Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idő előtti kutacs összenövés?

Idő előtti kutacs összenövés?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 és fél hónapos, és már alig érzem a kutacsát. Lehet azzal összefüggésben, hogy most nincs meleg, és nem veszít annyi folyadékot? A barátnőm kisfia egy héttel fiatalabb, és neki is ilyen. Ugyanaz a védőnőnk és gyerekorvosunk is.Védőnő szerint: "ha hamarabb összenő, ez van,lyukat nem vághatunk a fejére"- gy.orvos szerint minden oké. Legyek nagyon paramama, és emiatt vigyem orvoshoz? Nincs vele semmi gond, eszik(félig tápszer, félig anyatejes baba) rendesen, vidám mosolygós. Lehet, hogy túlparázom?
2011. okt. 24. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem nő az olyan gyorsan össze. Kisfiamnak 3 hónapos kora óta (most 7 hónapos) azt mondják az orvosok, hogy "ujjbegynyi", de azt nem mondták soha, hogy ez baj lenne. A feje szépen nő. Nem lesz semmi gond.
2011. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A mi fiúnk fejét ezért műtötték. De ott mind a védőnő, mind az orvos, mind az uh és ct igazolta, hogy IDŐ ELŐTTI VARRATELCSONTOSODÁSA van.

8hónaposan műtötték először.

Fiammal sem volt gond ezen kívül:S

2011. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást, nagyon remélem! Az egyik parám a kutacs, lehet nem kellene olyan sűrűn nézegetnem, de félek hogy kiszárad, mert nemigen szeret inni még! :-(
2011. okt. 24. 15:16
 4/16 A kérdező kommentje:
Erről még nem is hallottam. Lehet, hogy elviszem a dokihoz, legfeljebb hülyének néz.
2011. okt. 24. 15:17
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, de elmebeteg a védőnőd! DE igen, lyukat vágnak rá.

A műtétes voltam.

2011. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elviszed a dokihoz?? De nem szokta látni-nézni a gyereket? Nekem a harmadik babám picike most és 1-2-3 hónaposan ill.6 hósan mindenféleképp látta az orvos. És nem kötelező oltások miatt utána is és mindig megnézték a kutacsod szóval gondolom nektek is nézték 3 hónaposan (kötelező oltáskor).

Egyébként jó nagy szórást mutat ez mert nekem az első gyereknek 18 hós korára nőtt be teljesen, a másodiknak pedig már 10 hónaposan benőtt de semmi bajuk.

Most a harmadiknak eleve csak egy kicsi ujjnyi már most pedig 4 hós.

2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Viccnek szánta a védőnő, de tökre nem volt vicces... Gondolom gyerekorvos rendszeresen látja, megnézi a kutacsát is, leméri a kis fejét, nem? De ha rákérdezel, azzal vesztenivalód nincs
2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
LátJA rosszul írtam,...szóval hogy eddigi gyerekeknél IS hívtak tanácsadásra gyakran, meg most a legkisebbel is nyilván a 6 hóson még nem voltunk:)
2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, hogy tiszta hülye a védőnő, mert ha műtéttel kell megoldani a problémát akkor szó szerint lyukat vágnak a kis fejükbe. De nagyon remélem hogy nálatok nem erről van szó. Tesóméknál is felmerült a probléma és az orvos azt tanácsolta, hogy ne adjon neki vitamint (talán a D-t nem kell adnia) és ő maga se szedjen, mert ez segíti a csontosodást.
2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A műtétes vagyok.

Nálunk nőtt a fejecskéje rendesen, csak éppen ellapultan, discraniásan.

FIam sem kapott d-vitamint.

Ő most 3 éves lesz és lesz még műtét:((((

2011. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!