Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belecsúsztunk a ringatásos...

Belecsúsztunk a ringatásos altatásba, és iszonyat küzdelem, fizikai fájdalom már. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Belecsúsztunk a ringatásos altatásba... 3 hónapos koráig szépen elaludt magától, utána már csak ringatva. Szerencsére sosem kellett sokáig ringatni elég volt 1 perc és már aludt is. Most 9 hós valamivel több mint 8 kiló és a derekam már kikészült. Ami rosszabb, hogy persze nem szeretne aludni és hangot is ad ennek, pontosabban üvölt és rúg közben. Teljesen szétrúgta már a jobb karomat, fizikai fájdalmat okoz. Persze a karomon kívül néha a mellem is kap... szóval ez így már nem tartható. Próbáltam betenni a kiságyba, simizni, de nem jött be. Próbáltam otthagyni, akkor van hogy szépen játszik, de nem alszik és utána sírni kezd, de van hogy egyből üvölt. Próbáltam hagyni sírni, de nem jött be. Mit csináljak? Mellém fektetni nem szeretném, átvinni a mi ágyunkba nem szeretném... tudom azt is, hogy kell találnom valamit amitől megnyugszik és nem pörög annyira, mint játék közben, de még nem jöttem rá mi lehetne az. Könyvek nem érdeklik, ha leülünk valahova, akkor sem marad meg az ölembe, egyből mászik le és tesz vesz... egyedül a ringatás vált be, azért csúsztunk bele. Hogy mászhatunk ki ebből? Mit csináljak? Már kész vagyok Tőle, kikészültek az idegem is... előre rettegek az altatástól. Este semmi gond nincs vele, tápszer után el is ájul Apa ölében... akkor nincs gond. Csak a nappali alvásoknál okoz problémát. El vagyok keseredve, mit csináljak?
2011. okt. 17. 13:07
 1/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez a helyzet. Van egy nagy gumilabdánk, tudod amin ülni is lehet. Na arra ráteszem, hol hason, hol háton és kicsit mozgatom a labdát előre hátra. 2 perc alatt elalszik. :) Egyébként eddig hason aludt el a labdán de pár hete csak háton. 9 hós a fiam.
2011. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld babahintába tenni, az is ringatná, és a karod sem szakadna le. Nekünk ajtófélfára akasztható magastámlás little tike van, szuperkényelmes, nagyon bevált. Sokszor abban alszik el a lányom (14 hós) napközben, s onnan teszem át az ágyba.
2011. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem az lenne a cél, hogy megpróbáljam önálló elalvásra tanítani? Ha hintát, labdát használok nem sokkal jobb a helyzet, csak éppen nem rúg szét. És akkor hogyan altassam máshol?.... valami módszerre lenne szükségem, amivel szépen megtanul egyedül elaludni.
2011. okt. 17. 13:24
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Kisfiamat 11 hós kora óta ringatom el.Én beleülők a fotelbe,magam felé fordítom és a fotellal együtt ringunk.Ja,és szó szerint annyira kell ölelnem hogy az már lefogásnak számít.Sajnos Ő is még menne és ülne és térdel(sokszor térdelve is alszik el)az ölemben.Nagyon rossz alvó és én úgy gondolom hogy hála istennek hogy rájöttünk erre a ringatásra mert az hogy az ágyában aludjon el az inkább a kabaréba való.Így viszont kb.15 perc és alszik,utána beteszem az ágyába.Nappal viszont nektek meg kellene várni amíg tényleg álmos lesz,még ha ez lehet kicsit fárasztóbb is lesz az elején.Lefoglalni,játszani kell vele a végsőkig.Nálunk ez jött be.
2011. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nálunk a mellém fektetés is bevált, pár hónapja még úgy zajlottak az esték, hogy elalvás-időnél átmentünk a hálószobába, és ott pörgött még a nagyágyon 20 percet, ide gurult, oda gurult, apját nyúzkodta, aztán engem, aztán meg szépen elcsendesedett, akkor valamelyikünk kiment a szobából, a lányunk meg a másikunkhoz fordulva elaludt. Át lehetett tenni simán a saját helyére. Most már nem rácsos ágya van, hanem leesésgátlós junior ágya, összetolva a mi ágyunkkal, a mostani rituálé szerint eljön az elalvás-idő, beteszem a hálózsákjába, mellé fekszem az ágyába, szopizik (vagy nem szopizik, mikor hogy), dúdolgatok neki, és alszik. Nincsenek drámák.

2011. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a ringatás válik be, esetleg próbáld meg, hogy leülsz, magadhoz öleled, és előre-hátra hintázol vele, és ha elaludt utána teszed az ágyába.

Csinálhatod azt is, hogy ha semmiképp nem akarod magatok mellett altatni, és utána átrakni az ágyába, hogy ha elég erős a kiságy, bemászol vele, melléfekszel, majd amikor elaludt ki tudsz mászni, és egy idő után pedig már nem mész mellé, csak ott ülsz az ágyánál amíg el nem alszik.

Nálunk a következő vált be - mikor már az ülve ringatástól is kivolt a derekam : betettem az ágyába, mondtam neki, hogy alvás van. Persze tiltakozott, fel akart állni, ülni. Na ezt nem engedtem, ott ültem mellette és mindig azonnal visszafektettem, és mondtam hogy alvás van. Voltak nagy hisztik, sírások, tartanom is kellett a hátát, hogy ne tudjon felkelni, de végig nyugodtan beszéltem vele, mindig elmagyaráztam, hogy mivel fáradt, aludnia kell, és feküdjön szépen az ágyában, közben meg dúdolgattam neki. Első nap háromnegyed óráig tartott, mire elaludt, másnap fél óra, harmadnap 20 perc, és ezután már csak 5-10 perc és azóta sincs sírás, hisztizés, csak nagyritkán, ha túlpörög.


Viszont nagyon fontos, hogy következetes legyél, ha én feladom az első nap az altatást, amikor több mint negyven percig küzdöttem vele, akkor még ma is ringathatnám. Tehát ha választottál egy módszert, szerintem tarts ki mellette, és érezni fogja rajtad a babád is, hogy ezt most komolyan gondolod.

2011. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Meg fogom próbálni, mert ma a 2. alvásnál - ringatásnál teljesen kibuktam. Elegem lett és még tart az állapot. Jó hogy Apa haza jött én meg el tudtam menni, amúgy is el kellett volna mennem. Jelenleg egy percet sem szeretnék vele tölteni (utálom magam, hogy ezt érzem, de így van.. és ettől még rosszabbul érzem magam) és félek a holnaptól mikor megint egyedül leszek vele. De holnap megpróbálom, ha kell üvölt majd 2 órát... ki fogom bírni muszáj lesz, nincs mese!

2011. okt. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!