Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kicsimmel 1,5 hete...

6 hós kicsimmel 1,5 hete próbálgatjuk a főzeléket de egyszerüen nem hajlandó megenni. Össze szorítja a száját és sír. Gyümölcsöt megeszi de amiben krumpli van nem. Mit csináljak hogy elfogadja?

Figyelt kérdés

Második gyerek szóval van tapasztalatom de a fiammal nem volt gond. Ő amit adtam neki megette. Első alkalommal is. Kislányom meg nem hajlandó enni. :(( Mi lesz így a hozzátáplálással? És később is válogatós lesz?

Eddig az alma krumpli vagy répa krumplit próbáltuk. Gyümiből alma, barack, meggy amit megeszik.


2011. okt. 22. 21:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.

mint írtam a fiam 2 éves és soha nem evett krumplit. simán megoldottam a főzelékek sűrítését nélküle, egyébként se azzal sűrítek :)

pikor picike volt akkor kevés vízben megfőztem a répát, tököt, mindenféle zöldséget és azt turmixoltam le. nem hogy sűríteni nem kell de így de még pici főzőlevet kell hozzáönteni :)

aztán 7 hónaposan már husit kapott a főzikbe és pici lisztet.


mindig igyekeztem úgy elkészíteni a főzelékeket neki mint magunknak. ti még csak kóstoltattok, pici vízbe főzd csak meg, de 1-2 hónap múlva már rendesen készítsd el, mint magatoknak, csak hagyd ki azokat amiket nem ehet.

pl. sok főzihez öntöttem tápit :)

vagy ha elkezditek majd bevezetni a tejtermékeket akkor natúr joghurtból csinálhatsz habarást :)


és ott van még a sinlac, orvossal irasd föl, én mondjuk csak a gyümikhez használtam de szokták szeretni a babák mert nagyon édes :)

jah és háztartási kekszet is reszelhetsz bele :)

2011. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igy még nem próbáltam, csak úgy, hogy valami zöldség + krumpli. Szóval minden alapja a krumpli volt, vagy majd a rizs. De most megpróbálom majd a zöldség + zöldséget. Köszi.
2011. okt. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!