Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagyják abba a babák az...

Mikor hagyják abba a babák az éjszakai szopizást? Egyáltalán, szerintetek szopizni kel fel (éhes vagy csak cicizik)?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 5 hónapos lesz, nagy súllyal született, már 9 kg felett jár és 74-es ruhákat hord. Éjjel 2-4 óránként felébred. Ilyenkor cicire teszem, sokszor 10 perc és már alszik is. Őszintén szólva nem próbáltam ilyenkor mást a szopin kívül, mert félek, hogy csak jól felkelteném, ne adj Isten a nagyobbikat is, nem csak a kicsit. Amikor felébred, csak csukott szemmel sír, amíg cicire nem kerül.

Hozzátartozik az is, hogy eddig volt 2-3 éjszaka, amikor a bébiőrt elfelejtettük bekapcsolni és ilyenkor csak reggel 6-kor vettük észre, hogy nem volt ébredés - gondolom, ha nagy baj lett volna éjjel - akkor a nagyobbikat felordítja a kicsi.


Sokat gondolkozom rajta, hogy hagyni kéne, hátha visszaalszik, de 5 perc nyűglődés utána mindig átmegyek érte, mert félek, hogy felkelti a bátyját és nem úgy tűnik, mint aki éppen elaludna :(.


2011. okt. 27. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Első gyerekem 6 hetesen abba hagyta, a második csak akkor, amikor elválasztottam, 20 hónaposan.
2011. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Auuuuuuu. Az első nekem is 10 napos kora óta átaludta az éjszakát, azóta egyszer sem szopizott éjjel.

Hát azért remélem, hogy a kicsi hamarosan abba hagyja. Nem irigyellek, jól bírtad, ha 20 hónapig éjjel 2-3szor keltél cicizni :(.

2011. okt. 27. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit sem bírtam jól. :o(

Részben emiatt választottam el. Ő akkoriban még napközben is 8-10x cicizett, és úgy éreztem, nem bírom tovább. Beteg is voltam akkor már több mint egy hónapja nem bírtam kilábalni valami vírus maradványaiból. Amúgy is gondolkodtam, hogy be kéne fejezni lassan, de amikor harmadszorra lázasodtam vissza, akkor aznap úgy döntöttem, hogy befejezzük.

Egy hétig még ébredt hajnalban, azóta alszik (2 éves múlt már). Sokkal jobban el tudta így fogadni, én a szopik számát nem tudtam csökkenteni, akárhogy próbáltam. Nem értette, hogy ha egyszer lehet, akkor máskor meg miért nem. Így viszont egyértelmű volt, hogy nincs cici. Ezt ha nehezen is, de elfogadta.


SAjnos nálunk is ez volt, kicsi lakás, nővérke és apa sokszor felébredtek miatta.


Van, aki bírja az éjszakai szopit. Én sajnos nem bírok együtt aludni babával, az újszülöttel még igen, mert az nem mozgolódik úgy, de a melleim is irtó picik, így a fekve szoptatás sem volt kényelmes nagyon hamar már. Szóval én felkeltem, kivettem a kiságyból, ülve szoptattam és visszatettem. Ebbe belefáradtam nagyon...

2011. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg tudom érteni. Nálunk is ez a menet: felkel, átszaladok érte, kiveszem, be a hálóba, ágy végének dőlve-ülve megszoptatom, ha már elaludt (közben én is általában kezemben vele...), akkor felemelem (imádkozok, hogy ne keljen fel), mint a hímes tojással átsasszézok a szobájukba, be az ágyba. Nagyot megnézem, hogy jól alszik-e és megyek vissza aludni... Elég fárasztó. Fekve egyik gyerekem sem volt hajlandó szopizni :)


No, majdcsak véget ér :)

2011. okt. 27. 14:53
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
Szerintem a legrosszabb, amit tehettél, hogy az összes cicit elvetted :( nem szabad ilyet csinálni. Nyugodtan vedd el csak az éjszakait, sokan csinálják. Nekem a kisfiam 4 lesz és még mindig cicizik reggel. Az éjszakait vettem csak el tőle, a tőbbi pedig szépen kikopott magától, még az ovi előtt.
2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!