Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok, hogy a...

Hogy csináljátok, hogy a babátok este 8-9-kor már alszik?

Figyelt kérdés
Annyit olvasom itt, hogy a legtöbb baba már este 8-9kor alszik reggel 8-9ig és szeretném megtudni mi a titkotok. Nálunk eddig fél 10-10 kor aludt el, ezzel nincs is probléma, de mostanában erről is leszokott és 11- fél 12kor alszik este, ami már kezd kimerítő lenni. Ötleteket tudtok adni?
2011. okt. 27. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom este 19kor alszik, reggel 9-fél tízig.

5 hónapos.

Fél 6kor már álmos, de nem tudom lefektetni, mert nem alszik el fürdés nélkül. Ezért 18kor viszem fürdeni, és vacsi alvás. Persze mindent csiga tempóban, hogy ne fél 7 kor kerüljön ágyba.

Van napirendünk, de ő alaktotta ki magának.

2011. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nálunk fél 8kor van fürdés, de utána még éberebb, mint általában és nem lehet ágyba tenni, még játszik és hangoskodik. kb 9kor már látom hogy álmos, így próbálkozom az altatásával és el is alszik, de csak fél órát, utána sírva kel fel, na és ezt játsszuk késő estig. Elalszik-berakom-sír....
2011. okt. 27. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy mekkora gyerek /baba.


a 3 éves lányom este fél nyolckor kerül ágyba aztán kettő mesét olvasok neki és alszik. v. alatta v utánna.


a 4 hós este hétkor már alszik éjjel kétszer ébred szopizni.


ha leteszed és sír nem kell felkapkodni . kifejted egy kicsit bővebben ?

2011. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amíg engedtem játszani fürdés után, akkor ő is 11 körül aludt el. De mostmár fürdés után nem égnek a villanyok, csak félhomály van, öltözünk is pizsibe, kakaót ágyba viszem, elolvasom a mesét és betakarom őket. Így legkésőbb 9-kor alszanak. Ha hagyom őket fürdés után felpörögni akkor esély sincs az alvásra csak a beájulásra. 2 és 4 évesek
2011. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos, és ha nem veszem ki akkor még jobban ordít, szinte már levegőt sem vesz. Már többször próbáltam, hogy ha felkelt hagytam, hátha megnyugszik de nem, csak még jobban rázendít. Eddig apa nagyon jól el tudta altatni: járkált vele kb fél órát, berakta az ágyába és aludt szépen, most már csak cicin alszik el, de amint írtam csak későn. Akárhányszor berakom mindig csak sír, megérzi ha betesszük akármilyen mélyen is alszik. Sosem aludt velünk, mindig az ő kis helyén aludt, úgyhogy biztos nem ez a probléma
2011. okt. 27. 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:

7 hónapos fiamnál kb. 3 hónapos kora ezt a rendet alkalmazzuk.

Du. 4-től már nem nagyon van evés, legfeljebb fél adag gyümölcs, most már lehet babajoghurt is, hogy ne legyen tele a pocak. Alvás max. 30-40 perc, 18 után egyáltalán nem engedem aludni.

7 óra körül irány a kád, nagy pacsálás, játék apával, én addig bekeverem a tápiját. Kb. 240-300 között eszik. Mire befejezi, már ki is van "ütve". Apa büfiztetés után már úgy viszi fel, hogy alszik.

Néha megébred éjjel, mert vándorol az ágyban, vagy kimászik a takarója alól, de enni nem kér, max. pár korty vizet. Általában reggel 7-kor ébred. Nappal még 2-3-szor alszik, két rövidet, egy hosszabbat.

2011. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljátok meg előbb megfürdetni.Nálunk is az elején későn aludt el de mióta fél 7kor van a fürcsi azóta 8 fele elalszik és 7 körül kel.

4hós a kislányom

2011. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom. Kb. 6 hónapos koráig úgy volt, hogy fürdés, vacsi, alvás.

Azóta viszont fürdés után éberebb. Megfürdetjük fél 8 körül, aztán vacsi, és utána kicsit játszik a szőnyegen. De legkésőbb fél 9kor beteszem az ágyba, villany lekapcsol, és akkor tudja, hogy alvás van.

2011. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk ez úgy van, hogy 2 6kor fürdés, utánna evés utána az Apjával nevetgélnek, meg játszanak, aztán a mi ágyunkon tornázik és8-9 fele rakjuk be az ágyikójába akkor megint eszik egy kicsit és utána bekapcsolom neki a zenegépét ami vetít a falra képeket (tudjátok! :D) és el is alszik.

Minden nap ez játszódik és már megszokta akkor térünk el egy kicsit amikor valamiért nyűgös lesz fogzás miatt legtöbbször de akkor a ringatást igényli de akkor is hamar elalszik a kezünkbe. :D Olyan aranyos! :D


7 hónapos pici fiúcska mamája :D

2011. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az első perctől kezdve úgy szoktattuk, hogy az esti fürdetés lefekvés az mindig 7 és fél 8 között történjen. Ha nap többi része kicsit borul is, az estét mindig úgy alakítottuk, alakítjuk hogy ez időtájt pancsi és alvás. Kisfiam 13 hónapos, délelőtt alszik másfél két órát, és délután is alszik másfél órát úgy, hogy lekésőbb 5kor kel. Valahogy neki ráállt a szervezete, hogy fél8ra kidőljön. :)Így legkésőbb 8kor már alszik és reggel 7kor ébred.
2011. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!