Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A későbbiekben tényleg hátrány...

A későbbiekben tényleg hátránya lehet abból a gyereknek, ha mindent (nagyon) korán kezd el csinálni, és bizonyos dolgokat kihagy?

Figyelt kérdés
Nem kúszik,mászik,vagy csak nagyon rövid ideig. 9-10hónaposan elindul,segítség nélkül,ilyenekre gondolok.
2011. okt. 16. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A mászással alakul ki a két agyfélteke közötti összhang általában, ekkor dől el a jobb vagy balkezesség is, ezért ha kimarad, sok esetben ez az agyban nem egy eldöntött dolog, egy kérdőjel marad, és diszgráfiához, diszlexiához vezethet. Nem törvényszerű, de gyakran előfordul.
2011. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az baj, ha nem mászik, ezt én is hallottam. Ha magától feláll, az nem baj, csak nem szabad erőltetni. Engem pl. mindig cseszegettek az idősebbek, hogy miért nem vezetgetem kézen a fiamat. Mert nem akart egyedül felállni! Rossz a gerincének, ha erőltetik. 16 hónaposan kezdett el járni, na és?! Viszont 8 hónapig mászott, az jó. Ha felállt, és még nem mászott, akkor próbáld meg rábeszélni a mászásra, mássz vele te is, fontos lenne, hogy ezt is megtanulja.
2011. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.A kúszás, és mászás nagyon fontos állomások a mozgásfejlődésben, nem jó, ha kimaradnak.Ösztönözni kell a babát, tornáztatni, másztatni.Játékokkal felhívni a figyelmét stb.Az agy egészséges fejlődéséhez, az idegrendszer éréséhez nagyon kellenek ezek a mozgások.Azt mondják, minél többet kúszik, mászik a baba a földön, annál jobb.Egy gyógytestnevelő ismerősöm mondta, hogy ő a 7-8 hónaposan felálló babákat vissza szokta nyomni.Állítólag a túl korai mozgásfejlődés sem jó.A csontok deformitásához vezethet, és idő előtt terhelődnek a gerinccsigolyák.A kúszással, mászással alakulnak ki a gerinc normális görbületei, az izmokat erősíti, az agyfejlődést serkenti.Én nem nyomnám vissza a picit, de egyáltalán nem bántam, hogy csak egy héttel az egy éves szülinapja után állt fel.4 hónapig kúszott, most már egy hónapja mászik.Igaz, ő a másik véglet, mert a lazább izmai miatt sajnos Dévény tornára kellett járnunk.De én nem örültem volna, ha 8 hónaposan pl. elindul.
2011. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!