Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébiétel, vagy inkább,...

Üveges bébiétel, vagy inkább, amit én csinálok?

Figyelt kérdés
már a kezdetektől..
2011. okt. 2. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem évszakfüggő. Mi 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, akkor minden frissen kapható volt a boltban. Még most is, de már azért keresgélni kell. Eddig nem adtam üveges kaját, 1-2 olyat fogok majd megvenni, amit szeretnék megkóstoltatni vele, de nem kapható frissen.
2011. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt próbáltam, mindkettőt szereti. Amit tudok megcsinálok neki, de egy pár dologhoz nem merek hozzányúlni (pl. halak), nehogy elrontsam és rossz legyen a babámnak.

Az üvegesek nagyon jól jöttek, amikor kirándultunk, vagy elmentünk valahová, ahol nem tudtam főzni.

Ha főzök, akkor előre főzök jó adagokat és lefagyasztom, mert nem szeretek naponta ici-pici adagokkal pepecselni.

Úgyhogy én azt mondom mindkettőt próbáld ki, és ha mindkettőt szereti, akkor az könnyebbség neked is, ha úgy adódik, hogy nem tudsz főzni neki.

2011. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Gondolj bele a bébiétel egy mű kaja , és mindenki ellenzi a felnőtteknél a mű dolgokat, ezért nem értem miért gondolják sokan, h a bébiétel a legjobb a babának.Amit te főzöl az biztos friss és látod mi van benne.

Én elejétől kezdve főztem a lányomnak. Amúgy arról már nem is beszlve milyen drágágk a bébiételek. Amit te otthon megfőzöl lehet még 100 ft-ba se kerül, bébi kaját készíteni a legegyszerűbb.

2011. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
több helyen olvastam,több orvos is mondta,h a bébiétel jobb,szigorúan ellenőrzött.nem biztos,h a fél kilos "génkezelt" alma jó lenne.. nem tudom.a bio bébiételek biztos nem ilyen gyümölcsökből vagy zöldségekből vannak.vagy nem jól gondolom??
2011. okt. 2. 21:25
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a zöldségekről sem tudjuk mi van bennük, mivel, hol kezelték, így ez sem garancia a tök egészséges táplálkozásra...

Én mindkettőt adtam a babámnak, szerencsére a főztömet is szerette és a bébikajákat is. Én remélem egyik sem rossz neki.

2011. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már megeszik egyszerre egy üveggel, így napi kétszer elég drága lenne csak ezzel etetni. Persze, remek, hogy van, amikor utazunk én is azt adok neki, de inkább én főzök. Általában aznapra és másnapra készítem a főzeléket, a gyümölcsöt meg turmixba dobom, 2 perc alatt kész a friss püré.

Nem szeretem az üvegeset, egyszer próbáltam husisat adni, a fele rizsliszt, víz és só volt, amit én főzök az az egész husiból, zöldségből, gyümölcsből áll.

Sok mindent fagyasztottam, így télen sem kell teljesen nélkülözni a tavaszi, nyári gyümölcsöket. Az őszi gyümölcsökből és zöldségekből is most készülök betárazni a fagyasztóba.

Hosszú távon olcsóbb főzni, és én szeretem, hogy az én főztömet eszi, a mi családi ízeinket szokja majd meg. :)

Ráadásul rossz példa is van előttem, a szomszéd kislány egyáltalán nem eszik semmilyen főzeléket, gyümölcsöt is alig, kizárólag a zacskós leveseket és a tejpépeket eszi, pedig már másfél éves is elmúlt. Az anyukája csak a legolcsóbb üvegessel próbálta etetni, mert nem akart pepecselni. Én inkább pepecselek...

2011. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A bébiételkészítők tudják, hogy mire van szüksége a babának és szigorúan ellenőrzött alapanyagokkal dolgozhatnak csak. Főzz neki nyugodtan ha az jobb a lelkednek, de ne félj neki adni üvegeset se, nem méreg és egy kirándulásnál vagy ilyesminél jól jöhet,
2011. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a kérdésem pont az,h baj lenne e ha csak üvegeset kapna,vagyis nagyrészt azt kapná.
2011. okt. 2. 21:41
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

2év9 hónapos a nagyfiam, az első 1,5 éven csak üvegest kapott, főleg, mert egyáltalán nem fogadta el a főztünket.

Lekopogom nagyon, hogy csak pár napig tartó náthája volt eddig. Semmi más.


Kislányom 7 hónapos, neki is üvegeset adok, mert bízok benne, hogy a legjobb összetételű és két gyerek mellett, a háztartás mellett és az itthoni mellékes munka mellett már nincs energiám neki külön főzni egyenlőre.

2011. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Koraszülött kisfiamnak kifejezetten azt tanácsolta a védőnő, hogy az első hónapokban kizárólag üveges gyümölcsöt, főzeléket kapjon! Mert az ellenőrzött, tiszta, és minden allergént kivonnak belőle.
2011. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!