Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne üsse...

Mit csináljak, hogy ne üsse be folyton a kis fejét, amikor próbálkozik a felállással? Vegyek direkt erre való bababútort? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos és tegnap felállt a kiságyban. Na azóta egy perc nyugtom sincs, mert ülni még nem tud önállóan, igy mindig segiteni kell neki, hogy ne essen el.. Na de nem is ez a baj, hanem azóta a lakás minden pontján próbálná magát felhúzni, ahol esélye sincs szegénynek a felállással. A bútoraink magasak, konyhában kőpadló van.. Nem baj, hogy nincs hol gyakorolnia? Bocs, a butusdi kérdésért.. egy aggódó kismama
2009. máj. 2. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az éles sarkokra lehet venni élvédőt(pl.asztal sarka),ami hegyes,éles dolog attól véd meg (vagy mellette vagy mindig,vagy elrakod)a többit pedig meg kell tanulnia kezelni.Mindentől nem tudod megvédeni,jobb ha "megtanul esni".a kisfiam 15 hónapos,állandóan megy,rohan mászik.a veszélyes dolgokat folyamatosan magyarázom,hogy nem szabad mert...,és utána elviszem onnan,vagy elterelem a figyelmét.előbb -utóbb megtanulja,mit szabad és mit nem.fontos a következetesség ,amit nem szabad,veszélyes,más se engedje meg.A fiam jelenleg keritésre,nagycsúszdára mászik,persze mindig ott vagyok mellette,és "szól" ha mászni akar,hogy menjek.Ez az időszak nagyon nehéz,állandó felügyeletet igényel,de ha okosan tanitod pár hónap múlva nem lesz veszélyes a megszokott közeg!kitartás!
2009. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kanapé, dohányzóasztal, székek? Semmi ilyesmi nincs?

Gondolom majd ezeken húzódzkodik:) Az én fiam minden előtt feltérdelt majd nagy nehezen feltápászkodott:) nagon örült magának olyankor hosszú percekig, félóráig is elszórakozott ezzel, inkább az volt a baj h eleinte nem tudta hogy kell visszaülni, de hamar megtanulta azt is!

Ne aggódj nem tart ez soáig amig segítkezned kell neki, egy rövid idő és ahogy rákap az ízére, már azt kell megakadályoznod mire NE másszon fel:)

Én ezért külön kifejezetten nem vennék bababútort.

Bár van aki 1 éves kor körül vesz kisszéket kisasztalt fából:)

Én fiam nem ülne meg előtte:)

18 hós

2009. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!