Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset alszik a babám....

Keveset alszik a babám. Aggódjak miatta, vagy neki ennyi az igénye?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam, 4 óránként szopizik, már 3 hetesen kialakított magának egy napirendet, reggel 4-kor kelt szopizni, utána aludt 8-ig, ekkor szopi után nem aludt, délben volt a következő hami, akkor aludt 4-ig, 4-kor szopi, utána nem aludt, legfeljebb fél órát a babakocsiban, este 8-kor fürcsi, utána szopi, és aludt reggel 4-ig. Én már ezt az alvást is kevésnek tartottam, de most a délutáni szundiról is leszokott, és a hajnali szopi után is általában max. 2 órát alszik. Látom rajta napközben, hogy álmos, hosszúkat pislog, de nem tudom elaltatni, max. 2x 20 percre, aztán felriad. Elég nyűgös, sokat sír, szerintem elunja magát, egy idő után minden éneklést, tornát, ringatást, sétálást elun:( Mit tegyek?
2009. máj. 3. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hiszem, hogy ennyi lenne az igénye. Vidd el orvoshoz, hátha kiderít valamit.

Arra nincs tippem, hogy mi lehet a baj. Az én babám 5 hetes, és sokat alszik. Valami baj lehet vele. Nem hasfájós??

2009. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom is nagyon keveset aludt, max 2X fél órát ilyen idős korában, csodálkozott az egész család rajta.

De ő nem volt nyűgös, álmos napközben.

Ha babádon látszik, hogy álmos, de nem alszik, érdemes a dokival konzultálni.

2009. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányom is újszülött kora óta nagggggyon keveset alszik,fél órákat!Még a kórházban is 1 hetesen!:)Azt modják ezek a babaák gyorsan fejlődnek mert nem alusszák át a napot!Értelmük is gyorsabban fejlődik mert figyelnek stb.....de ha tényleg látod h nyűgös sír stb,akkor irány a doki!Bár az is lehet h csak pocakfájós!Nálunk az is volt!
2009. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van egy kis pocakfájás is, arra kapja a gripe watert, az segít. Amikor nyűgösködik, nem úgy sír, mint amikor fáj a poci, innen gondolom, hogy nem az a baj, hanem az, hogy elunja magát. Elég nehéz változatos elfoglaltságot találni egy 6 hetes babának,ami lefoglalja 12 órán keresztül:(

Egyébként ma délután sikerült elaltatni, és aludt majdnem 4 órát egyfolytában. Estére nem is volt olyan nyügi.

2009. máj. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!