Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telik egy nap másfél...

Hogyan telik egy nap másfél éves babátokkal?

Figyelt kérdés

Sokat jártok közösségbe, játszótérre?

Nálunk vidéken alig van játszótér, így zömmel az udvaron játszunk. Sajnos nincs a környéken hasonló korú baba, így kicsit sajnálom őt.

Van még valaki így rajtam kívül?


2011. okt. 18. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát sajnos mi is így vagyunk. Kis város, nincs játszótér, ismerős babák sincsenek. Az én babám még 10 hónapos, szegényt sajnálom, hogy nem lesz hasonló korú kis barátja, de szerencsére már van egy bátyja, így ketten jól eljátszanak már most is.
2011. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is ilyen gondban volt. Kis faluban nevelkedtem és nem volt egy játszótér sem, sem velem egy korú gyerek. Anyukám úgy csinált, hogy bevitt az oviba a bölcsisek közé. Az ovónők is szerettek. Meg volt kivel játszanom. Mivel a bölcsiben is nálam kicsit idősebb gyerekek voltak, hamar megtanultam beszélni és fél évre rá már én is bölcsibe jártam. :D Úgyhogy ajánlom hogy keressetek fel egy ovit, bölcsit. Ott jócskán van gyerek és hidd el tetszeni fog neki. :D
2011. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is úgy vagyunk ahogy Te.

Nálunk a faluban még nincs játszótér(de rövidesen lesz állítólag) ,így mi is csak kint az udvaron játszunk mikor az idő megengedi. Bár mostanában egyre kevesebbet :(

Egy korabeli kissrác van a faluban,de vele is csak ritkán járunk össze,viszont minden nap leviszem a boltba, ott találkozik emberekkel, de olyan szégyenlős, állandóan bújik hozzám. Nem tudom ez elmúlik-e valamikor.

A lakásban viszont szeret, mindig el tudja magát foglalni valamivel. Tv-t néz, taxizik,könyvet lapozgatunk, építünk, fogócskázunk...


Szóval nem vagy egyedül. :)


16 hónapos kislány anyucija

2011. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem az ő korukban még nem olyan nagy tragédia,ha keveset vannak gyerektársaságban.

Nekem másfél éves a kisfiam, délelőtt sétálunk egy nagyot, beugrunk a nagypapához, bevásárolunk stb. Utána dél körül érünk haza, ebéd, alvás, és délután már nem megyünk sehova, mert egy hónap múlva szülök, nincs erőm:)


A környékünkön két játszótér van, nagyon ritkán megyünk, más gyerekkel olyankor sem találkozunk.

Itt 2,5 évesen mehetnek a gyerekek oviba, szerintem addig nem baj, ha csak havonta egyszer találkozunk a kis barátjával.

2011. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is másfél éves és annak ellenére hogy sokat vagyunk játszótéren annyira nem foglalkoznak egymással a gyerekek. Mindenki eljátszik magában. Viszont ha olyan játszótérre viszem ahol nagyobb gyerekek vannak, akkor biztos talál játszótársat. Szóval az ovis dolog az jó ötlet lehet, ahogy mások is írták. Imádja megfigyelni a többi gyereket, meg utánozni. De csak és kizárólag a nagyobb gyerekekkel foglalkozik, a kicsik nem pálya. Szóval ha kicsit idősebb akár 4-6 éves gyerek van a közelben és azzal járnátok össze, szerintem az is szuper lenne a fiadnak.

Az hogy bújós, meg szégyenlős... ja az enyém is ilyen kb fél órát aztán mint a veszedelem. Valószínű a te fiad is olyan típus akinek "be kell melegedni":)

2011. okt. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!