Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok Anyuka jön-megy kicsijével...

Sok Anyuka jön-megy kicsijével tömegközlekedést használva vagy inkább autót vezettek?

Figyelt kérdés

Ha csak busszal és egyébbel közlekedtek 1,5-2 éves picurotokkal, könnyedén megy? Könnyen eljuttok velük kicsit messzebbre is? Nem sír a buszon (már úgy értem azért, mert fél a hangos motorzajtól, vagy ilyesmi)? Van olyan köztetek, aki a lakhelyüknek csak a közvetlen közelében tud jönni-menni picijével?

Az én gondom az, hogy lassan 2 éves kisfiammal eddig párszor megpróbáltam buszra szállni, de le is kellett szállnunk 1-2 megálló múlva, annyira sírt és csimpaszkodott a nyakamba. Úgyhogy gyakorlatilag csak a környékre tudok vele kimozdulni, ami nem nyújt túl sok lehetőséget. Pl. úgy elvinném Állatkertbe, játszóházba hétköznap vagy valahová, ahová busszal, villamossal mehetnénk, de a környéken lévő két játszótéren és egy kisebb plázán kívül nincs más lehetőség. Igaz itt van nem messze a Citadella is, de 2 év alatt minden zegzugát bejártuk. Szóval, jó lenne színessé tenni a napjainkat, és nem csak akkor menni kicsit messzebbre, amikor Apa visz minket autóval. Annyira várom azt a pillanatot, hogy csatangolhassunk kettesben is kisfiammal, akár kibuszozva a Ligetbe vagy bárhová, ahol jól érzi magát.


2011. okt. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig szerintem akkor hozzá kéne szoktatnod a buszozáshoz és a tömegközlekedéshez. Eleinte sírni fog, később megszokja. Az én gyerekem imádott buszozni.
2011. okt. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen, ezt én is tudom. A buszokat kívülről nézni imádja, mondogatja is busz-busz és berreg, mutogatja őket. Kérem olyanok írjanak, akik esetleg hasonló helyzetben vannak. Jól esne ilyenkor az embernek a helyzet átérzése is. Azért köszi. Örülök, ha a Te gyerkőcöd imádja a buszozást. Biztosan mi is eljutunk majd oda.
2011. okt. 17. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
En par honapos kora ota el szoktam vinni autoval ide-oda. Most 8 honapos, meg mindig hattal ul nekem, de van tukor az ulese elott es latom a visszapillantoban. Nagyon megszokta mar az utazast. Bkv-val meg nem mentunk, de nem is szoktam azzal jarni. Erdekes, ha autoval megyunk valahova, akkor jo sokaig nezelodik es, ha vegkepp elfatad, akkor esetleg alszik, de ritkan. Ha meg a kertben viszem ki, akkor szinte egybol bealszik:) Szerintem erdemes elmenni vele ide-oda. Allatkertben voltunk mar apuval, de el akarom vinni egyedul is.
2011. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Igen, ez nálunk is így van, ha Apával megyünk autóval, sokáig elnézelődik, figyeli az autókat, mutogat, aztán ha belefárad, elszunyókál. Autóval azért sokkal mobilisabb, egyszerűbb a kiruccanás. Sok kellemes élményt kívánok még a babáddal!
2011. okt. 17. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


mi vidéken lakunk, egy autónk van, amivel apa jár dolgozni.

ha véletlenül itthon van a kocsi, akkor ugye apa is, és vagy együtt megyünk valahová, vagy sehogy...

én kb. 4 hónaposan vittem először buszra, kendőben, aztán babakocsiban is, most kétéves, mindenhová motorral megy, a buszon ül az ölemben, a motor a lábamnál.

kissé ugyan macerás, hogy a legközelebbi város is bő félórára van, de elnézelődik, szoktam vinni pici könyvet is, amit lapozgat, vagy csip-csip-csókázunk... ráadásul ha rossz az idő, vagy esik, és muszáj menni, akkor ugye babakocsi, esővédő, esernyő, gyerek, táska... úgy nézek ki mint a málhás szamarak.

sztem kezdjétek apránként: menjetek 1-2 megállót, és mielőtt pánikolna, szálljatok le. ha mindig egy kicsit tovább húzod, meg fogja szokni. vagy drasztikus: elindultok, ő visít, te vigasztalod. nem fog egy órán át sírni, mert annál nagyobb lesz az újdonság varázsa. rájön, hogy ez izgalmas és nem félelmetes, onnantól nyert ügyed van:)

sok sikert!

2011. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, mi kisvárosban lakunk, a dolgok max. 15 perc sétára vannak, úgyhogy ha tehetem akkor babakocsiban eltolom - most hogy jön a rossz idő, nem tudom majd hogy lesz, mert 14 hós a kisfiam, még nem volt igazi telünk, tavaly csecsemő volt télen, akkor nem vittem sehová - mondjuk a császár után örültem, hogy élek :-))))


Ha apa itthon van, akkor autóval megyünk, mert akkora időzítem a nehéz dolgok vásárlását, amit nem tudok-tudtam a sport babakocsival elhozni.


Azért is szeretek sétálni a gyerkőccel, mert lévén kisváros sok ismerőssel összefutok, autóval meg csak elmegyünk egymás mellett és mivel a régi barátaink itt hagytak minket, mert gyerekünk lett sokszor jólesik egy-két szót beszélni másokkal is.

2011. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a két utolsó válaszolónak. Totál megértem, amit írtok. Igen, azt hiszem, nem lesz más, mint apránként próbálkozni. Amikor még kenguruban vittem magamon, kétszer szálltam vele buszra, de le is szálltam gyorsan. Azt hiszem, kicsit nehezen nézek szembe azzal, hogy felszállunk és elkezd nagyon sírni. De hát az meg nem jó, hogy még 1 évig itt kuksolunk és ugyanazon a két játszótéren rohangál. Úgy elvinném őt máshová is. Érdekes, minket is minden "barátunk" mellőz (kivéve 1 házaspárt és egy nagyon-nagyon régi igazi barátnőmet), mióta babánk lett. Valahogy nem keresnek, nem hívnak, nem jönnek hozzánk, mint előtte. Pedig mi invitáljuk őket, de rettentően elfoglaltak lettek. Érdekes ez. De nem bánom.Ilyenkor mutatkozik meg, ki volt az igaz barát. :)
2011. okt. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!