Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdtétek a...

Hogyan és mikor kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél hét múlva lesz 6 hónapos. Lassan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást gyümölccsel. Eddig csak anyatejet kapott. Leírnátok úgy az első 1 hónapot, hogy mit és mennyit adtatok a babátoknak illetve mennyi idős volt akkor? Mikor kezdtétek kiváltani a cicizős étkezéseket és hogyan?
2011. okt. 20. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Az en länyom 4 honapos es mäsfel hete kezdtük a hozzätäpläläst mert nem tudtam szoptatni a täpot meg nem itta rendesen!En delben kezdtem elsö härom nap csak krumplit kapott,negyedik nap adtam hozzä repät es azt mär szepen megette mert a krumplit csak fujta.ötödik nap ebedre krumpli repäval delutän tejpep,hatodik nap ua,hetedik nap ebedre krumpli tökkel delutän tejpep, nyolcadik nap ebed krumpli tökkel delutän alma, kilencedik nap ua.itt tartunk most!mär megeszik ebedre 100-110grammot!nagyon ügyes nem gondoltam hogy ilyen gyorsan megy!
2011. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 4 és fél hónapig szopizott.4 hósan kínáltam reszelt almát kekszel.Banánt is kínáltam neki de csak úgy hogy letörtem egy kis darabot, és csak úgy majszolta...nem evett belőle sokat.Így az ízével már megismerkedett!A bébi ételek amiket kiattak azt kínáltam a (zöldborsó,tök,szilva)a kedvencei:))Először amúgy is csak pár kanálal fog enni utána növelheted neki az adagot.Most töltöttük a 6 hónapunkat és imádja a hasát.Röviden ennyi.
2011. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi pont egy hete kezdtük el 5 és fél hónapos kisfiammal, csak anyatejes. Először próbáltam almával, de olyan fancsali képet vágott. Vettem neki 4 hónapos kortól való tejpépet, azt eszi, 3-4 evés után már 1 adagot megevett.

Aztán csináltam olyat, hogy krumplit és répát főztem neki, adtam hozzá lefagyasztott anyatejet, és összeturmixoltam (persze a vizet leöntöttem róla), ez is bejött neki. Meg vettem babakekszet, azt is beáztattam anyatejbe. Épp az előbb vettem ki a fagyasztóból őszibarackot, amit összeturmixolva tettem el, délután meglátjuk, mit szól hozzá.


De itt vannak jó receptek:


[link]

2011. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!