Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom tanitgatni mert...

Nem tudom tanitgatni mert csak mászik össze vissza és pakolászik, most 9 hónapos mit kéne szellemileg tudni?

Figyelt kérdés

Van akinek még ilyen örök mozogó a babája és nem lehet leültetni és tanitgatni, egye-tálán kell??

A formabedobóst is csak dobálja!


2011. okt. 19. 12:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

utolsónak:

ezt én sem értem hogy egy 9 hónapos megmutatja a testrészeit,most akkor ez igaz vagy nem?? a másik pápázni se tud, de nincs lemaradva!

Most mit is csináljak??

2011. okt. 19. 13:08
 12/17 anonim ***** válasza:

èn a második vagyok.


én nem mondom hogy ne tanítgasd. persze mutogass mindent, csak ne várd el hogy megtanulja.

mi 9 hós korától járunk tornára, ahol elsö félórában énekelve mozgunk. hát tojt mindenre. most 1 évesen képzeld elkezdett tapsolni mikor mi is tapsolunk és már a kezét is fel fel emelte. és tudod mit? nem engem néz hanem mindig a másik anyukákat.


vagy is abból tanul amit te csinálsz.

nyugodtan tapsolj, vagy énekelj neki. mutogasd a testrészeket, hol a cicia, hol a kutya. mit mondanak az állatok. na de ne várd el hogy rád figyeljen, söt azt se hogy valamit vissza adjon. majd lehet 12 hósan hetekig nem láttok madarat mikor egyszer meglát egyet és elkezd csipogni mert valaha megmutattad neki hogy a madár csipog, pedig te azt hitted oda sem figyelt.

2011. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sok dolgot láttam már itt leírva a gyakorin,és hallottam másoktól is abszurd dolgokat,gyakorlatilag ennyi idős gyerek jóformán 2 éves szellemi szinttel rendelkezett.Nem tudom h így van e ez,vagy nem,engem mindig bántott ez a dolog.Én tanítgattam a gyerekeimet,de nagyon nehéz úgy,ha látod h nem is figyel,ill. h nem is kapsz vissza semmit sem belőle,vagy ha igen,akkor csak hónapok múlva esetleg.Mégis foglalkozni kell vele,és el kell ereszteni,hogy más gyerek mit tud,ez a legnehezebb,főleg,ha látod,hogy a tied későn érő tipus.Az én lelkiállapotomon ez ügyben a gyakori rengeteget rontott,így jó darabig hanyagoltam ezt az oldalt.
2011. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Amúgy-visszatérve a gyerekeinkre,az én fiaim is olyanok voltak,mint a tiéd.Nekem az védőnő azt mondta,hogy ez ugyanolyan dolog,mint a felnőtteknél,pl. vki humán beállítottságú,vki pedig reál,ugyanez a gyerekeknél,vkit leköt egy könyv nézegetése 9 hónaposan,vagy a testrészeivel való foglalkozás,vkit meg nem,és csak azzal van elfoglalva h minél többet mozogjon.De ez nem jelenti azt,h pl. 6 éves korára az egyik okos lesz,a másik pedig buta,sőt lehet az még fordítva is.Tudom h nehéz ezt elhinni,mert az ember nem lát az orrán túl,én pl. el sem tudom képzelni a babáimat 6 éves korukban,no mindegy,picit eltértem a tárgytól..De ha te vmit megmutatsz neki,akkor -lehet h nem teljes egészében tőled tanulja meg,de mégiscsak segítesz neki,és ez még mindig sokkal jobb,mintha nem csinálsz vele semmit sem.
2011. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

12:30as vagyok

1éves babám,még csak most kezdett állathsngokat utánozni, testrészeit nem mutatja még, integetni szokott, meg azt is megcsinálja amire kérem (rakja bele, pakoljon el, hozza ide...stb.)

Nagyon sokat beszélek neki,énekelek főképpen.Elmondom mi történik,mit csinálok,van amit közösen (teregetés, integetés Apának,söprés-neki is van kisseprűje..stb)

Külön nem tudom tanítani,hogy elé rakok egy könyvet,hogy ez a cica,kutya, mert nem érdekli.

Szóval, lehet az enyém "elmaradt" mert még csak most kezd beszélni, és csak babanyelven dumál, hát ez van.

Én örülök, hogy ilyen kis aktív, mint hogy üljön a könyv felett :D

2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mind a két csemetémnél feladtam az atomfizika oktatását, amikor tojtak a fejemre még pár hetesen jót aludtak rajta:).

9hónaposan a fiam nyáladzó rohangáló-versenytmászó-ágyrafel/le mászkáló bőgő pápázó brekegő valami volt. Most 28hónapos szobatiszta éjjel nappal, szépen folyékonyan beszél, gőzzel dacol.

Lányom lásd feljebb. Épp egy kiskanállal súrolja az asztalt, és élvezi, hogy zajol. Dumál a maga módján, imádja felhívni magára a figyelmet barátkozik.

Játszik a formabedobóval: megfogja a formát, csóri teknőst lilára veri vele, és ha mázlija van beesik a helyére, ha nem akkor megeszi. Néha a maci tornyot sikerül összetenni, hasonló ütögetem a pálcát és vagy sikerül vagy nem. Labdát kergeti.

Énekelgetek nekik, mesét olvasok, mondok, zenét hallgatunk, kirándulunk, slusz. Az atomfizika addig is pihen a polcon.

2011. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Lanfear: [link]

Karinthy: A papám

[link]

2011. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!