Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy ilyen kis "önálló"a...

Baj hogy ilyen kis "önálló"a lányom?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos és akár egy órát is képes magában elmászkálgatni,eljátszani.Ilyenkor hagyom hogy csinálja a "dolgát"és nem foglalkozom vele(persze figyelek rá)Ilyenkor legalább én is tudom csinálni a dolgom.Csak olyan bűntudatom van,hogy nem vele foglalkozok olyankor:(Vagy inkább örüljek,hogy nem lóg rajtam mindig?Ez így normális?
2011. okt. 18. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt aztán ne legyen bűntudatod. Nem kell mindig velük foglalkozni, meg van a magad dolga is, örülj neki, hogy nem lóg rajtad meg meg tudod csinálni amit kell!
2011. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó neked,én éves koruk óta a Wcre sem tudok kimenni.Nálunk még most fő az "ebéd",komoly!
2011. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugy olvastam a gyereket hagyni is kell, hogy egyedül menjen néha a dolgára, hogy tudjon "önállosulni" felylödéséhez szükséges is. Örülj neki!
2011. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az en lanyom is ilyen :)

van, hogy kikuld a szobajabol, mert neki dolga van :)

vagy ha nem csukja magara az ajtot, akkor elbujik az agy moge vagy a jatszo kuckojaba.

Ilyenkor babazni szokott.Valoszinuleg eljatsza a nap torteneseit, igy dolgozza fel magaban.

2011. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi,lehagytam h 1 éves koruk óta..
2011. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is ilyen, remekül elvan egyedül sokáig. Persze ha nagyon csendben van, az mindig gyanús :).
2011. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én fiam is ilyen kis "magánakvaló", pont mint én. így utólag nagyon bánom, hogy nem mentem akkor is utána, most 2 éves és nem beszél. nincs vele semmi baj, csak az a sok olvasás hiányzik neki amit nem kapott meg :( mert nem kötötte le én meg hagytam pakolászni és nem is ültem mellé, hogy mondjam a dolgokat :(

beszélj hozzá nagyon sokat, mondd neki mi van éppen a kezébe :)

2011. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gyerekem nincs még, de a szüleim elmondása szerint én is ilyen voltam. Néha már megijedtek, annyira csendben voltam, de rendre hason találtak és képeskönyveket lapozgattam, nézegettem, vagy tologattam valami játékot.

Olvasni is rejtélyes módon tanultam meg. Egyszer anyám bejött három éves koromban, hogy miért vagyok annyira csendben és egy kép nélküli mesekönyvet néztem. Kérdezte mit csinálok, én pedig akadozva, de elkezdtem felolvasni. Mikor kérdeztem, hogy mi micsoda, segített, két hónap múlva egész folyékonyan olvastam (hosszú szavakba még beleakadtam).

Azóta is azt mondják, hogy lövésük sincs, hol tanulhattam meg a betűket, pláne összekapcsolni őket.

Mondjuk nekem van olyan emlékem, hogy apám sokat dolgozott otthon és mindig kérdezgettem mit ír, mi az, hogyan kell elolvasni. Bár amilyen randa kézírása van, tényleg kérdéses, hogy az alapján ismertem volna meg a nyomtatott betűket. Ez örök rejtély marad :)

2011. okt. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a lányom ilyen (mondjuk második gyerek lehet hogy azért van el ilyen jól magában is)de nekem is lelkifurim van miatta néha, főleg mert az első gyerekkel rengeteget foglalkoztam.

A 23.37-esnek mondanám hogy nem biztos ám hogy van összefüggés, mivel az én fiam 2.5 éves koráig semmit se beszélt, pedig folyamatosan csecsemőkora óta olvastam, meséltem, mondókáztam neki, vittem Ringató foglalkozásra stb. mégsem indult be a beszédje, csak a közösség hatására mikor bölcsibe került.

Mondták is a gondozónők és a gyerekorvos is hogy épp az a baj, hogy annyira rá figyeltem, hogy mindent kitaláltam a mutogatásból, meg öööö zésből így nem volt szüksége az értelmes beszédre.

Szóval ne idegesítsd magad ezen, hogy akkor már rég beszélne, mert ez lehet ilyen öröklődő dolog is, vagy ilyen egyéni sajátosság.

A lányom 1 éves kora óta szavakat mondott, másfél évesen komplett mondatokban beszélt, most 2 éves és hihetetlen dumája van:) Pedig töredékét se ültem a szoknyája mellett mint a fiamnak anno.

2011. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért az egyik szemed mindig legyen a picúron. ;) Nekem anyum mesélte, hogy tök jól elvoltam egyedül, de elég volt másfél "ellenőrizetlen" perc, hogy katasztrófát okozzak.

Néhány példa: apukámat kifigyeltem, hogy miként borotválkozik, majd pár nappal később egyedül is megpróbálkoztam vele. kistükör, borotva arcon végigcibálva - egy hétig televolt ragtapasszal az arcom :D

A másik emlékezetesebb az volt, amikor másfél évesen kipakoltam tesóm bőröndjét (épp katonának vonult be, egy óra múlva indult volna a vonata), én meg annyira nem akartam, hogy elmenjen, hogy szétcuccoltam a bőröndből, és a fellelt "dezodorból" alaposan körbespricceltem. Paprika-spray volt...


Szóval, nem baj az, ha elvan egyedül, de azért fél szemed mindig kutassa, mit is művel. ;)


37 hkm

2011. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!