Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltabb anyucik segitené...

Tapasztaltabb anyucik segitenétek? Mikorra "szurjam be"v mi helyett adjak rendes reggelit-vacsit 8hósomnak, v még nem kell? légyszi irjatok

Figyelt kérdés

jelenleg igy néz ki egy napunk,ez már jóideje szépen bevált és működk,8hós:


hajnalban 5-6között: 200ml tászer

f9-9: 220-250g gyümölcs+1babakeksz

12: 250g husos főzi

16: maradék főzi vagy tejpép(esetleg tízorairól megmaradt gyümivel)

20h: 200-230ml tápszer


sokaknál olvasom h ilyen idősen már kenyérkatonákat kap valamilyen "kenőccsel",feltéttel reggelire,vacsira. én mikor adhatnám? mert ha 6kor eszik tápit,akkor nem éhes 7kor mikor felkel végleg. a gyümi helyett nem adnék kenyeret,kell a vitamin,de vmikor el kell lezdeni rendesen reggelizni,vacsizni.

de akkor megint 7x egyen beszurva a 2étkezést?mert a hajnali az ugye tápi marad csak,meg fürdés után is csak összebujunk, tápi és alszik is.


2011. jan. 23. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem majd akkor szúrd be, ha úgy látod, igényli. ha éhes lesz 7-kor, mikor felkel. ha ez így elég neki,akkor még nem kell erőltetni neki a reggelit, szerintem. észre fogod venni, mikor igénye lesz rá.
2011. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ezt a kérdést akartam én is feltenni!Az én fiam is 8 hós és hajszálpontosan ugyanez a napi menüje mint a tiednek!Én is valamelyik nap gondolkoztam el ezen a kérdésen mivel a védőnő mondta,hogy lassan mehet a kiflicsücsök vagy egy kis kenyér!

Illetve lassan már azért én is szeretném,hogy felnöttesebb kajákat egyen,persze nem akarok elsietni semmit se de azt se akarom,hogy még 1 évesen is bébikajákat egyen!

Én arra jutottam,hogy fürdetés előtt adnék elsőre pár falatot és fürdés után ugyanúgy a tápszer csak gondolom kevesebbet inna meg belőle!

Azért még én is várok további válaszokat hátha okossabbak leszünk!

Bocs,hogy nem a kérdésedre válaszoltam!

2011. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 10-11 hónapos kora között kezdtem bővíteni a fiam étkezéseit. Ő anyatejes, és előbb a komolyabb vacsora került beiktatásra, ami nálunk azt jelentette, hogy fürdés előtt fél-1 órával kapott főzelék maradékot vagy tejpépet (mostanra már annyit főzök délben, hogy direktbe maradjon neki vacsorára is), majd fürdés után ugyanúgy cicizett és cicizik most is, mint eddig. Aztán ahogy betöltötte a 11 hónapot, azt láttam rajta, hogy már kevés neki a hajnali 5-6 órai cicizés után 10 körül a gyümölcs. Az én fiam 9-ig alszik kb. Ugyanúgy megmaradt a hajnali cicizés, de mikor felébred, akkor katonázunk, vaj, sonka, reszelt sajt. 12-13 óra körül ebédel, húsos főzeléket, és én átraktam uzsonnára a gyümölcsöt túróval, joghurttal, gabonával.

De szerintem 8 hónaposan még ráértek a katonázásokkal. Az elsőnek van igaza! Ha úgy látod, hogy már kevés neki ez az energia, nem lakik jól, túl hamar megéhezik, akkor próbálkozhatsz bevezetni nála komolyabb reggelit, esti tápszer előtt komolyabb vacsorát!

2011. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9 hónapos.Anyatejes.Reggel 8 körül van szopi(kevés),2 hete van,hogy amikor én reggelizek akkor adok belőle neki kisebb darabokat.Májkrémes kenyér,gyümölcs,babapiskóta,pizza,melegszendvics(puhább részek)mindent megeszik és ha kér még akkor "rinyál" érte.Ha elég neki akkor mosolyog.Babateát is adok neki mindig ha eszik.
2011. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!