Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 11 hónapos babám...

Csak az én 11 hónapos babám nem tudja étkezéseket illetően hol a határ?

Figyelt kérdés

Soha nem mertem még neki annyit enni adni,amennyit kérne.

Jó súlyban van 10 kg. De nem tudja hol a határ.

Mennyit evett ennyi idősen a babátok??


Reggel 7után kel, szopizik

8után kis reggeli, vajas kenyér sonkával(fél szelet)

10után egy kis gyümölcs(egy egész banán,alma)

Fél1-1 körül ebéd, ami általában főzelék, kb 2-2,2 dl

Fél4 körül szopizik

Fél5 uzsonna, vajas lekváros kenyér, vagy gyümölcs túróval,joghurttal,piskótával(de ma pl (egyalma, banán, +pici joghzrt)

Fél8körül vacsi, főzelék vagy tejpép 2 dl lazán van(egy doboz tejpép 4 étkezésre elég, 3 marad egy kicsi)

Fél9fürdés, és szopizik,


Éjszaka 1-2 alkalommal ébred cicizni.



Mit csinálok rosszul??


2011. okt. 17. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk így van, 9 és fél hós:

fél8-8 körül ébredés,

reggeli olyan 8-fél9 között - tápszer

10-11 fele reggelizek én, abból ő is eszik, de nem számottevő inkább csak játszik vele.

Ebéd 1-2 körül

Uzsi 3 óra múlva

Vacsi 8 fele, az amit mi eszünk

Fürdés után tápszer, amennyit kér

2011. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem nem kell éjjel.
2011. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is jó evő, pici kora óta, 10 és fél hós, 9 kg.

Nálunk nincs éjjeli szopi, de nappal 3-4, és mellette 5 étkezés. Sajnos, nagyon válogatós, mert csak édeset enne állandóan, gyümölcsös főzeléken kívül nem eszi meg pl:karfiol, brokkoli, stb. Túró, joghurt, gyümölcs jöhet. De Ő is megeszik egy egész banánt (lányom még egy felet sem evett meg soha), szerintem ha nem gyarapszik a súlya abnormálisan, akkor nem baj, lehet, hogy csak átmeneti dolog, egy fejlődési fázisban van, most indulnak el, másznak, kell az energia. Viszont amint látom nem nasizik, ez teljesen jó, amiket eszik, azok az egészséges táplálkozás részei. Más babák-kevesebb súllyal, rosszabb étvággyal-egész nap nasiznak, buláta, pogácsa, tejszelet... Melyik a jobb?

2011. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi rossz abban ahogy a kisfiad eszik. Én pl örülnék neki a a 2. lányom lenne ilyen jól evő. Azon ne aggódj, hogy elhízik (nem nasizik) A sógornőm lány 1 évesen kis húsgombóc volt (vagy 13 kg) most 5 éves és hosszú inkább már vékonynak mondható.
2011. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is képes ennyit enni, ha olyan napja van, ne aggódj. Kell is nekik az energia, az enyém 10 hósan volt 10,5 kg és 78 centi, a te fiad sem pici, meg ebben a korban sokat mozognak, tanulnak is.
2011. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm


DE kislányom van:):):)

2011. okt. 19. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, szerencséd van, mert jó evő. Ha sok egészséges minőségi ételt eszik nem lesz baj. Az én fiam pont az ellenkezője, alig akar enni.

2011. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan vettem, hogy fiad van? Bocsi :)
2011. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod,hogy a kislányod nem tudja,hogy hol a határ?Adtál neki valaha annyit amennyit kér,és utána kihányta,vagy fájt a hasa,vagy nyűgös volt?Az ilyen kisgyerekek még tudják,hogy mennyi az elég.Főleg,hogy nem kap felesleges édességet.Lehet,hogy csak időszakosan kér többet,máskor meg kevesebbet.Szerintem hagyd,hogy Ő döntsön.
2011. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!