Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen "hátrányai" lehetnek a...

Milyen "hátrányai" lehetnek a későbbiekben annak a gyereknek, aki császárral született?

Figyelt kérdés
Többször kérdezték (logopédus, bölcsődei beíratásnál), tehát gondolom fontos ez is.
2011. aug. 26. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Semmi, sőt...A sima lefolyású szülésnél nincs trauma, tehát még ezt sem éli a át a baba.
2011. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Rosszul írtam, tehát a császárnál még trauma sincs, mint a sima lefolyású esetében
2011. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerinetm kérdezd meg olyantól, aki megkérdezi tőled. Én is úgy gondolom, hogy nincs különbség, de lehet, hogy mégis van, csak azt a szakember tudja, mert nem általánosan ismert.
2011. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Lányom császáros volt.. tökéletesen nyugott kiegyensulyozott baba volt mindig... Én már kevésbé, mert engem viszont lelkileg megviselt a császár...

Nem tudom miért kérdezik ezt, de érdekelne most már engem is.

2011. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmi különbség.
2011. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért kérdezik, mert a császár nagyobb trauma a gyereknek, mint a sima szülés és csak okkal kerül rá sor.
2011. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

A császárnál nincs trauma? Aha...

Lássuk. Sima szülés: egyre erősödő fájások, relatíve hosszú idő, amíg a gyerek a méhből a külvilágra kerül.

Császármetszés: hirtelen kiveszik a gyereket a méhből, rögtön éles fényre kerül.

2011. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor olvasok hasonlókat, de az én sürgősségi császárral a 31. hétre született babámnak egy sírós, szorongó, idegbetegnek kellene lennie ezek szerint... Ehelyett sokat nevet, rendkívül kiegyensúlyozott - a gyerekorvos szerint is, aki azt mondta, hogy kevés olyan kölköt lát, aki még akkor is nevet, ha a szájában matat a spatulával... :) Szóval én inkább a genetikában és a környezeti hatásokban hiszek. :)
2011. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dehogy kellene idegbetegnek lennie. Csak alapvetően nagyobb trauma egy műtét, mint egy sima szülés. De rákérdeznek arra is, hogy tervezett baba volt e, sima volt e a terhesség.
2011. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az off-ért!


13:43

Miért viselt meg a császár lelkileg? Nem bántásból, félre ne érts!

Mindkét gyerekem császárral született(terhelő előzmények miatt), de én egyáltalán nem éreztem ettől kevesebbnek magam. Olyan soktól hallom ezt, hogy jaj, így nem vagyok igazi anya, nem élhettem át igazán az anyává válás fájdalmát, stb.

Köszönöm, a császár sem egy fáklyás menet, és abszolút igazi anyának érzem magam.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem egyáltalán nem szenved semmilyen hátrányt egy császáros baba.

2011. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!