Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, visszanyertétek a...

Anyukák, visszanyertétek a szülés előtti alakotokat, súlyotokat? Egyáltalán van időtök magatokra?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem fér bele az időmbe, hogy odafigyeljek magamra jobban. A napom legnagyobb részét a babámmal töltöm természetesen, ahogy szinte mindenki. De a lakás emellett sokszor szalad, időnként hegyekben áll a szennyes edény és ruha. Ha heti egyszer hajat mosok, az már felér egy "wellness nappal". Sokszor azt veszem észre, hogy nem ettem nem ittam semmit egész nap. Többnyire akkor tudok amikor alszik a kicsi este, a többi alvóidőben meg rohanok, kapkodok, hogy valahogy kinézzen a lakóterünk. Akinél csúcsszuper rend van állandóan, az hogy csinálja? És még edzeni, futni, stb, saját magára is oda tud figyelni.

2011. okt. 28. 13:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nincs sok időm magamra, bár mindig egyre több, ahogy nő a babóca. A súlyom szülés után 1 héttel már visszanyertem, csak a hasamon látszik, hogy kissé petyhüdtebb. Mivel gyakorlatilag nem tornázok, egyre nagyobb a pocim :-(

A súlyom szerintem azért is marad, mert délben reggelizek...igaz, sokáig is alszunk reggel.

2011. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Ne is mondd, az előbbi miatt totál ki vagyok. 58 voltam a terhesség előtt, vagyis elég vékony, most igaz, hogy "csak" 5 kilóval vagyok több (63), de ahhoz pont elég, hogy itt is egy kis felesleg, ott is, nem szeretek semmit se fölvenni. Mindenben kövérnek érzem magam.

A többivel meg úgy vagyok, mint te.

2011. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kb. lányom 3 hónapos korára értem el a várandósság előtti súlyt és rá két hónapra még -3 kg ment le. Szerencsém volt elég volt a szoptatás, nem csináltam semmilyen diétát és nem is tornáztam. tornának a napi másfél -2 órás sétát tudtam be.

A lakásban nem volt és most sincs mindig 100 %-os rend és tisztaság, szerintem gyerek mellett csak az tud mindent tökéletesen elvégezni, akinek vagy bébiszittere van , vagy nem foglalkozik a gyerekkel. Nálam is sokszor van , h már egy halom vasalni való vár, vagy épp takarítani kellene de nem tudok a gyerkőctől, ráadásul most jön a kistesó is hamarosan( 38+3hkm), szóval ezen ne aggódj. Gyerek mellett ez van, nem jut mindenre idő. De hidd el idővel minden jobb lesz.

2011. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

Nekem kellett jó pár hónap, amíg rájöttem hogyan tudom jól beosztani az időmet. (Főleg hogy hasfájós baba volt 6 hónapig és állandóan üvöltött.)

Szerencsére a súlyom hamar visszaállt, azzal nem volt gond. De azért az elején szenvedtem azzal, hogy legyen egy kis időm takarítani, főzni stb. Lányom 7 hónapos korában elkezdtem heti egyszer sportolni is, ez fért bele az időmbe, ekkor tudtam rábízni a gyerkőcöt a férjemre.

Most 1 éves a lányom, és most érzem azt, hogy már bármit képes vagyok mellette elvégezni, bármire tudok időt szakítani, ha kell. Nem csak azért, mert pl. párom vagy anyukám vigyáz rá (ami persze nagyon nagy segítség!!!), hanem azért is mert most már lazább vagyok! Nem pörgök állandóan azon, hogy mit, mikor csináljak, csak teszem a dolgom. Könnyebben veszem, ezért jobban is megy.


Szerintem ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Idővel valamelyest rendeződni fog a helyzet, ha nő a babád.


1 hónapja szült a sógornőm és kérdeztem tőle, hogy megtalálta-e már önmagát, mert én kerestem magam hónapokig. Mire ő: nem tudom még hol keressem magam, csak mint egy zombi járkálok itt, a konyha szalad, és lopott percekben eszek egy-egy falatot.

Hát azt hiszem, én is így voltam.

2011. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Igen rögötn szülés után, sőt azóta még ladatam 7 kilót

fodrász ugynúgy, szőrtelenítés itthon, szemöldökszedés szintén.

mellesleg van gyereknek apja is:-)))))


Soha nem vasaltam, takarítani heti 1x , de soha nem 7végén, mosni gép mos, plusz ott a kert.


2 gyerekem van, nagyot vittem, hoztam mentem mindefelé

2011. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkel oldom meg.Van egy mei tai-unk,meg egy stepper itthon,így napi fél óra torna mképpen van,meg a gyerek is pillanatok alatt elalszik így ..Ezt úgy két hete csináljuk,most fél éves a kicsi,így az alakomat nem nyertem vissza,még,de ez úgyis csak jövő nyárra cél:)(igazából többet akarok fogyni,mint amennyi terhesség előtt vtam:D)

Amúgy meg,ha úgy érzem,h nem bírom cérnával,és szükségem van kis időre,h csak magammal foglalkozzak, a férjem kezébe adom a gyereket,és elvonulok,fél órára,nem sokra,de akkor nagyon jól esik..

2011. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, azt sem tudtam hol áll a fejem egy jó darabig.

Pont nem érdekelt a konyha és a takarítás.

Nem mondom, hogy elhanyagoltam magam, de nem igazán érdekelt a hajam...

S tényleg jobb lett idővel. Az ember belejön, hogy a gyerek nem akadálya bizonyos dolgoknak, hanem csak egy úttorlasz, amit "ki lehet kerülni".

Ezalatt nem azt értem, hogy elhanyagolni magam helyett a gyereket. Csak megtalálni a kettő közötti utat. Van ilyen is, csak nagyobb logisztika és gyakorlat és valóban lazaság kell hozzá.

Jobb lesz idővel.

2011. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az érzéssel szerintem sokan így vagyunk, vagy voltunk. Nekem addig volt nehezebb, amíg be nem állt egy napirendünk. Akkor is nehéz volt, mikor ugyan volt napirendünk, de a kicsinek fájt a hasa, és nem is akart aludni, csak ha toltam odakinn. Akkor éreztem, hogy nagy teher esik le rólam, amikor 14 hónap után végleg elmaradt a szopi. Addig nagyon nem mertem sportolni sem, és hetente egy nap kb. 1,5 óra volt 'kimenőm', mondjuk az most sem több. Volt, hogy eljutottam hetente egyszer sportolni, az jó volt. A szülés előtti alakomat már sosem fogom visszanyerni, bár a súlyom 8 kg val kevesebb, mint amikor teherbe estem.Ez ellentmondásos lehet, de mégsem az...
2011. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
a nagyobbik fiam 1 éves volt, amikor visszanyertem a szülés előtti alakomat, súlyomat. Akkor altatás után mentem futni esténként, napközben együtt takarítottunk, teregettünk stb. Akkor már csak egyszer aludt napközben, akkor viszont 2-3 órát, így minden könnyebb volt. Most két picivel vagyok itthon, a kicsi 3 hónapos a nagy 2 és fél éves. amióta szültem még nem jutottam el fodrászhoz, pedig itt van a szomszédban. Szerintem most is kell egy év hogy úgy nézzek ki ahogy előtte, most még 5 kiló van rajtam. Hozzám takarítónő jár heti egyszer, és heti egyszer anyukám jön vidékről, megfőz két napra, segít amiben tud. A többi napon egyedül vagyok este 7-ig, a párom fürdetésre jön haza. Hétvégén lopok magamnak fél órákat, amikor hoszabban zuhanyzom esetleg hajat festek, stb, erre nagyszükségem van, de az hogy elmenjek futni vagy tornázzak akár húsz percet az egyszerűen nem fér a napomba mert annyira elfáradok.
2011. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

-7kg-nál járok:( Nincs egy göncsöm se, annyira lefogytam:(

Én úgy osztom be az időmet, hogy ha tehetem amíg apa kómásan tud figyelni a babákra(pontosabban a gyerekek az apjukra:D) addig zuhanyozok(arctisztítás, gyors borotválkozás, hajmosás is) fogat mosok, fésülködök öltözök és én így kész is vagyok.

Házimunkát a babákkal közösen csinálom. Most még várom a mosást, teregetek gyorsan és megyünk vásárolni(csúszás volt) főzök kései ebédelés lesz így, de most így jött ki.

2011. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!