Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év alatti babával lehet...

1 év alatti babával lehet távolsági buszon utazni?

Figyelt kérdés

A babakocsit ugye nem tudjuk felvinni, mert nem fér fel. Van valami biztonsági előírás? Hordozóstól lehet? Biztonsági öves ülések vannak? Kibírnak egyáltalán egy majdnem 3 órás utat?

Csak fantáziálgatok, hogy ha haza kéne mennem anyukámhoz, és a férjem nem érne rá...


2011. okt. 22. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi babánk kibírta a 3 órás utat Pestre,de kocsival. A tesóm szokta 1 órás buszos utat az ölében fogva hozni, és ki szokta bírni.
2011. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csak a szomszédos városba szoktam vinni a mamáékhoz a kisfiamat babakocsival, oda van alacsonypadlós, eddig csak azzal utaztam. Mert nem szeretnek egyébként segíteni az emberek, csak ha nagyon muszáj.

Szerintem semmi lehetőség nincs egyébként, hogy kisgyereket utaztatni tudj egy buszon. De ha elég nektek a hordozó, akkor mellé tudsz ülni, alvás időben próbálj vele utazni. A kocsit alulra be tudja tenni a sofőr, ahová a csomagokat szokták. Egyébként felháborító a helyzet, szülj gyereket, de annyit kell kínlódni egy babakocsival, sehol nem tartják szem előtt, hogy azt nem is olyan könnyű tolni és emelgetni, minden tele van akadállyal.

2011. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mei tai-jal szoktam vonatozni/buszozni kb. 2,5 hónapos kora óta. Most már 7 hónaposan, háton hordozom, de ha vonatozunk/buszozunk előre szoktam kötni, így kényelmesebben le tudok ülni. Ha megunja, akkor kiveszem, és az ölemben van. Egyébként jól bírja, általában 10 perc után elalszik, és csak az út végén ébred fel. Ha ébren van, akkor pedig nézelődik.
2011. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, 1 hónapos korától utazunk távolsági busszal, autónk nincs. Míg pici volt, addig hordozóban vittem, de nincs biztonsági öv, csak nagyon kevés buszon. 1 éves kora után már az esernyőkocsit vittem, azt könnyű összecsukni, akár fél kézzel is. De nekem mindig az ölembe volt, ha elaludt, akkor is le tudtam szállni, kinyitni a kocsit és belerakni a gyereket, csomagokkal. Szóval csak kis leleményesség, és ha segítség kell, akkor nyugodtan kérj meg valakit, hogy segítsen.

Mivel újdonság lenne neki, ezért először kipróbálnám egy rövidebb úton. Utaztunk már úgy a fiammal, hogy egy hasonló korú gyerkőc, mint a tiéd, végig üvöltötte az egész utat, mert megijedt a busztól. Ha állt, akkor elhallgatott, de ha elindult, akkor üvöltött a következő megállóig. Úgyhogy először teszt. Vigyél innivalót, rágcsát, kedvenc játékot, mesekönyvet, ami leköti, ha nyűgös lenne.

2011. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem távolsági busszal nincs tapasztalatom, de azért írok, mert egy másik alternatíva is létezhet: a vonat. Mi vonattal megyünk mindenfelé a gyerekkel kicsi korától kezdve, ott kényelmesen elfér minden.

Persze van, ahova busszal egyszerűbb eljutni és ugye nem mindegy, hogy 3 órát mész busszal vagy ötöt vonattal, ezért nem okoskodásból írtam, csak lehetőségként.

2011. okt. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!