Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden betegségkor elviszitek...

Minden betegségkor elviszitek a kisgyereketeket orvoshoz? Ha pl. megfázott, náthás, köhög, de nincs láza?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

ÁÁÁÁ nem, ha mindenért vinném, akkor kidobna a gyerekorvos..

Azt mondta akkor kell vinnem, ha láza is van.Tehát egy kis náthát, vagy köhögést otthon kell csillapítani, ha lázas, akkor viszont fontos a doki.Legutóbb kis hőemelkedése volt és náthás volt a lányom, nem vittem el,3 nap alatt rendbe jött.

2011. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen eddig mindig elvittem, bár a másfél év alatt csak 3x volt beteg. De szerintem egy gyereket nem szabad csak úgy otthon kezelgetni. Ha normális az orvos akkor nem fog emiatt kidobni, ha meg igen, akkor orvost kell váltani.

Egy sima náthának tűnő betegségből is sok minden kialakulhat és inkább nézzen rá feleslegesen, mint súlyosabb legyen belőle.eüs

2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
én nem. Akkor viszem, ha nagyon hörög a kis tüdeje, vagy ha már tartósan folyik az orra és nem akar javulni, illetve ha nagyon magas volt a láza. Nem is szoktam rögtön adni neki gyógyszert (max, cebion csepp, orrcsepp, és ha lázas akkor lázcsillapító, de azt is csak akkor ha nagyon magas, vagy tartós). Általában ha magától nem javul akkor gyógyszer (szirupok) adás helyett inkább elviszem, mondom neki, mióta tart és hogy nem javult, azért hoztam, ilyenkor mondja, mit adjak neki és azt közli még, hogy mikor menjünk vissza. Volt már, hogy csak akkor kellett visszamennünk, ha nem javult volna X nap alatt a dolog, mert épp a gyógyuló fázisba léptünk. Nem szeretek csak úgy gyógyszert adni nekik, viszont nem is látom értelmét mindennel az orvoshoz szaladgálni.
2011. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha lázas, vagy pl múltkor ,a mikor nem múlt el a hasmenése.
2011. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha csak náthás, pl. az orra folyik, picit tüsszög, akkor nem viszem. Ahogy már előttem írták: a láz megjelenésekor, vagy ha fájdalom jeleit mutatja, esetleg túl bágyadt, akkor megyünk dokihoz.


Ha csak megfázott, akkor C-vitaminnal és (fél éves kora óta) mézzel tömöm, én ebben hiszek, és be is válik. (A mézzel kapcsolatban: már 3 éves elmúlt, de semmire nem allergiás.) Az orrát Sterimar-ral tisztítjuk (tengervíz), természetes, és mégis kihoz belőle mindent.


Antibiotikumot még sosem kapott, ha rajtam múlik, nem is fog.

2011. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Még sosem volt a gyerekorvosnál. 2,5 éves. 3-szor volt beteg, itthon megoldottam. Lázcsillapitót lehet venni a gyógyszertárban, sinupret meg cebion csepp jó megfázásra és köhögésre. Mást eddig nem kapott.
2011. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Sokszor egyértelmű,h otthon kikezelhető,akkor inkább nem viszem a többi beteg gyerek közé.Ha komolyabb,akkor viszem.
2011. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

csak ha már nagyon lázasak vagy nagyon betegek


ált otthon kezdem el kezeli gyógyteák homeopátia méz stb....


mondjuk volt olyan h 1 hónapig minden héten 2x is mentünk elkapott valamit valamelyik és vagy 1 hónapig egymás között ping-pongozta a 3 gyerek :-/

2011. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem muszáj elvinnem,mert lázgörcsös,és pici náthából is baj lehet.

Elviszem,megmutatom,maximum kapunk valamit későbbre,ha mégsem kezelhető vitaminnal a dolog

2011. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!