Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év alatti gyereked, ha...

1 év alatti gyereked, ha éjjel felébred, adsz neki valamit? Mennyi ideig tart a visszaaltatás? Hányszor kel?

Figyelt kérdés

Az enyém tápis, de nem nagyon szeretnék neki éjjel tápszert adni, viszont egyébként meg nem alszik vissza, csak nagyon sokára.

Van egy 25 hónaposom is, ezért jó lenne a lehető legtöbbet aludni.


2011. szept. 18. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom 2 hós koráig evett tápot éjszaka, majd végig aludta az éjszakát. viszont cumis.

így mikor ezek után felkelt néha cumit vissza raktam és aludt tovább. aztán 5 hós kora óta kb 1-2 szer havonta teljesen felébred éjszaka és kb 2-3 órát nem alszik. ilyenkor próbáltam vizzel de nem sikerült, aztán kb 1-2 óra elteltével adok neki tápit, ami után sem mindig alszik vissza.

szerintem ha már átalussza az éjszakát ne adj neki tápot. és nagyon vizet sem. szerintem te is érzed hogy ha szárazabb a levegö vagy füszeresebb sósabbat evett (pl húslevesböl zöldség) akkor azért kínáld meg, de ne szokjon rá a vízre sem.

2011. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kislányom a nagy melegben kelt fel, akkor vizet adtam neki, biztos szomjas volt, mert szinte rögtön vissza is aludt. Nálunk viszont az van, hogy reggel 5-1/2 6 közt felkel, és akkor már se ringatás, se ivás, se evés, se semmi után nem óhajt visszaaludni :o( Este 1/2 8 - 8 közt alszik el. Egyébként a cumi szerintem is jó ötlet, az sem jó, ha rászokik az éjjeli ivásra, mert utána egy időre berögződik, és amiatt fog felkelni. (Nálunk még a cumi se megoldás, mert nem cumizik)
2011. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4 hónapos koráig a kislányom egyszer kelt éjszaka szopizni valamikor 4-5 között,10 előtt aludt el. Utána lett rosszabb a helyzet, 4-5-6 ébredés is volt, ebben volt kaja, simi, ringatás, cumi visszaadás. DE nem javult a helyzet. Kapott külön szobát,akkor jobb lett, de közbeszólt a fogzás, akkor 10-12 kelés is előfordult, legtöbbször cicizett,de volt,hogy csak az ínét kellett bekennem és aludt.

Most 10 hónapos elmúlt, volt egy két hetes időszak,amiko félóránként óránként kelt,és csak cicin volt hajlandó visszaaludni, szerencsére elmúlt:):)

Már csak kétszer kel,egyszer eszik,egyszer pedig csak anya hiánya van.

De mindig rögtön visszaalszik, este fél9kor már alszik,és általában reggel fél8 kor kel.

Egy eset volt amikor nem aludtunk szinte semmit,mikor hányt éjszaka, na akkor órákig nem aludt,majd szundított 10-20 percet és megint semmi:(:(

2011. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én fiam is majdnem 1 éves koráig kelt éjszaka enni, ha nem adtam neki,nem aludt vissza, próbáltam én vizet adni neki, az nem kellett. Leszokott róla magától, majdnem 1 évesen, én azt vallom, hogy akkor szoknak le az éjszakai evésről, amikor megérnek rá.
2011. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!