Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babád mond már...

14 hónapos babád mond már szavakat? Miket?

Figyelt kérdés
Az enyém még nem akar. Korábban már mondta, hogy baba és mama, de nem használja. Inkább mutaogat, nyög, szuszog,ha kell valami neki. Meg mindenféle hangokat ad ki, de nem igen akar szavakat mondogatni.
2011. okt. 17. 13:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

én ismertem egy kislányt- aki tényleg nagyon kirívó eset - de egy évesen már múlt időben beszélt. Ma is kiszseni, már iskolás. :) De nem ez az átlag. DE ha hallunk egy ilyet, akkor már rögtön azt hisszük, hogy a mi átlagosan jól fejlődő gyerekünk mégsem fejlődik rendesen.

Most van egy másik barátnőm, akinek a 14hónaposa már rendesen beszél, de ez tényleg igen ritka.

Nekem 15hós fiam a mama, papa, pápá, hamma- ezt akkor mondja mikor éhes, hapci (ez a virág) cica, vava szavakat használja valamint pár egyszótagos szótagot némely tárgyra. Szerintem hozza az átlagot. :)

2011. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én 14 hósom sem beszél még, sőt nem is jár, pedig már 7 hósan felállt (viszont nagyon ügyesen épít mindenfélét). Egy rokonom 11 hónapos babája viszont már rendeltetésszerűen mondja, hogy "Anya, gyere, tej", ha szopizni akar (anyukája szerint azért, mert a két nagyobb testvér mellett a "túlélés" vezérli :))


De: a fáma szerint Einstein csak 4 évesen kezdett beszélni :), és van egy ismerősöm, aki színész lett, be nem áll a szája - ő 3 évesen kezdte csak a beszédet.

Nem attól függ, milyen okos vagy milyen kommunikatív lesz felnőttként a gyerek, hogy most hozza-e a nagykönyvi elvárásokat.

2011. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!