Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek én reagáltam túl?...

Szerintetek én reagáltam túl? Ti mit tettetek volna, ha anyós ilyet mond?

Figyelt kérdés
Nem akarok kisregényt írni, a lényeg, hogy anyósommal nem a legjobb a viszonyom, de elviseljük egymást (hazudozik, tojik az unokára, mindenfélét kitalál). Most szeptemberben beiratkoztam egy évesem mellett egy egyetemi képzésre levelezőn. Ebben a hónapban minden hétvégén menni kell péntek szombat reggeltől estig és ez nekik nem tettszik. Eddig meg tudtam oldani, hogy még véletlen se kelljen nekik rá vigyázni, de sajnos ma másképp alakult. Reggel anyummal volt, majd utána sógornőm vitte volna el. Meg volt beszélve egy időpont, hogy akkorra jön a gyerekért. Én ugye suliban voltam, nem tudtam mi zajlik itthon, de láttam, hogy keresett sógornőm sokszor. Gondoltam biztosan baj van, gyorsan felhívtam, nem vette fel. Ekkor hívtam anyósomat, kérdezvén, hogy miért keresett a menye. Erre nagy bunkón és flegmán: Hát mert nincs meg a gyerek? Na szerintem anyukák nektek sem kellene több, üvöltve kérdeztem, hogy mi az, hogy nincs meg a gyerek?! Erre ő minősíthetetlen hangnemben, hogy őt ne kérdezzem, ne nála keressem, nem tudja és kinyomta a telefont. Hívtam volna édesanyámat, nem vette fel, már minden rosszra gondoltam. A végére kiderült, hogy mielőtt anyósom hívott, fél órával előtte sógornőm elvitte a fiamat, csak nem a megbeszélt időben, hanem később. Iszonyatosan mérges és ijedt voltam, hisz nem elég, hogy másra hagytam, még ilyet mond nekem a telefonba. Erre még rájön, hogy sógornőm egész héten mondta, hogy szívesen vigyáz a kicsimre, eljátszanak majd a kicsikkel, erre odavitte és leadta a dédinek, hogy elszaladjon a városba. Csak az a kiruccanás 5 óráig tartott. Nem értem, akkor minek vállalta el? Igazából rá nem haragszom, bár rosszul esett, de amit anyósom mondott és ahogyan, azért nagyon. Én reagálnám túl? Megsértődött, amiért emelkedett hangon kérdeztem, hogy mi az hogy eltünt a fiam. Ti mit tettetek volna? Bocsi, hogy hosszú lett, de olyan jól esett kiírni.
2011. okt. 15. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát ezen én is kiakadtam volna. Lehet többé az unokáját se vinném felé...
2011. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen sértődött volt,hogy nem rá biztad.És ha nem rá bíztad,mért nála keresed???Én a sógornőre nem bíznám többet,mert az babrált ki Veled.
2011. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a felháborodásod!

Én azért a sógornődet sem menteném fel ilyen könnyen.

Legközelebb ha suliba mész, szerintem csak anyukádra vagy a férjedre bízd a gyereket. És a telód tedd ki magad mellé lenémítva, hogy azonnal lásd, ha keresnek, így elejét tudod venni a keveréseknek. Vagy kérd meg, aki vigyáz rá, ha baj van, sms-t írjon.


Férjed mit szólt?

2011. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én ezért nem vállalok be sulit, mert nincs biztosítva a gyerekfelügyelet..

Így hogy tudsz figyelni, koncentrálni, tanulni, hogy nem tudod, mi van a kicsivel?


Jobb szervezés kell, de ilyen megbízhatatlan emberekre nem hagynám!!!!!!

2011. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elképzelhető, hogy sértődött volt, de rá nem szívesen bízom a gyereket, csak nagyon végső esetben, ha senki más nincs. Olyankor is mindig lepasszolja sógornőmnek, ha 1-2óráról van szó, vagy ha egy délutánról. Rá igazából azért nem haragszom, mert bármikor kellett segített, sűrűn járunk össze, sokat beszélgetünk. Csupán az esett rosszul, hogy ha már elvállalta és ráadásul ő ajánlkozott fel, akkor miért nem maradt mellette, miért most ment el bevásárolni.

Azért anyósomon kerestem, mert még 1-2 hétig együtt laknak, gondoltam ő is meg tudja mondani mi a baj.

A telefonom mindig kéznél van, de pont akkor maradt a zsebemben, amikor ez történt és én pedig csak később vettem észre, hogy kerestek sokszor.

A párom.. hmm.. hát ő semmit nem szólt. Amit valahol megértettem még az elején, de már most kevésbé tudom tolerálni. Ő elég nyugodt tipus, veszekedésben nem vesz részt és nem is kelt. Írtam már, hogy anyós mindent kitalál (most épp szerinte terhes vagyok a második babával, mert el kellett mennem vérvételre, meg tüdőszűrőre és ezt terjeszti mindenhol) de ő erre semmit nem reagál. Kértem, hogy beszéljen vele, mert én meglehetősen heves vérmérsékletű vagyok és magamat ismervén ha egyszer kiborul a bili abban nem lesz semmi köszönet. Nem tette és nem is teszi meg a mai napig. Értem én, hogy az anyja, de én meg a párja vagyok, a gyerek pedig a fia! Tehát egyszóval, a kedvesem ennyit mondott: "Hát én erre most mit mondjak?!"

Egyébként azért nem ő volt vele, mert dolgoznia kellett menni, anyummal lett volna, de neki meg a másik unokára kellett vigyázni.


Már csak azt nem tudom, hogy holnap hogyan is kellene viselkednem ezek után sógornőmék fiának a szülinapi zsúrján, aki mellesleg a párom keresztfia, de ott lesz az egész család? Nem biztos, hogy el kívánok menni.

2011. okt. 15. 20:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyósod éppen azt élvezi, hogy te temperamentumosabb vagy és felkapod a vizet. Biztos látja rajtad, ha valamivel megsért (még ha uralkodsz is magadon és nem küldöd a fenébe, ahogy azt megérdemelné).


Viselkedj úgy, ahogy nem várná. Ha mond valami negatívat, meg se halld, vagy csak mosolyogj rá. Szerintem ezzel visszafordul a saját fegyvere, mert nem adod meg neki azt az örömöt, hogy rosszul érzed magad. És áradozz a suliról, milyen hasznos és mennyire örülsz, hogy beiratkoztál (mert ugye ő ellenzi). Közben gondolj arra, hogy a méreg a mások által beadott orvosság, de neked nem muszáj lenyelned, ki is köpheted.


Ha a férjed "tökösebb" lenne, mást tanácsolnék, de így nem sok mozgástered marad, mert nem állna ki melletted az anyjával szemben, ha balhét csinálnál.


Anyóst zárd ki az életetekből, amennyire lehet.

2011. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

A szavadból csak úgy süt a feszültség, a gyűlölet, és nem biztos, hogy igazad van.

Én nem értem, miért üvöltöttél vele. Más hangnemben nem ment volna? Biztos ő is ideges volt a helyzettől, és gyanítom ő se kedvel téged.

A párodtól pedig ne várd, hogy az anyja ellen lépjen. Őhozzá kötődik a világon a legjobban, ha tetszik ez neked, ha nem. Mint ahogyan a te gyermeked is téged szeret a legjobban.

2011. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, mert az én anyósom is hasonló! Szerencse, elég messze lakunk,ha nem megyünk, mert a picit nem akarjuk annyit utaztatni, akkor mindig hőbölögve telefonál, hogy miért nem visszük el hozzá az unokáját! Amikor mondjuk neki, jöjjön el ő, neki egyszerűbb egyedül, akár vonattal is, mint nekünk a kis gyerekkel, akkor mindig talál valami kifogást! Ha meg elvisszük, akkor semmi mást nem csinál, csak oktat, mit hogyan kellene csinálnom, stb., beleszól mindenbe! Szívem szerint én is megmondanám neki a magamét, hogy úgy érzem, mint anya, nagyon is jól tudom, mi a jó a gyerekemnek (mert a "tanácsaitól" a hajam az égnek tud állni, olyanokat mond), én konkrétan csak a páromra való tisztelettel nem veszek vele össze! Ahogy tudom, kerülöm, mást ne tehetek! Persze, nekem egyszerűbb, mert távol lakik! Szerintem ha az össze jövetelre mentek, legyen neked semleges, akármilyen nehéz is! AZ jobban fogja bosszantani, hidd el, ha nem tud kihozni a sodrodból!
2011. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd miatt alakult így, és az anyósodon csattant.Értem én, hogy van egy bunkó stílusa, de nem rá bíztad a gyereket.Azért az érdekes, a sógornődre nem haragszol, aki a gyerekvigyázás helyett 5 órás programot bonyolított le, az anyósodra pedig igen.
2011. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy ha jársz is az egyetemre, de a gyerek elhelyezése bizonytalan, akkor aznap nem mész el. Nem tudom, hogy első vagy másoddiploma, de nem kötelező mindig menni. A csoporttársakkal jó viszonyt kell kialakítani, szerintem készségesen odaadják az anyagot, főleg, hogy tudják családod van és nem tudsz minden konzultáción jelen lenni. Persze, én is ideges lettem volna, és ahogy mondtad, elég rossz a kapcsolatotok. Ezt a helyzetet a férjednek kellene valamelyest megoldania, mert az ő anyukája.
2011. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!