Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a fogától? (bővebben lent)

Lehet a fogától? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
1 éves fiam fogzása most indult be igazán.8 hónaposan kibújt neki az alsó kettő,egy hete az egyik felső,de mellett még jön 3.Tegnapelőtt és tegnap hőemelkedése volt,ma reggel 37,6-ot mértem neki.Kicsit aggódom,az előző fog kibújása előtt volt hőemelkedése majd 39 fokos láza,elvittem dokihoz aki csípőből antibiotikumot adott rá.Másnap pedig már nem is volt semmi baja,hétvégére pedig kibújt a foga.Ez kb egy hét leforgása alatt történt.Tanácstalan vagyok,hogy elvigyem e dokihoz,nem szeretném, tömni a gyereket feleslegesen antibiotikummal.Lehet h megint a foga miatt volt hőemelkedése?De még mindig nem bújt neki ki...
2011. okt. 28. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet a fogától.

De szerintem válts dokit! Megmagyarázta legalább, minek írt a gyereknek antibiotikumot?

2011. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem igazán :)

sajnos ő ilyen,még be sem érünk a rendelőbe de már írja az antibiotikumot.


Dilemmázom rajta nagyon h váltsak e,mert amúgy nagyon szeretem,mert emberileg nagyon jó,imádja a fiam,nekem is ő volt a dokim,de ez nagyon zavar.

2011. okt. 28. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Hőemelkedéssel én sem vinném el, de láz nem igazán szokott lenni fogzástól, főleg nem 39. Lehet, hogy épp egybe esett valamivel, valami bujkált benne.
2011. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De igen, lehet keményen lázas is a fogzástól! A régi emberek "fogfrász"-ként emlegették, amikor a fogzástól akár 40 fokra is felszökik a láz.

Ha 39 fokra fölment a kicsi láza, de másnapra lement, az nem vírus, tipikusan egy vírusos láz 3 napig eltart.

2011. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogfrász: görcsroham, amelyet a téves hiedelem szerint a fogzás okoz. A fogzás nem okoz magas lázat, rángógörcsöt még kevésbé. Az elnevezés és hiedelem azon a látszaton alapszik, hogy a fogzás idején (az egyébként durván két és fél éves időtartam) fellépő görcs (a lázgörcs ugyanabban a korban gyakori) éppen valamely fog kibújásának idejével esik egybe.

Itt találtam: [link]

Lehet, hogy nem beteg annyira, hogy antibiotikum kellene, ebben igazad van, de ilyen magas lázzal nem jár a fogzás, amint az fent olvasható.

2011. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek, nem lehet ilyen magas láza fogzástól.

Ettől függetlenül én volt, hogy elvittem dokihoz 39-el, és annyit mondott, hogy csillapítsam, ha nem megy le 1 nap alatt, menjünk vissza, ha feljebb megy, egyértelműen azonnal. A mi dokink sem híve az állandó gyógyszerezésnek. Le is ment a láza hamar.

2011. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!