Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom korai, de - Hol lesz a...

Tudom korai, de - Hol lesz a karácsonyfátok? (1 év körüli baba esetében)

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom eldönteni hogy nagy fa legyen a földön, vagy kisebb, asztalon.

Most már egész jól megérti hogy NEM. 95%-ban szótfogad. Csak félek hogy annyira érdekelné hogy nem tudnám megakadályozni a tűlevél kóstolást, és a dísz leszedést. Viszont ha asztalra teszem, akkor pedig egész nap az asztal lábánál fog reklamálni hogy emeljük fel, had fogja meg. Karácsonykor lesz 13 hónapos és előreláthatólag járni fog már akkor. Nálatok hogy lesz? Olyan jó lenne szép nagy fa...


2011. okt. 26. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos lesz karácsonykor a lányom. A karácsonyfa a szokott helyén lesz, a földön. Általában olyan 150-160 centis fánk szokott lenni, most is akkora lesz.

Megérti ő is, hogy nem szabad. Abban az 1-2 hétben majd jobban odafigyelek rá, nehogy baj legyen. Nem szabad egyedül hagyni, és kész.

2011. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig nagy fánk van, a földön. 4 gyerek van, 1 macska, de eddig még sosem volt probléma a nagy fából.
2011. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem most 13 hós, mi anyósékhoz megyünk és nagyfa lesz a földön.


lányom nem eszik fel mindent a földröl csak a széke körül, de pl se szöszt se más dolgot nem eszik meg.


a karácsonyfát meg megmuatjuk hogy óvatosan kell hozzányúlni és akkor nem fogja bántani.

mondjuk anyósék nappalija csukható, így ha nem vagyunk a szobába rácsukom majd az ajtót.

2011. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem beszéltünk még róla, de biztos vagyok benne, hogy a szokásos műfenyőnket fogjuk felállítani a nappaliban, biztonságos helyen. Közepes méretű, kisasztalra kerül. Talán majd egyszer lesz igazi is, de az a helyzet, hogy férjem és én is sajnáljuk a kivágott fákat.

Dec. 27-én lesznek 1 évesek a srácaink. :)

2011. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tavaly karácsonykor 14 hónapos volt a fiam, és egy pici, 1 méteres műfenyőt vettünk, amit egy jó magas asztalra tettünk. Azért döntöttünk így, mert akkor az a mindent szájba vevős korszaka volt, és azt nem akartuk, hogy a lepotyogott tüskéket vagy a kisebb díszeket megeszegesse. Szerintem még idén is ez lesz, bár már 2 éves és ilyentől nem kell félni, aztán majd jövő évtől visszatérünk a nagyobb, igazi fenyőre. Egyébként meg egy nap alatt megszokta a fát, utána már nem is igazán érdekelte, tehát nem hisztizett a fa tövében:)
2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 és 3 éves a két gyerek, de nem tartom őket 100%-ig megbízhatónak ilyen csábító dolog esetében, mint a szaloncukor meg az üveggömbök. Véletlenül is eltörhet egyet, neki mehet a fának véletlenül is, feldönti. Inkább a zárható hálóba tesszük a fát, ha nagyobbak lesznek, akkor meg a nappaliba. Ha tudunk rájuk figyelni, akkor beehetnek a fához, ha meg nem, akkor ajtót becsukjuk.
2011. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
:) pici off..tegnap kérdeztem pont a párom, hogy hogyan legyen nálunk a karácsonyfa, szintén pont 13 hós lesz a fiunk, ő teljes lelki nyugalommal mondta, hogy ugyanúgy felállítjuk ahogy szoktuk, majd jobban figyelünk rá :))) Amikor itthon van és kb harmadjára indul a gyerek a HIFI-hez, akkor már teljesem kiakad, hogy mindig odamegy ahova nem szabad, majd kíváncsi leszek a csillogó, villogó 180 cm-es újdonságtól, hogy fogja távol tartani :D
2011. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:

Pont itt olvastam egy anyukától, hogy a járókába állítják fel a karácsonyfát.. :)

Én azért lehet megpróbálnám kicsit elbarikádozni..

2011. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsi karácsonyfát vegyetek és azt tehetitek akár az asztalra is.
2013. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!