Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Ugye ne aggódjak?

Mit tegyek? Ugye ne aggódjak?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 6 hónapos.A dokinőnk 3 hónapos korában azt mondta gyenge a nyakizma és ha hasra tettük nem emelte a fejét.Azt mondta vigyük el gyógytornászhoz.El is vittük és 2 hónapig jártunk.2hónap alatt annyit értünk el,hogy most már ide-oda mozgatja a fejét és pár másodpercig meg is tartja.Viszont még egyáltalán nem forog se hasra se hátra.Azt mondta a gyógytornász,hogy tegyem minél többször hasra és tornáztassam.Majd elmentünk a fejlődés neurológiára a korházba ott pedig azt mondták,hogy nem igazán használja a jobb kezét és ez a késöbbiekben a mászásnál hátrány lehet.A vizsgálatok után szintén mondtak pár gyakorlatot amit otthon kell csinálnunk napi 4-szer) és kiemelték a hasra tevést is.Amivel nem is lenne semmi baj csak,hogy egyedül vagyok egész nap a babával és persze én szeretném a legjobban azt,hogy meg legyen a napi négy torna(azt mondták csakis úgy ér valamit a torna,hogy megvan a 4 alkalom)de akkor ki csinálja meg az otthoni dolgokat.Tudom,hogy nem ez a legfontosabb hanem a kicsifiam de azért elhanyagolni sem szeretném a háztartást.Napi 1-2 gyakorlás az meg van de sz-tem az kevés vagy nem?Most mit tegyek???

Ui:Hozzáteszem szerintem semmibaja a jobb kezének mert szépen fog,átrakja egyik kezéböl a másikba a játékot csak ugye az embert szeretik riogatni.Vagy tényleg ekkora a baj?Jól akarom csinálni csak néha olyan nehéz.


2011. okt. 18. 11:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit könnyes lett a szemem,igazatok van így fogok tenni mert nem akarom,hogy bármibe is lemaradjon.Köszönöm hálás vagyok nektek.
2011. okt. 18. 12:23
 12/15 anonim ***** válasza:
örülök :)))) jó tornázást :)
2011. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó anyuka vagy, ne félj! Mindenki megküzd ezekkel, illetve hasonló időbeosztásos problémákkal. A gyerek egészsége viszont tényleg mindennél fontosabb, még ha lehet, csak riogatnak is. :)) Vigyázz magatokra és hagyd a csudába a takarítást!
2011. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy nem örökké kell ezt csinálni, hanem csak pár hónapig. Addig meg úszhat a lakás.

Az én férjem betegesen rendmániás, nála laboratóriumi tisztaságnak kell lennie még ha kis gyerek is van a háznál, de a gyerek egészsége azért neki is fontosabb lenne mint a rendrakás.

2011. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp, hogy a kecske is megmaradjon a káposzta is.

Reggel ébresztésnek egy torna, utána reggeli a kicsinek neked, te tusolsz, öltözöl, felteszed az ebédet, kicsit addig le játszószőnyegre, ebéd előtt egy újabb torna, ebéd, alvás, amíg alszik a kicsi összekapod a lakást. Minden nap ha 100%ra teszed a lakást, akkor nem ég a körmödre(pl ha leszeded hajsd össze a ruhát, na majd holnap, qvára ciki menekíteni a szekrény aljába a tiszta hajtatlan ruhát mert vendég jött, aztán onnan öltözni, mosd el majd azonnal, amíg felmosol addig a bébi érdekes játékkal az ágyikójában hason.) Ébresztésnek megint egy torna, és fürdés után is egy torna, játékokkal, zenével. Közben közösen végezhetitek a dolgotokat, konyhába is viheted magaddal habtapi-pléd-játszószőnyeg, azon hason....

2011. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!