Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, ha egy évesen napi...

Gáz, ha egy évesen napi négyszer szopik még?

Figyelt kérdés
de legalább háromszor. esti alvás, délutáni alvás, plusz éjjel és/vagy reggel. mellette alig iszik valamit. az étvágya elég jó, viszont csak pépeset akar enni. nem tudom, nem-e a szopi a ludas :-(
2011. okt. 26. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 3szor szopott még ennyi idősen, de nem hiszem, hogy sok tejem lett volna, mert mellette evett, darabosat is.
2011. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

11,5 hónapos a lányom, ő reggel délután este és éjszaka kétszer szopizik.

Emellett megiszik legalább 3-4 dl folyadékot és irdatlan emnyniségű kaját is.

Igazi haspók

2011. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónapos,4-5* még biztosan szopizik,mellette iszik vizet,és reggeli,ebéd,vacsora szilárd,darabos étel.Úgyhogy szerintem nem a szopi a ludas.
2011. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mint az utolsónál, csak 14 hónapos leányka. :-)
2011. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1 évesen még akár 8x is szopizott a lányom, napközben 4x biztosan , de volt h többször is, és éjjel is 3-4 alkalommal. Miért lenne baj? Örülj neki, h még tudod szoptatni. Ügyesek vagytok!!
2011. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1 évesen a lányom kb 5* szopizott!


És 7 hóbapos korától hozzátáplált, de soha nem ette meg a pépeset!6 hóig csak anyatejet kapott!

Most decemberben lesz 2 éves még 2* szopizik, pedig terhes is vagyok!

Én biztos nem választom el!Hál istennek egészséges a terhességem is, így nincs is rá szükség!


22 hós kislány és 12 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz. Sőt! Mondta valaki? Szerinted az? Ne hagyd, hogy eluralkodjon ez az érzés rajtad. Rz egy intim, csak Rád és a babádra tartozó dolog.

Olvasd el ezt:


Az Amerikai Gyermekorvosok Szövetsége azt mondja: „A gyermekorvosoknak és szülőknek tudatában kéne lenniük, hogy a kizárólagos szoptatás biztosítja kb. 6 hónapos korig a gyermekek optimális növekedését és fejlődését és folyamatos védelmet nyújt a hányásos és légzőszervi fertőzések ellen. A szoptatás folytatódjon legalább a gyermek első életévéig vagy ezen túl, mindaddig, amíg ez a gyermek és az édesanya számára is kívánatos. Nincs felső határa a szoptatás időtartamának, és semmiféle bizonyíték nincsen arra nézve, hogy a 3 éves korig vagy az azon túl tartó szoptatás bármilyen pszichés vagy fejlődési sérülést okozna.” (AAP 2005)


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint „a csecsemőknek kizárólagos szoptatásra van szükségük életük első 6 hónapjában ahhoz, hogy az optimális növekedést, fejlődést és egészséget elérjék. Ezután, ahhoz, hogy táplálkozási szükségleteik ki legyenek elégítve, a csecsemőknek megfelelő és biztonságos kiegészítő táplálékot kell kapniuk, miközben a szoptatás folytatódjon két éves korukig vagy azon is túl.”


A Háziorvosok Amerikai Szövetsége a szoptatás folytatását ajánlja az első életévben és hozzáteszi, hogy „az egy éven túli szoptatásnak figyelemreméltó haszna van az anya és a baba számára is, és emiatt mindaddig folytatódjon, amíg az mindkettejüknek kívánatos.” Azt is megjegyzik, hogy „amennyiben a gyermek két évnél fiatalabb az elválasztáskor, akkor fokozottabb kockázatnak van kitéve a különböző megbetegedések szempontjából.” (AAFP 2001)


Ha hosszútávon szoptatod a gyermekedet, akkor előbb-utóbb szembetalálod magad feléd irányuló kritikákkal. A La Leche Liga nemzetközi honlapján találhatsz jó tanácsokat a család, a barátok vagy éppen a teljesen ismeretlenek felől érkező kritikák kezelésére.

Ha kritika ér, gondolj arra, hogy az emberek talán egyszerűen nincsenek tisztában a hosszútávú szoptatás előnyeivel, vagy éppen az általuk annak idején választott nevelési irány miatt bűntudatot éreznek. A következő lehetséges reagálási módokat érdemes megfontolni:


* Figyelmen kívül hagyni: egyszerűen tovább menni vagy áttérni valami más tárgyra

* Információval ellátni: könyveket, cikkeket ajánlani, egészségügyi szakértők gondolatit megosztani a hosszútávú szoptatásról

* A humort használni: viccet csinálni a helyzetből vagy magunkból, nem a másik emberből

* Elfogadás: elfogadni és megérteni a másik álláspontját és további kérdéseket feltenni neki anélkül, hogy ellentmondanánk vagy egyetértenénk

* Együttérzés: kimutatni, hogy megértjük a másik ember érzéseit és gondolatait.


Dr. William Sears (Ask Dr. Sears: Extended Breastfeeding - Handling the Criticism) is ajánl néhány ötletet az ilyen irányú kritika kezelésére. Azt javasolja, hogy legyünk tudatában a következőknek:


* A tudomány a te oldaladon áll.

* A világ véleménye a te oldaladon van.

* Jót tesz az egészségednek.

* Jó hatással van a kisgyermeked viselkedésére.

* Fogd az orvosodra.

* Hagyd, hogy a gyermeked hallgattassa el a kritikát.


[link]


Javaslom még ezt is: [link]

2011. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi reagálásokat! várok még továbbiakat. a belinkelt részt is köszönöm, de - bár szopipárti vagyok - sok dologgal nem tudok benne azonosulni.


Úgy érzem, a fiam hozzám fűződő kapcsolata egyre inkább függőségbe megy át nem egészséges értelemben. de lehet ez a " csimpaszkodás" életkori sajátosság is.


A légúti megbetegedések rendszeresek nálunk, pedig szedünk vitaminkészítményt (lgg-vel), de hármunk közül ketten tutira megbetegszünk az aktuális náthával. most pl éppen én :-( kisfiam pedig még három hónapos sem volt, mikor mindhármunkat leterített a hörghurut. a kizárólagos szopival csak kínlódtunk :-( mindketten. végül öt hónap után adtam fel és borzasztó lelkiismeret-furdalásom volt, főleg a la leche által "szajkózott" dolgok miatt. 5 hós korától kap tejpépeket és akkor elkezdtük a gyümölcsöket is szép lassan és valahogy nyugodtabb és könnyebb lett minden, napirend is alakult végre, megkönnyebbülés volt, mert azóta tényleg öröm a szoptatás :-) végre


de elbizonytalanodtam, mert igen, a környezetem rosszalló hozzáállása elbizonytalanít. 9-10-11 hónapos babák szoknak le egyik hétről a másikra. állítólag "önszántukból". holott volna még anyatej... nagyszülői "nyomás", hogy mert ugye akkor feles tej és "beteges" ilyen sokáig szoptatni. nem mondják ki, sugallják. a kizárólagosról is ez volt a véleménye még a dédszülőknek is! de mondjuk ezzel annyira nem foglalkozom.

a férjem is úgy ahogy toleráns, bár a libidóm a béka popókája alatt van :-(

meg ugye cicin alszik el a kölök, a férjem viszont alig várja, hogy ő is altathassa, pedig az első hónapokban, mikor még nem hagytam cicin aludni, minden altatás egy kínlódás volt és amióta cicin alszik a gyerkőc, azóta seperc alatt elszenderül és félek, ha enélkül próbáljuk újra, hosszútávon kezdődik a cirkusz elölről :-(

Szóval vegyesek az érzéseim pro és kontra...

2011. okt. 26. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én lányom szopizásait irtad volna le. Egy éves volt a napokban. Én nem érzem csimpaszkodásnak, hozzám kötödik az étkezése, és ezért néha rám mászik ha éhes, szomjas. Szerintem ez teljesen jol van egy ilyen kis emberkénél. Lassan kezd az etetöszékhez is menni, ha éhes, de ha máshol vagyunk akkor mászik rám a cicmre. Iüyenkor megitatom, megetetem. Ö mégcsak.igy tudja kifejezni magát. Biztos vagyok benne, h majd leszokik a ciciröl, ha akar.

Mindemellett az is.nagyon.fontos, hogy te mit érzel. Ha rossz érzéseid vannak akkor elválaszthatod. Sokan mondják, hogy az érzéseinket ök is megérzik. Attol még jo anya vagy, az egy évig szopi nagyon szép eredmény.

Ui: az enyém is megfázott már többször, de sosem tudhatod milyen lenne a szopi nélkül.

2011. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 20hós lesz és még napi 4x szopik! Pedig eszik szépen. Engem nem zavar.

Próbáld a péperől lassan átállítani darabosabbra, szerintem se a szopi benne a ludas.

2011. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!