Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam hónapok óta mondja...

Kisfiam hónapok óta mondja ezeket a szavakat: Átn, hádön, hátn, ádn, ágyn! Baj ez?

Figyelt kérdés
Szinte mindenre ezt mondja, ha megköszöni, ha nem tettszik neki, ha csodálkozik, ha mutat valamire, ha kérdez, és ha mondom neki, hogy ez pl: labda, alma...stb akkor is ő neki ez a válasza! miért lehet ez a szóismétlés, és miért alakulhatott ki ez nála? 15 hónapos kisfiú! Mondja már a baba-mama szót néha anya, néha apa, vau-vau,de ezeket amit írtam a kérdésbe nem hagyja el és nem felejti ki,úgy gondolom egy szóval mindent leakar tudni! Miért? elfogja hagyni?
2011. okt. 14. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj ezzel. Az én fiam nemrég hagyta abba ezeket az ismételgetéseket, ugyanezeket mondogatta, mint a te kisfiad. Most két éves, pár szót mondogat, próbálkozik a két szavas mondatokkal is, de java részt még babanyelven beszélget.
2011. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, bár én még nem nevezném ezeket a próbálkozásokat szavaknak.
2011. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én se azt mondtam hogy próbálkozik, csak mindig ezt mondja! kíváncsi vagyok, hogy miért alakulhatott ki ez nála! AZ elején úgy hangzott mintha azt mondaná "EZ MI" de nem azt mondja, valamiért ezeket használja.
2011. okt. 14. 19:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek minden gyereknél előfordulnak, próbálgatják a hangjukat, hangképzéseket,így alakulnak ki majd az igazi szavak. Nincs ezzel semmi baj sem.:)
2011. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

miért?? nincs semmi baj! - írjál naplót, amibe ezeket leírod-figyeld a fejődését -nagyon érdekes.

Ő ilyen naplót írna, ha tudna írni:))

[link]


"Mindezt azért, mert kíváncsi voltam rá, mit mível azzal a fekete rudacskával, minek az neki,szegénykének.

"Kö, kö" mondtam neki értelmesen, franciául (Que faites vous? ezt akartam kérdezni). Erőlködve figyelt, hogy megértse, mit parancsolok, de rögtön láttam,hogy szűk kis agya nem fogja fel szavam jelentését. Zavartan elvigyorodott és ismételte, amit beszéltem. "Kö, kö" mondta, és ugrált, mint egy papagáj. Bosszantott ez az együgyűség, és kicsitösszehúztam a szemöldököm, mire aggódva és ijedten figyelni kezdett."Gagyigó!" mondtam neki, de ezt se értette, csak mondta utánam."


(Karinthy :A papám - hathónapos fiú naplójából)

2011. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

:)))

Utolsó, ezt megmutatom a páromnak, ha hazaér. Nagyon jó!

2011. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos, és kb ugyanez a "szókincse".

Azt hittem egyedi dolog nála ez a HÁTN, de úgy tűnik nem. Nagyon jót mosolyogtam a kérdéseden, mikor viszont láttam a fiacskám imádott szavait! :)))

Ő is hónapok óta hajtogatja ezeket a "szavakat".

Ő most kezdte el mondogatni, hogy apa, és hogy autó. De mást nem. Bezzeg a hátn.... :)


Én biztos vagyok benne, hogy el fogja ezeket hagyni, csak idő kell hozzá!

2011. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:DD
2011. okt. 14. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem el! Az én 9 hónaposom is ezt mondogatja, kb egy hónapja! Kedves Anyukák!Ezek szerint ez egy létező nyelv, és nekünk kellene nyelvórára járnunk, nem a babáinknak! :D:D
2011. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez jó! Azt hittem én rontottam el valamit!:DDD
2011. okt. 14. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!