Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babám sokszor...

14 hónapos babám sokszor elesik, felbukik, elveszíti az egyensúlyát, jelenthet ez valami bajt?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja tette meg az első lépéseket, időnként olyan szépen sétál, fellép egy lépcsőn is, van amikor meg a saját lábában is elesik, popsira esik, vagy feldől. Ez normális, vagy jelent valami bajt?
2011. okt. 14. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Normális. Még nem jár biztosan,vagy éppen elbámészkodik.
2011. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ebbe a korba még nehéz eldönteni,mert lehet,hogy semmi gond nincs vele.de lehet,hogy szemproblémája van.legalábbis az unokahugom 1,5éves volt amikor még gyakran elesett,és kiderült hogy rosszul lát..!

ezt nem azért írtam,hogy most megijesszelek,csak ha pár hónap múlva is sokszor elesik akkor érdemes szemészhez vinni.

2011. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

volt valami gond a születésekor?

csak azért kérdem,mert az én lányomat újra kellett éleszteni,és 1éves kora után gyakran kérdezgette a védőnő hogy jól lát-e mert elő fordulht szemprobléma..

2011. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi gond szüléskor, a szemével nem hiszem, hogy gond lenne, a legapróbb pici szöszöket, morzsát is összeszedi, messzebbi dolgokat is hamarabb észrevesz, mint én. És voltunk szemészorvosnál is rutin vizsgálaton, mikor kb. 8 hónapos volt, ahol mindent rendben találtak. (Nem azért, mert gond lett volna, csak én elég paramami vagyok.)
2011. okt. 14. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kicsi rá a cipő? Ne nevessetek, de ha kinövi a cipőjét akkor bizony gyakran elbukhat.
2011. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kicsi, lehet inkább nagy, 19-es pont jó volt rá, de azt javasolták 20-ast vegyek, ami picit még nagy neki. Illetve nagyon keskeny a lába, olyan cipőt nem is tudok neki venni ami tökéletesen jó legyen, mert mind ducibb lábra van tervezve.
2011. okt. 14. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Èrdemes lenne a fülèt megvizsgàltatni, mivel ott van az egyensùly központunk. Nagyon megdöbbentő, de kèpzeld el, hogy az egyik ismerősöm kislànyànak belepetèzett egy pòk a fülébe, ès állandòan elesett. Az esküvőnkön ő volt az egyik kis koszorùs lány, ès ott is többször elesett szegèny. Csak kèsőbb derült ki a problèma. Megdöbbentő, de tènyleg van ilyen.
2011. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hallása is jó szerintem, mert megijed zajoktól, hallja a suttogást is, persze nem tudom ez összefügg e azzal, amit kedves utolsó írtál. Ott is ilyen pici babáról volt szó? Igazából azzal nyugtatom magam, hogy még csak másfél hónapja tette meg az első lépéseket egyáltalán.
2011. okt. 14. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
5 èves volt mikor ez törtènt, de itt valòszìnûleg és remèlhetőleg neked van igazad. Most kezdett mèg csak jàrni a picid, nem tökèletes mèg az egyensùlyèrzèke.
2011. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nincs, majd belejön!

Hintázzon sokat, az fejleszti az egyensúlyérzéket!

2011. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!