Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebédelés csak üvöltés közepett...

Ebédelés csak üvöltés közepette? Minden ötletet szívesen veszek!

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítsetek mert lassan becsavarodok. Kislányom 10,5 hónapos. Kb 8,5-9 hós koráig még csak-csak megette a főzelékeket, bár akkor is csak olyan fél üveggel kb. DE! Azóta egyre rosszabb minden. Jelenleg amit elfogad, az a paradicsomos burgonya csirkehússal a Kecskemétitől, ami 5 hónaposaknak való. Mivel úgy tűnt, hogy a paradicsomos dolgokat kedveli, így ilyeneket vettem neki. Persze ami már korban neki való lenne, abban már kicsit több a fűszer és darabos is, de azon segít a botmixer. Szóval ezeket már nem eszi meg. Megőrülök. Ugyanabban az etetőszékben eszik mindig, de ekkora hisztiket csak az ebédnél rendez. Tegyem hozzá a paradicsomos témánál is sír, de azt legalább megeszi. Felül jelenleg úgy tűnik, hogy 4 foga jön egyszerre (az egyik már elkezdett kibúlyni), de ez nem most kezdődött. Lányok, kifogytam az ötletekből. Adtam már más időpontban, melegen és langyosan is, más edényből, énekelek, mondókázok (szégyen szemre mostanában már csapkodok és tombolok, ez persze csak ront a helyzeten), de minden csak arra jó, hogy maximum 1-2 kanállal bele tudok szuszakolni, de nem többet.

Napirendje:

7 körül szopi (gond nélkül)

1/2 10-10 körül tízórai: gyümölcsök pépesítve, illetve most kap bele zabpelyhet, mert fogyott+szopi (nagyjából ez is gond nélkül, bár nem mindig eszi meg a teljes adagot)

1/2 13-13 körül ebéd: fentebb említett paradicsomos téma, ha nem ezt kap akkor is ez a vége, illetve még a sütőtök, ami ilyen jolly joker kaja (téboly)+szopi

17 körül uzsonna: tejpép (gond nélkül)

19 körül vacsora: szopi (gond nélkül)

Persze nem mindig ezeket eszi és így, de szerintem az ebéd szempontjából nem annyira fontos.

Alvást és mennyiséget nem részletezek, ha esetleg fontos lenne, szóljatok, leírom azt is szívesen.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de így talán könnyebben tudtok érdemben segíteni.

Rettegek már az ebédidőtől...


2011. okt. 13. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet az is baj hogy rettegsz az ebédidőtől. Ha nem eszik ebédet, nem akarja elfogadni, hagyd. Várj egy órát, próbáld újra. Ha ebéd után szokott aludni, hagyd ki akkor is, szoptasd meg, talán ha felkel eszik.

Vagy adj kicsit később tízórait, kicsit tartalmasabbat, vagy többet, így is lehet alvás után az ebéd, talán te se görcsölsz rá annyira, meg ő is elfogadja.

Hát ez jutott eszembe.

2011. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy még nem éhes. 1:30, 2:00 körül ha enne?
2011. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ma pl alvás után evett és nem részletezném mi lett a vége. Illetve az én parám sem egy ebéd után alakult így, de sajnos most már minimum 1 hónapja ezt csinálja. És eddig bírtam.
2011. okt. 13. 21:03
 4/16 A kérdező kommentje:
Evett ő később is, de az sem volt jobb. Akárhogy gondolkozom, nem tudok rájönni mi lehet a baj. Ennyire bezavarna a fog? De akkor az tízórainál, meg uzsonnánál is így lenne, nem?
2011. okt. 13. 21:05
 5/16 anonim ***** válasza:

És ha az előzőek mellett próbálnál neki darabosabb dolgokat is adni? Csak rágcsálni, ilyen pufit, vagy hasonlót (úgy néztem nem nagyon adsz neki darabosat). Amivel el tud molyolni.

Tényleg ne görcsölj rá, nem fog éhen halni. Mi itt drukkolunk Nektek! :) Kitartás!

2011. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 9 hónapos a lányom, de azért lennének ötleteim.

Az én lányom akkor hisztis a kajánál, ha fáradt, ezért igyekszem ebéd előtt altatni.Ebéd nálunk 2kor van, előtte 10kor 10órai és utána 11-12 fele rakom is le, és legalább 1ig aludni szokott.

Ha jön a fogcija, és ennyire rosszul viseli, akkor én adnék evés előtt neki 1 órával Nurofent.Nálunk is fogzásnál a kaja nehézkes tud lenni.

Esetleg etesd úgy, hogy lássa magát a tükörben, nálunk ez is nagy sláger, és akkor tudunk benne bohóckodni.Vagy egyszerűen csak benyomom a tv-t, és be bambul rajta, és csak a száját nyitogatja.

Én lányom is eléggé hisztis, ilyen éneklés meg hasonlók sz@rt sem érnek..

Kitartást neked, és próbálj tényleg nem agresszívan reagálni, és amikor le ülsz etetni, nem szabad, hogy ideges legyél, mert a pici babád megérzi!!Nálunk legalább is így van.Ha nyugodt és ki egyensúlyozott vagy, lehet, hogy ő is átveszi!! ;)

2011. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És mással eszik, vagy mással is ezt csinálja? (Apja, nagyi, vki?) Próbáltál kanalat adni a kezébe, hogy "segítsen"?
2011. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

,nálunk is ez volt, ugyanez,amit leírtál és a megoldás az lett,hogy darabos kaját kap... főzelék nuku, ellenben levesből: répa, borsó, durum levestészta,amit kicsipeget belőle. persze egyéb kaják is,de mindent egyedül szeretne enni. kanalat mindig kell a kezébe adnom vagy vmit,ami leköti a kezeit, ha pépessel próbálkoznék. A fáradtság is fontos tényező, mi is alszunk még egyet ebéd előtt.

azt próbáltad már,hogy tízóraira adsz neki ebédet vagy vacsorára és nem az etetőszékében? csak azért,hátha kizökken a hisztiből, már lehet,hogy félig-meddig megszokás is a viselkedése.

2011. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kétkanalas módszerrel próbáltad? H egyik nála, másik nálad?


Vagy az is baj, h idegeskedsz az ebéd miatt - jaj, mi lesz, nem eszik... és? -, megérzi, és már csakazértsem eszik, dacból.


Ne stresszelj, hagyd a fenébe, ha nem eszik, akkor éhes marad. Így járt, majd jobb étvágya lesz a kövi étkezésnél. Ja, és ebéd, kövi étk. között ne adj neki semmit, tanulja csak meg, h ebédeljen normálisan. Amennyiben nyugodtan kezeled a szitut - no idegeskedés, no para - enni fog. Ne erőltesd, ne félj, mert valszeg csak manipulál. :)

2011. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. A darabosról most eszembe jutott, hogy volt olyan, hogy a szokásos üvöltés után a kezébe adtam a kiflijét és azt tök nyugisan nyammogta. Viszont a babakaját csak pépesítve fogadja el. A tükör és a TV is jó ötlet-bár az elveimmel nem egyezik, de már feladom az elveimet. Most azt találtam ki, hogy holnap csinálok neki sült zöldségeket és azt pici falatkákban adogatom neki. Szerintetek?
2011. okt. 13. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!