Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányon 9,5 hónapos, nemrég...

Kislányon 9,5 hónapos, nemrég tanult meg mászni és abból ülni, most a felállással próbálkozik, de néha elvágódik. Mással is elfordul ez?

Figyelt kérdés
Hogy tudom elkerülni? Addig tekeredik míg hátradől ülésből, és koppan a feje, néha kicsit sír, de nem veszélyes, de én azért félek, hogy beüti. Szőnyegen szokott ez sikerülni, közepesen puha, de biztos nem olyan jó ez neki. Tudom míg nem jár biztosan elfordulhat ilyen, de én féltem
2010. máj. 20. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább örülj, hogy igy megtanul esni meg vigyáznia fejecskéjére - most ülésböl odakoppan a feje, akkor az ugyan rossz érzés neki, de ettöl baja nem lehet, viszont megtanul rá figyelni. Ha nem engeded, akkor kesöbb fog esni, és ha állásból esik hanyatt, akkor az azért már komolyabb. Ez a normális fejlödés, ne akadályozd, mert enélkül sokkal több baj történik vele.


Négy gyerekes anya

2010. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek ettől, és nálunk ráadásul járólap van. Én mindig ott vagyok mögötte, pedig tudom én is hogy rá kell jönnie magától is mi a veszély, de mégsem szeretném ha a feje a követ érné. Főleg hogy egyszer már leesett az ágyról, és ha elesni látom mindig a szivroham kerülget. De észrevettem hogy mióta áll és kapaszkodva megy, napról napra ügyesebb, eleinte eldőlt, kicsavarodott, mostanában viszont lepottyan a fenekére ahol védi a pelus, vagy csak óvatosan visszaül. Úgyhogy ügyesedik, de azért jó ha mindig ottvagyok sose lehet tudni.
2010. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!