Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltabb anyukák, szerint...

Tapasztaltabb anyukák, szerintetek ezzel az overállal kihúzzuk a telet vagy nagy rá? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


Olyan overállt akartam, ami nem túl nagy rá, de a tél végéig kitart.

9hónapos a babám, s az overáll mérete 12 M, s 6 cm-ként nőnek a méretek.


Azt mondta az eladó, ez nme a hónapot jelzi ez a 12M, hanem így vannak méretezve, s hogy a 6M-es az talán pont jó lenne rá, ez kicsit nagy de tél végéig jó.


Akik tapasztaltabbak, leginkább azok válaszára vagyok kíváncsi.


Nem tudom számít e de havi 1cm-ert nő a gyermekem, 7 kg és 73 cm körül tartottunk 3 héttel ezelőtt.


2011. okt. 26. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Buta egy eladó lehetett. Ez 12 hónaposra való, a 6M pedig 6 hósra. Ez eu-s jelzés tehát nem más mint ez a jelentése. Ez eléggé nagy, jó lesz tél végéig is.
2011. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy pusztán a méret címke alapján nem szabad próba vagy mérés nélkül ruhát venni. Ahány gyártó, annyi méretezés.

Amúgy, ha szabvány szerint varrták a 12M-es overált, akkor annak jónak kell lennie. Igaza van az első válaszolónak, nem túl hozzáértő az eladó. Az M betű a hónap rövidítése angolul. ( months, ha jó írtam:) )

A fotón a Te fiad van a 12M-es overálban? Ha igen, ebbe bőven nőhet még:)

2011. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, az én fiam. Én is mondtam az eladónak, h a másik 6 hó, ez 1 év, de azt mondta, nem úgy vannak a méretezések.


Ki lehet cseréltetni kisebbre, de nem tudom megérné-e. Mert az egyel kisebben 6 hónapos jelzés van, a fiam viszont 9 hónapos.


Szerintetek, ha kisebbre kicseréltetem, akkor azzal ki húznánk tél végéig? Nem szeretnék kétszer venni. Így is lesz egy váltás overállja, bár annak ma kell még megérkeznie, s azt látatlanban rendeltem.


S ha ez marad, tél végére pont jó lenne, vagy még mindig nagy lenne rá, ha havi szinten 1 cm-ert nő?


Január végén született a fiam, ha így könnyebb a válaszolás :)

2011. okt. 26. 11:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és elsőnek 24 hósra valót adott, én vettem el ezt a 12 hósra való jelzésűt. Pedig mondtam h 9 hónaposra lesz.
2011. okt. 26. 11:38
 5/8 nittababy ***** válasza:
én nem cseréltetném ki így a kép alapján szerintem nem is túl nagy nekem az a véleményem hogy a másik már nem lenne neki túl kényelmes!!!
2011. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam még közelebbit feltenni, egyiknél a kabát van magában, másiknál a nadrág. Felhajtható, a bézs színig lehet felhajtani, de a nadrágnál 3-4 cm-vel tovább kellett hajtanom, de lehajtva is lehet hordani. A kabátnál a felhajtható részig elvész még benne a keze. Ezért gondolkozok, bár az tény, a kisebbnél a kabát kicsi volt szemre, nem tudom felvéve milyen, mert sosem tudtam szemmértékre vásárolni.

Mondjuk lesz egy váltás, lábzsákká alakítható egybe részes overáll, ennek meg főként a kabátját fogjuk hordani, s nacit ritkábban, mert vannak vastagabb nadrágjai s állítólag ez alá elég egy harisnya is.


[link]


[link]

2011. okt. 26. 11:59
 7/8 A kérdező kommentje:
S attól h nagy ez nem fogja zavarni? mondjuk a keze h elvész benne? S kissé becsúszik a kabátba?
2011. okt. 26. 12:00
 8/8 A kérdező kommentje:

Most lemértem még a felhajtott részt.

kb. 8-8,5.

Ha igaza volt az eladónak, h 6 cm-ként nő a méretezés.

Akkor a kisebbnél 2,5 cm-nél lenne hosszabb a nadrág.


Nem tudom milyen ütemben fejlődnek a babák, de ha a fiamnál a 3-4 hetenkénti 1 cm nővés megmarad:

Október elején volt mérve, azaz március elejéig 5 cm-t nőne. Kisebbnél ez a rövidség sokat számít?


Ti mekkora méretet vettetek a babátoknak? Pont jót vagy nagyobbat? S mennyire húztátok ki vele a telet?

2011. okt. 26. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!