Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell az üvöltő 1,5 éves...

Miért kell az üvöltő 1,5 éves gyereket a babakocsiban addig a városban tologatni, amig a sirásba bele nem alszik?

Figyelt kérdés

Nem az én babámról van szó, hanem a sógornőméknél láttam ezt, és kicsit meg vagyok zavarodva. Az egész család gyászhangulatban rohant a babakocsi után, a gyerek sirt , de tényleg nagyon. Haláli csönd és mindenki arra várt, hogy a babakocsival való gyors sétálás közben a gyerek majd elalszik. Az esti lefekvés előtt is kb. másfél órát üvöltött. Nekik ez teljesen normálisnak tűnik. Ezen kivűl a gyerek, nem kap rendszeresen kaját - legalábbis amikor ott voltunk - csak néha adtak neki valamit és azzal rohangált. Nem kell a kisgyerekeknek rendszeres, normális étkezés főtt kajával, elég egy kis banán, meg szőlő?

És hogy a gyerek mindig mocskos pólóban rohangál és soha nem törölték meg a száját?

Nem akarok tényleg itélkezni, de kiváncsi vagyok nálam jobban hozzáértők véleményére!

Köszönöm a válaszokat!

Megzavarodott kismama


2009. máj. 4. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így elsőre elég furcsának tűnik, amiket írsz. viszont bele nem láthatunk senkinek az életébe, az is lehet, hogy megvan az oka annak, hogy így próbálják altatni a gyereket. az is lehet, hogy egyszerűen képtelenség másképp elaltatni, csak ha hagyják sírni. nehéz megítélni a dolgot! az étkezés nagyon fontos ebben a korban a gyerkőcnek! Nem tudom, meddig voltatok náluk, mit láttatok a hétköznapokból. Fontos nekik a teljes reggeli, ebéd, uzsonna és vacsora. És ezek között valóban fontos a gyümölcsevés, így ez arésze ok is, hogy a gyerek egy-egy banánnal vagy szőlővel rohangál a házban. A koszos poló, na igen! Hát, rá fogsz jönni, hogy hihetetlen gyorsasággal tudják összekoszolni magukat, hiába cserélsz ruhát akár háromszor is naponta. És bizony a harmadik után már azt mondod, inkább rajta hagyod a koszosat, mert képtelenség ennyit mosni vasalni! Így, ahogy leírtad, elég nemtörödömnek tűnnek a szülők, viszont én mindig próbálok abból kiindulni, hogy nem látom a teljes hétköznapjaikat, nem látok be a dolgok mögé, mit miért így csinálnak!

Megváltoztatni nem tudod úgysem, ha szólsz nekik, rád fognak haragudni, és az lesz a válasz, hogy te ezt nem tudod, hiszen nincsen ekkora gyereked! Talán a legjobb nem szólni, mert abból kevesebb a sértődés, vagy legalábbis általában így szokott ez működni sajnos!

Neked Boldog Babázást! Üdv egy 8 hós kisfiús anyuka

2009. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a beleszólást egy gyerektelen anyukától én sem nagyon fogadnám el. Itélkezni sem szeretnék, csak kicsit megleptek ezek a dolgok. Kedvelem őket nagyon, nem is akarnék rosszindulatú lenni, csak azóta ez sokszor eszembe jut. Főleg hogy én is babát várok. Különben 4 napot töltöttünk együtt az egész családdal egy bérelt házban együtt.
2009. máj. 4. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha másra nem arra jó volt neked ez a pár nap, hogy azt láttad, hogy te hogy nem fogod csinálni.

Tényleg nem a legjobb módszer ahogy ők nevelik a gyereket, de vannak szülök akik szerint hatásos ha hagyják a gyereket magától elaludni még ha sír is a gyerek egy órát előtte. Sajnos az én nővérem is ezt csinálta a saját lányával mikor nálunk voltak pár napig és az én szívem majd meg szakadt, de nem tehettem semmit.

Mint ahogy én sem tűrném el ha valaki beleszólna a nevelésemben, úgy én sem szólók bele más nevelésébe. Csak a kicsit sajnálom, persze attól még nagyon szeretheti a kicsit.

2009. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is alkalmazni szoktam az alvás előtti sírásos dolgot..mivel már annyira fáradt szokott lenni de nem akar aludni így csak nyűgösködik a türelmem elfogyik szóval hagyom hagy sírjon és láss csodát 20perc múlva már húzza a is a lóbőrt és reggel semmi baja. :)
2010. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!