Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy utaznál távolsági buszon...

Hogy utaznál távolsági buszon egy 2 éves és egy 3 hós babával?

Figyelt kérdés

Nagylányommal már utaztam, nem gond, de most ketten vannak, az út meg 4,5 óra...

A kicsit hogy vigyem? Kenguruban nem merem ennyi időre. Kézben még úgy sem. A széken szerinte már nem tudom elfektetni, nem fér el. A hordozóra gondoltam, de az egy széket elfoglal, hova teszem nagylányom, mert ő sem marad meg ölben?

Ha meg leghátra megyünk , ahol van 3 szék egyben, hogy tegyem őket? Ha a kicsi van belül, lehet leesik egy fékezésnél a hordozó,-fogni kéne. Ha a nagyot teszem be, ő meg ugrál, figyelni kell rá...

Kicsit tanácstalan vagyok és nem látom még át, de hátha valaki ad valami jó ötletet...

És ha lenne más megoldás, nem buszoznék... Vonat nincs közvetlen, átszálni meg még inkább halál két kicsivel+ bőrönddel, csomagokkal...


2010. jún. 18. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
max. mózeskosárral. Olyan helyre kellene ülnötök, ahol vannak szemben ülések. Melletted a picur, szemben meg a lányod. Vagy ha 3as ülés, akkor kőzetetek a picur.
2010. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg babakocsi,hátraültök,befékezed,és ott lesz az ülésetek mellett?Hát nem irigyellek amugy...
2010. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Túrd ki a tök fáradt dolgozót, meg a nagyit és irány a 4es ülés...

Nem tudtad, hogy a kismamák és a kisgyerekek törvényen kívüliek?

2010. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem tudom értelmezni szavaidat...

Nem akarok kitúrni senkit-egy. Kettő: nekem is jogom van utazni-a tőlem telhető legkulturáltabban. Három: a szegény fáradt dolgozó csak jobban bír állni kicsit, mint én a két kicsivel,(és nem hiszem, hogy 4,5 órát utazik, max fél órát) amúgy nekem sem adták át a helyet, mikor terhes voltam,erről ennyit...

Amúgy miért törvényen kívüliek a kismamák?

2010. jún. 18. 11:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Én egyedül biztosan nem indulnék el ilyen hosszú útra két ennyire kicsi gyerekkel. A kétévesre folyamatosan figyelni kell , és a kicsi sem biztos , hogy végigaludja az utat , lehet , hogy megéhezik vagy más baja vagy.

Tényleg nagyon muszály utaznod velük ilyen hosszú útra egyedül?

Nekem négy gyerekem van , tudom , hogy miyen gyerekkel utazni , de két ilyen picivel nem indultam el sose egyedül.

2010. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen hosszú utat egyedül semmiképpen nem vállalnék be ilyen pici gyerekekkel. Valaki csak tud segíteni, nem? Senki nem várhatja el tőled, hogy így kelljen útra kelned! max. úgy tudnám elképzelni, hogy az indulásnál meg az érkezésnél is van segítséged (segítenek kimenni a buszhoz, fel-lepakolni a cuccokat és várnak a célállomáson).
2010. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hu,micsoda megkeseredett figura lehet ez a 10.58-as!lehet,h nem is no hanem pasi...mindenesetre tuti nincs gyereke,csak azt nem ertem,akkor miert latogatja ezt az oldalt,ennyire unatkozik szegeny?ne torodj vele,kedves Kerdezo,mindig lesznek ilyenek...en azt tanacsolnam neked,h a kicsit hordozoban v mozeskosarban vidd,negyes ules vagy leghatul(te kozepen)esetleg erdeklodd meg a Volannal,mi a teendo ilyenkor..a nagyobbnak keszits be jatekokat,kepeskonyvet,zenet,kajat,h elfoglalja magat+extra folyadek mindharmotoknak,ha meleg van a buszon!jo utat kivanok!
2010. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én 3 hónapos babát hordozóban vittem, olyan ülésre ültem, ahol volt előttem is ülés, és belülre raktam az ablak mellé, így a két egymás mögötti ülés közé "befeszült" a hordozó, így biztonságos volt.

szerintem próbálj meg leghátra ülni,az ablakhoz rakni a kisbabát, mellé a 2 évest, és mellé pedig te, így te lennél kívül, ők meg védve.

2010. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hordozóban vinném és én ülnék középen. De amúgy nem vállalnám be.
2010. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fel-le szálln segítenek, az nem gond. Nekem csak az a dolgom, hogy felszáljak a buszra és utazzak a gyerkőcökkel.

A naggyal nem lesz gond, utaztunk már többször is kettesben, szépen elvan.

A kicsi tuti nem fogja végigaludni, az evés nem gond, viszek neki.

Gondoltam arra is, hogy a hordozó lehet befér a lábamhoz a két üléssor közé, és akkor a nagy ülhet belül, én kívül és elférünk a kettes ülésen is.

De odafele anyumékkal megyünk,kicsit kitapasztalom és visszafele megltjuk hogy lesz:.)

Amúgy bevállalós vagyok, nem ilyedek meg ilyenektől, nem tart vissza, hogy ne menjek...

Férjem dolgozik, a szabi kevesebb pénzzel jár, amiből amúgy is kevés van, kocsival meg igen drága megfordulni, a buszra meg van 90%-osom. Dédik nagyon betegek, szeretném, ha minél többet látnák még, amíg lehet. Anyumék is dolgoznak, nem tudnak eljönni.

Szóval bevállalom, csak kérdeztem ötleteket, hátha valakinek van valami jó, és okosakat mondtatok:))

Köszönöm

2010. jún. 18. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!