Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, ha keveset...

Tényleg baj, ha keveset beszélek hozzá?

Figyelt kérdés
Nekem nem tűnt fel, de anyukám szerint keveset beszélek a 6 hónapos fiamhoz. Amúgy is csöndes vagyok hallgatag, de azért én úgy érzem beszélgetek vele. Énekelek mondókázgatok, de vannak napok amikor tényleg csak nézem és alig szólok hozzá pár mondatot. Amióta megszólt lelkiismeret fuldalásom van, de nem is veszem néha észre.
2011. nov. 2. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak a fejlődősének sokkal jobbat tesz, ha folyamatosan kommunikálsz vele. Nem lesz semmi baja, de így esetleg hamarabb megtanulja a szavakat, megmutatja mi hol van, hamarabb beszél.
2011. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez a helyzet. Magam is csöndes fajta vagyok, nem igazán beszélek. A kicsihez igyekszem, de bizony sokszor nem tudok csak úgy a semmiről beszélni. Anyukám viszon nonstop képes beszélni neki, mindent kommentál, bármit csinálnak. Én nem igazán aggódom, szerintem semmi baja nem lesz attól, hogy kevesebb mondókát fog tudni. Majd az oviban megtanulja.
2011. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem baj,ahhoz se kell hozzászoktatni,hogy be nem áll a szád.Persze,kell vele beszélgetni.Nekem van olyan,hogy egyszerűen nincs energiám megszólalni.Szerintem ezzel sokan vannak így.Az én anyukám is megállás nélkül löki neki a rizsát,de ne felejtsük el,hogy Ő 2 hetente látja 2 napra én meg egész nap vele vagyok.Szerintem ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.
2011. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!