Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltabb anyukák elmondan...

Tapasztaltabb anyukák elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom,és tejjel kapcsolatban lenne kérdésem.védőnő tanácsára tejtermékeket kap,joghurt,krémtúró,túró,sajt,és olyan sokan mondják hogy ezek a mai 1.5 tejeknek már nem sok köze van a tejhez,adhatok neki.arra gondoltam csinálnék neki tejbe darát hogy fele víz,fele tej.mi a véleményetek erről?
2010. okt. 24. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
NEM.. mert hiába kicsi a tej tartalma akkor is nyers tehéntejfehéréjt tartalmaz ami súlyosan allergizál!!!!
2010. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Kb. 3 hónapja én is igy kezdtem el kóstoltatni vele hogy fele viz és vele tej aztán szépen lassan fokozatosan emeltem a 1,5-ös tej mennyiségét és azóta is imádja! 2 naponta vacsira ezt eszünk! :D

17 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
UHT tejjel próbálkozz!
2010. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Adj inkább neki 2,8-as tejet. A legújabb kutatások szerint,minél később kap a baba tejet,19-szer nagyobb az allergia veszélye. Nézz utána a neten.
2010. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Újra itt van... :-(
2010. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

11:52 ezt még hányszor fogod leírni? linkelj már be légy szíves egy (de inkább 3) helyet a neten, ahol ezt írják. Vida Ágin kívül!!! (ott sem szó szerint ez van ám)


válasz: én nem csinálnám.

2010. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, miért kell ezen még mindig filózni meg vitatkozni. 1 éves kor alatt a tehéntej adása ellenjavallt, nem csak az allergizáló tulajdonsága, hanem a tápanyag, -vitamin - ásványianyag szegénysége illetve csecsemők számára nem megfelelő összetétele miatt.

Ennyi.

Örülni kéne, hogy feltalálták a tápszert, és van mit adni a babáknak. Tudom, most majd jönnek a szokásosak, hogy 100 évvel ezelőtt nagyanyáink meg dédanyáink meg a NYUGDIJAS VÉDŐNŐK mit adtak enni, de ne felejtsük el, hogy 2010-ben vagyunk. Lehet, hogy 30 év múlva a mai trend is elavultnak fog számitani, de azzal ráérnek majd az akkori anyukák foglalkozni.

2010. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Ki az a marha aki ilyeneket kitalál? Nekem is osztották itt az észt, hogy az érzékeny bőrű kisbabámnak minél korábban adjak olyan ételeket, amelyek allergizálhatnak, mert akkor megszokja, és nem lesz rá allergiás. Csak fogom a fejem. A józan észnek ez totál ellentmond. Ha még nem tudja a baba megemészteni, mert nincsenek meg hozzá a megfelelő emésztőenzimek, akkor adjam csak neki, majd megszokja? Nem attól fogja megszokni, hanem attól, hogy fejlődik az emésztőrendszere.

Tejet minél később, 1 éves kor alatt semmiképp sem. A savanyított tejtermék az más, joghurt, túró mehet 8 hónaposan, sajt 10 hónapos kortól.

2010. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Utanna neztem es csak olyanaokat talaltam, hogy 1 eves kor alatt tilos de ha lehet 3 eves korig ne kapjon tehentejet a baba.Kulfoldi kutatasok szerint gatolja a vas felszivodasat.

Sajtot,turot stb azert lehet adni, mert savanyitott tejtermek, de mar lehet kapni anyatejbol keszult savanyitott termekeket is (valoszinuleg csak kulfoldon es megfizethetetlen aron).

2010. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Na kérdező kielégítettek a válaszok? Miért ezeket a sarlatánokat kérded miért nem a gyerek dokit, védőnőt?
2010. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!