Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázas volt éjjel a babátok,...

Ha lázas volt éjjel a babátok, másnap elviszitek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Már több kérdésben olvastam, hogy 2 napja lázas, mit adjon neki. A fiam tegnap este belázasodott 38.5 fokos láza volt, én ma viszem 8-ra orvoshoz, hisz ki tudja mi a baja. Vagy én reagálom túl, és túl aggodalmas vagyok?
2009. máj. 5. 07:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap voltam a 3 hónapos fiammal dokinál mert 2 napja lázas volt.Nem talált semmi különöset a doki csak azt mondta hogy talán (!) egy kicsit rózsaszínesebb a torka és ennyi.Lehet ha várnék torok gyulladást kapna...

Szerintem pedig a doki sem nagyon tudta mi baja van csak tippelt.Minden esetre adom neki a szirupot és az orr cseppet amit felírt (nincsenek megfázásos tünetei nem folyik a kis orra sem...) Na és persze a kúpot ha lázas.

Jobbulást a babádnak és ne aggódj biztos nincs semmi komoly baj!Talán csak egy kis megfázás.

2009. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. nap csak akkor viszem, ha nagyon lázas, v egyéb tüneteket is produkál.

Másnap, ha nem múlik a láz, elviszem.

Bár éppen múlt héten jártunk úgy, h amíg rendelt a doki, csak enyhe hőemelkedése volt. Amikor már nem rendelt, belázasodott. Ergo másnap tudtam csak vinni.

Persze ha nagyon magas láza lett volna, v egyéb extra tünete, akkor ügyeletre mentünk volna, v kihívtam volna.

De nem volt semmi extra. Jókedvű volt, jól evett, jól aludt, kaki is normális volt, a láz meg csak 38,5-ig ment fel.

Adtam neki Nurofent.

Bevittem a dokihoz (amikor végre rendelt), kiderült, háromnapos láz. Teendő nincs, csak lázcsillapítás. 3 nap után jöttek a foltok, kaptunk rá Fenistil cseppet, 2 nap alatt elmúlt.

Nem minden eset olyan súlyos. Ha nagy(nak látszik) a baj, persze rohanunk v kihívjuk a dokit.

Ha nem, akkor várunk.

Egy melegben alvás, v egy kiadós sírás is képes lázat produkálni.

2009. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Voltunk, de nem talált semmit szerencsére a doktornő, de én így nyugodtabb vagyok.
2009. máj. 5. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!