Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám teáját ízesíth...

8 hónapos babám teáját ízesíthetem nádcukorral vagy édesítőszerrel?

Figyelt kérdés
Talán ezek nem olyan károsak mint a sima cukor...
2011. okt. 24. 18:32
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ez annyira jó!!! És nagyon igaz! Jókat derültem h tényleg így volt :))
2011. okt. 24. 22:03
 22/25 anonim ***** válasza:
A sztívia (más néven Stevia) tudomásom szerint nem okoz hasmenést.
2011. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Ma olvastam, hogy akik a 80-as évek előtt születtek, azok valódi Hősök, olyasféle igazi hollywoodi mindent túlélő fenegyerekek."

Nagyon tetszett a kommented:) Én 71-es vagyok, és nagy részét átéltem a leírtaknak. Rengeteg nosztalgikus emlékem van abból az időből, amit le tudnék írni, mint vidéken felnőtt, sokat dolgozó szülőktől származó gyerek.

Mégis keserű a szám íze, amikor ilyesmit olvasok. Mert sajnálom, hogy az unokaöcsémnek nem lehetnek ilyen emlékei, mert 3 hónaposan bölcsőhalált halt, mivel nem volt légzésfigyelő. Ahogyan a 21 éves egyetemista lány sem emlékezik már a falunkból, mert nem volt hátul biztonsági öv, és amikor egy balesetnél kirepült a kocsiból, a holtestét sem lehetett megmutatni a szüleinek. A 35 éves szomszéd lánynak vannak éppen emlékei. 7 éves szinten, mert hiába 35 éves, a kezeletlen lisztérzékenység megtette a hatását. A másik falunkbéli kislány pedig oltás hiányában az agyhártyagyulladás miatt él néhány éves gyerek színvonalán.

Ez is a 80-as évek előtti időkhöz tartozik.

Én úgy gondolom, ha valamit megtehetünk a gyerekeinkért, tegyük meg, mégha ezzel kevéssé is lesznek hősiesek. Én 18 éve használok gyerekülést, amióta az első gyerekem megszületett. Valószínűleg nem élte volna meg a 2. születésnapját, ha nincs gyerekülés, akkora balesetünk volt. 2 napja éjszaka a 4 hónapos babámon beindult a légzésfigyelő stimulátora. Felébredt volna vajon, ha az nincs?

Ugye értitek, mit akarok ezzel mondani? Nem kell túlfélteni, túlaggódni a gyereknevelést, csak megtenni azt, amihez ma már megvannak az eszközeink.

És erre a cukor sem rossz példa. Tudom, hogy nem a cukortól lesz az ember cukorbeteg. De a cukorbetegségre való hajlam öröklődik. Így, ha valakinek akár a távolabbi rokonságában előfordul, jól teszi, ha már kis korban tudatosan figyel a gyerek táplálkozására. Mert a szokások most alakulnak ki, ahogyan az túl édes dolgok szeretete is. Én hiába vagyok cukros, adok édességet a gyerekeknek, ahogyan én magam is eszem ilyesmit. Csak a minőség és a mennyiség nem mindegy. Ha tiltanám, úgyis megtalálnák a módját, hogy hozzájussanak, így csak próbálom egy egészségesebb irányba terelni Őket.

Ma is vannak túlélők, és ma is vannak, akiknek nem sikerül. De nem akarom, hogy miattam ne sikerüljön bármelyiküknek is.

2011. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Elég baj, ha mindenhol a káros, agyonszinezett, cukrozott, felturbózott élelmiszerrel találkozik. Éppen azért vagy az anyja, hogy legalább Te megkíméld ezektől, amennyire lehet. Senkinek ne érdeke annyira a gyerek egészsége, mint nektek, szülőknek.
2011. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
19-es válaszolóra (aki a cukorbeteg gyerekének túró rudit ad) ráküldeném a gyámügyet
2013. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!