mindent belevéve benne van 50.000ft körül.Számlák összességében 40.000ft körül mozognak,így a többi megmarad egyébre.Az első mindig a számlák kifizetése,aztán utána jön a beosztás.

2011. okt. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

07:10 válaszoló


Nagyon ügyesen csinálsz mindent,csak egy valami: nap mint nap joghurtnál sokkal egészségesebb lenne natúrjoghurt nagy kiszerelésben és házilekvár összekeverve. Talán olcsóbb is, az nem biztos, de egészségesebb. Én egyszer elolvastam mi van ezekben a "joghurtokban": tej (reméljük), kukoricakeményítővel sűrítve, színezék...

2011. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2011. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök ezeknek a válaszoknak, számomra hasznosak voltak! :)
2011. okt. 14. 12:24
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, rájöttem, hogy nem is vagyunk olyan szar helyzetben....Úr Isten, 140 ezer Ft 1 hónapra! Nekünk a rezsi+hitel 120 ezer, és kajára meg minden másra marad min. 130 ezer.

Komolyan, csodállak benneteket és szívből kívánom, hogy jobb legyen nektek!

2011. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én örülnék a 140 ezernek egy hónapra.:( Mi 75 ezerből élünk per pillanat négyen, és ebből kellene rezsit is fizetni. A párommal naponta egyszer eszünk, hetente 2-3 napon van főtt étel. Zsíros kenyér almával, szőlővel nagyon finom!:)
2011. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!