Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a fogatol belazasodott egy...

Ha a fogatol belazasodott egy evesem, mi a teendo? Dokihoz milyen esetben?

Figyelt kérdés
Nm nathas, nm kohog, viszont erosen fogzik, ezert gndolm, h.a fogtol.
2011. okt. 29. 05:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a fogától lázasodott be akkor gyulladást kell hogy lássál a szájába ami nagyon fájhat neki, mert valami elfertözödött.


amúgy lázat egy sima fogzás nem produkál. miért is produkálna? nincs fertözés a szájban steril helyröl jön a fog.


viszont a fogzás gyengíti az immunrendszert amitöl sok mindent elkaphatott. van az ismert 3 napos láz babáknál. ez 3 napig tart, sok jele nincs, max pöttyösödés szokott lenni az utolsó napokon. ha semmi baja nincs, és nincs 39 fölötti láza folyamatosan, csillapítható, akkor én nem vinném orvoshoz, várnék. de a te gyereked döntsd el.


még annyit hogy a láz az inyt is érzékennyé teszi (biztos volt ismerösöd akinek lázasan vérzett az inye) és így könnyebben eöbújik a fog. vagy is sokan a lázat fogzásra fogják, mert utánna ott a fogacska, pedig csak a lázas állapot az inyt puhította fel.

2011. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogzástól normál körülmények közt nem lázasodik be egy baba, viszont most van egy csúnya járvány, ami 2 nap lázzal indul, semmi egyéb tünet, aztán két nap múlva hasmenés-hányás nagyon durván. Figyeld, eszik-e rendesen, nem bágyadt-e, széklete rendben van-e, és ha bármi furcsát tapasztalsz, szerintem ügyelet.
2011. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi nemrégen voltunk ugyanígy. Eddig nem volt lázas a fiam fogzásnál, most pedig nem láttam, hogy jönne neki valahol. Szóval belázasodott, de nem ment 38 fok fölé. Nagyon folyt a nyála. Másnapra sem ment le a láza. Harmadnap reggel elvittem dokihoz, biztos, ami biztos. Addigra tele lett a teste kis pöttyökkel. Azt gondoltam, a három napos lázat kapta el. Aztán a doki azt mondta, hogy leghátul jött egy örlőfog, ettől lázas. A pöttyöket pedig melegkiütésnek mondta.

A mai napig nem tudom, hogy a foga okozta, vagy a három napos láz. Viszont az utóbbi állítólag magasabb hővel jár.

Szerintem ha két napnál tovább lázas, vidd el dokihoz.

2011. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
38 a laza, egyelore feljebb nem ment...nurofen reggel levitte.
2011. okt. 29. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:
38-ig ne adj neki nurofent se, mert ha vírusa van, azt egy ilyen láz már segít kiirtani, és ez még nem viseli meg a gyereket.
2011. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!