Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok keresztelőjénél, hogy...

Babátok keresztelőjénél, hogy kérdeztetek rá a papra, az anyagiakat illetően?

Figyelt kérdés

Már az időpont megvan, csak anyukám nem merte megkérdezni az anyagiakat a paptól. Inkább elkérte a telefonszámát. Holnap szeretném felhívni, még azért én is szeretnék vele beszélni (személyesen nem megy, mert 350 km-re van Tőlünk), s még a kisfiúnkkal a keresztelőkor mennénk haza először. Vagyis előtte majdnem 1 héttel, hogy szokja az új környezetet.

Ti hogyan kérdeztétek meg, hogy a keresztelőre kell-e fizetni neki? Gondolom, azért nem így, csak fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá.

S azt mondjuk neki, hogy az időpont, amit kértünk, annyiban kérdéses, hogy nem tudjuk az orvosok mit mondanak kontroll vizsgálatkor a kisfiúnkra. Szóljunk előre, hogy erre számítson vagy akkor már vissza mondaná? Szívbeteg a kisfiúnk, s születése óta műtétre várunk, vagyis minden alkalommal úgy köszönnek el, h következő alkalommal, ha romlik az állapota, műtét időponttal számoljunk. Férjem szerint Pesten úgy működnek a dolgok, hogy akár már aznap haza se engedik, ha úgy alakul a helyzet. Állítólag kis műtéttel kell számolnunk, s eddig nem volt gond.

Júni elején mennénk vissza kontrollra, s rá 10 napra lenne a keresztelő.


2011. máj. 11. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
na még ilyet se hallottam, hogy a papnak fizetni kéne a keresztelésért..... undorító tulajdonképpen.
2011. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én hallottam, meg illő megkérdezni, de azt szokták mondani, hogy az egyházadót, ha fizetik a szüleim, akkor nem kell semmit fizetni.

Egy ismerősömnek is annyit mondott a pap, hogy ha a 30 ezer ft-os tartozást befizeti az egyházadóra, akkor tudja a gyerekét megkeresztelni. A szüleim szerencsére fizetik, így illőnek tartom megkérdezni ennek ellenére is. Azt tudom, hogy a keresztszülőknek illő fizetni, legalábbis nálunk így működik. Sajna az ismerősöm telefonszámát nem tudom, s ha közösségi oldalon ínék neki, nem biztos, időben elolvassa, hogy Ő hogy kérdezett rá a papnál.

Ezért tettem fel ezt a kérdést itt.

2011. máj. 11. 17:25
 3/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen valóban úgy van, hogy a keresztelőnek nincsen díja, ha az egyházfenntartási járulékot befizettétek. Amikor megbeszéltük az időpontot arra kérdeztem rá a tiszteletestől, hogy Isten dicsőségére mennyit szoktak ilyenkor felajánlani a keresztszülők. Ha rendes a pap, akkor nem mond összeget, de megeshet, hogy nem így történik... Szerintem mindenképpen mond neki, hogy az időpont nem biztos, nem hiszem, hogy gond lenne belőle, ha 10 nappal előtte szólsz, hogy mégsem tudtok menni, mert előtte való vasárnap szokták hirdetni, hogy következő héten keresztel lesz.
2011. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi 04.25-én keresztelkedtünk. Szüleim fizették az egyházadót, most nekünk is be kellett fizetni (6ezer Ft kettőnknek, 4ezer a dolgozónak, 2ezer a kismamának). Ezen felül semmit nem kellett fizetni, de a perselybe raktunk pénzt, a templom javára.
2011. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nálunk a keresztszülők mindenképp akarnak adni. A keresztelő után bemennek az irodájába, legalábbis ezt tervezik. Szüleim szerint otthon úgy tudják így szokás. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogy hozzam fel neki, hogy nekünk, mint szülőknek kell-e fizetnünk, ne ott érjen minket meglepetés. Meg a papot se ismerjük, kb. 3 éve, miután elköltöztem otthonról, lett új papunk.

Keresztelő mondjuk sok lesz akkor. Így is állítólag úgy fértünk bele, hogy anyukám szólt a papnak, hogy valahogy csúsztasson be minket, s így is délutánra kaptunk időpontot, ami végül is jobb, mert a fiunk délelőtt szokott aludni, s délután fent van.

2011. máj. 11. 19:32
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi református keresztelőn,fizettük az egyházadód és még + 10,00ft az isten dicsőségére, ami elvárás...

Szerintem is undorító dolog

2011. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp szeretnétek fizetni, ne kérdezd meg előre!

A keresztelő után a keresztszülők bemennek a sekrestyésbe a pappal, ott oda tudják neki adni a borítékot.

Nálunk nyáron így volt. Úgyis azt mondja, hogy a templomnak adakozzatok csak. De ha a perselybe dobtok, azt nem tudják...

2011. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk mindenképp fizetni. Nálunk is református keresztelő lesz, s itt is szokás az, hogy az Isten dícsőségére fizetni kell, amit az Istentiszteleten fel szoktak olvasni, ki fizetett be, s mennyit. Én nem szeretném ezt az egészet. Elég lenne annyi, hogy a keresztszülők adnak, de anyám azt tervezi, hogy Ők, mint szülők, hogy felolvassák a nevüket, külön fizetnének pár ezret, plusz a hugaim, a párom részéről nem tudom, hogy a másik keresztszülő hogy akar, fizetnének fejenként 2500 ft-ot, mikor félre vonulnak a pappal. Hát holnap délután hívom fel a papot, délelőtt meg jön anyám, s beszélek vele, bár ma felhoztam neki, hogy én, s a párom se szeretnénk, sőt párom égőnek is tartja, hogy felsorolják a neveket, hogy a szüleim ennyi pénzt fizettek be a fiúnk keresztelőjén az Isten dícsőségére, mert nálunk azt csinálta a régi papa, a mostani nem tudom, hogy felsorolta a neveket s hogy ki mennyit fizetett be.

Anyám meg azt tartja égőnek, ha nem fizetne be, s a falu tárgyává válna, hogy az unokája keresztelőjén nem fizetett semmit. De ha a pap azt fogja mondani, hogy nem kell fizetni, mert ha mi nem is, mert az ország másik végén lakunk, de szüleim fizetik az egyház adót, akkor nem tudom minek ez a nagy költekezés és felhajtás.

A keresztszülők adják oda, de külön az Isten dícsőségére, ha adsz, ha nem a perselybe így is úgy is kell bele dobnod. Legalábbis nálunk, ahogy belépünk, mindenkinek egyesével. Itt Pesten volt a párom keresztelője 3 éve, mert úgy volt lesz templomi esküvőnk, de gyerek mellett döntöttünk, így ez elmaradt. S a papnál titkárnő s takarító voltam, nem kért semmit, nem kérdeztük meg, de vittünk borítékot, mert itt városban nem tudjuk mi a szokás, s nem vette el. Volt nálunk házi készítésű pogi, mivel tudtam h a pap szereti, vittem azt is, s mondtuk akkor legalább azt fogadja el. S nem szólt semmit, hogy nem adtunk be ezt azt. Ott nem sorolták fel a neveket, hogy ki mit adott.

Nem vagyunk nagyon elengedve, szüleim még úgy sem. Ezért nem akarok olyan nagy felesleges pénzkidobást. Az egyházadót a szüleim fizetik, perselybe dobunk, a hugik adnak, a srác nem hiszem, de még ha nekünk is kellene vagy sem, még külön a szüleimnek, ezt sokkalom.

2011. máj. 11. 23:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Én vidéken lakom , de itt a pap nem szívbajos :D Nem kerteltem,simán rákérdeztem,mennyibe fog nekem kerülni az egész "cécó".Elnevette magát és közölte velem,hogy ő szereti a Whiskey-t és a borítékot :D
2011. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na, szóval:

Apukám református lelkész.

Nekem már két kis gyönyörű lánykám van.


A helyzet a következő:

a keresztelő sákramentum, ami nagyon gáz, ha egy pap/lelkész szerint pénzbe kerül. Még jó, hogy azt nem mondják, hogy ki kell fizetni azt, hogy Isten szeret bennünket, és mivel Jézus meghalt értünk, az ennyibe és ennyibe kerül.

Szóval a keresztelőnek nincs ára.

Ha pedig valaki szeretne Isten dicsőségére fizetni, megteheti, ha hálából szeretne adni adományt. De ez egyáltalán nem kötelező dolog. Hiszen a nevében is benne van: "Isten dicsőségére".

Ha pedig egy pap/lelkész elfogad egy borítékot keresztelő után, az is nagy gáz - szerintem... Apukám - ha ilyen helyzet volt - azt mondta mindig, hogy ha szeretnének fizetni, lehet, de azt beírja Isten dicsőségre. Mivel ez a pénz nem őt illeti meg.


Röviden és tömören: a keresztelőnek nincs ára.

2011. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!