Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszert adhatok neki?

Milyen tápszert adhatok neki?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 6 hónapos de úgy látom kevés neki a tejem. Elkezdtük a hozzátáplálást de csak kostólgat,semmi sem ízlik neki,eddig még egyik étkezést sem váltottuk ki. Vehetek neki tápszert ami 6 hótól recept nélkül kapható vagy inkább irattassak a dokinővel receptet?
2011. okt. 13. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én félre vagyok informálva, de úgy tudom, hogy 6 hónapos kor után már nem írja fel a doki receptre a tápszert.
2011. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként én Milumil 1 optimát vettem a fiúknak. 7 hónaposak, anyatejesek, de sajnos kezd kevés lenni a tejci úgyhogy felkészültem.
2011. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi még az orizával pótoltuk a tejet. Aztán bejöttek ezek a modern tápszerek, amelyek elég drágák voltak, de a második gyerkőc ette (cuclizta) kétpofára. Mindenesetre kínait nehogy vegyél, alaposan nézd meg, honnan származik, mit tartalmaz, vannak-e benne káros E kategóriás anyagok. Végül is egyikre sincs több garancia, mint a másikra. Nézd meg, hogy mennyire tetszik a picinek. Egy vény nélkülit nyugodtan vehetsz, ha a pici nem koraszülött. Olvasd el a kísérő szöveget hozzá.
2011. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól már nem ír ki a doki, nem támogatott. Kérd ki a védőnő tanácsát, hátha tud adni mintákat és meglátod melyik jön be inkább a gyermekednek.
2011. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hónapos lesz, és kiírja a doki receptre, van rá támogatás! Mi a Milupa optima HA 2-t használjuk. Szerintem te is mindenképp hippoallergén tápszert próbálj ki, de én a helyedben mondanám a dokinak, hogy kevesebb a tejem , és ő biztos fog segíteni!
2011. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha hozzátáplálod, nyilvánvaló, hogy kevesebbb lesz a tejed, kereslet-kinálat elve miatt

szerintem tök felessleges tápszer, ha nem kéri még szilárd kaját sem, akkor szoptatsd, amikor kéri

annál jobb nincs

2011. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem igaz,hogy 6 hó után nem írják fel érdekes nekünk azt mondta a védőnő ditekt rákérdeztem mert én is így olvastam,hogy meddig írja föl?mondta h 1 éves korig támogatottak bizonyos tápszerek!!!!pl nekünk a baby fitt 1 éves korig receptre lesz!
2011. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor tegyük helyre a dolgokat.

fél ééves korig van a tápszerekre támogatás.

A HA és az AR tápszerekre van 1 éves korig támogatás. a baby fit az AR tápszer bukós babáknak.

DE mivel a kérdező babája nincs 6 hónapos ezért 1-es tápszert tudnak még felírni neki. Vagy pedig HA tápszert 1 éves koráig. A HA tápszer kicsit keserű nem minden baba fogadja el.


Nyugodtan kérdezzetek, mert az infóm a OEP-től van. Őket kérdeztem

2011. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2011. okt. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!