Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan szokott le...

Hány hónaposan szokott le gyermeked a szopizásról? Magát választotta el vagy te választottad el?

Figyelt kérdés
Írjatok minél többen!
2011. okt. 29. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10 hónaposan elapadt a tejem és semmi nem segített :( babám meg már nem akart küzdeni...
2011. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11,5 hósan magától szokott le a lányom, előtte már fokozatosan kevesebbszer kérte, aztán már nem is.

Ikerfiaim 15 hósak lesznek holnap, a nagyobb már nem nagyon igényli, csak éjjel, vagy ha elesett, vagy ilyesmi baja van, elalváshoz sem kell neki pár napja. Kisebb még azon alszik el este, nappal már nem adok neki ilyenkor, néha meg dunnyog miatta, és éjjel ő is kel még, és kéri. Én lassan szeretném ha elhagynák, de drasztikusan nem akarom őket elválasztani, úgy tűnik megoldódik hamarosan magától. Azért akarom egyébként, mert sokszor keltek eddig éjjel emiatt, és már eléggé kivagyunk apával a sok nem alvástól.

2011. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
8 hósan már nem akart szopizni egy darabig még fejtem mert tejem az volt bőven de aztán abbbahagytam!Sajnáltam nagyon mert még szívesen szoptattam volna de ő döntött így:)
2011. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

3hónapig csak szopizott, de több tejet igényelt volna, így kénytelen voltam tápihoz nyúlni. Onnantól egyre kevesebb szopi volt emiatt, 4,5hósan én döntöttem úgy, h csak fejni fogok, mert ígyis-úgyis fejnem kellett. Nehéz döntés volt, de jobb lett mindkettőnknek. 6hósan úgy döntött egy korty anyatejet se hajlandó meginni, tovább nem fejtem.


Amúgy ő szopott volna sokáig szerintem, ha az ő igényeinek megfelelően lett volna tejem.

2011. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14 hónapos volt, én választottam el...a tej már nem kellett neki, csak a cicim, így nem volt semmi értelme már, csak kellemetlen volt, hogy nyammogott rajta.
2011. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11hósan magától :)
2011. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9 hónaposan magától választotta el magát.
2011. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
64%

A lányomat 28 hónaposan sikerült leszoktatni. Már csak elalváshoz, és éjszaka (3x-6x!) szopizott. Hét végén délben is, hétköznap a bölcsiben simán elaludt délben.

Egyik éjjel egyszer még megszoptattam, de amikor újra felkelt, én meg még mindíg nem tudtam elaludni, megelégeltem, és nem adtam többet neki. 1 órán keresztül hisztizett, mindent kitalált, hogy ne keljen aludni (bili, játék, rajzolás). Szörnyű lelkiismeret furdalásom volt, de tudtam, ha már elkezdtem, nincs visszaút. Sírva aludtunk el mindketten. Ez 5 napja volt, azóta egyre könnyebb. Tegnap már magától aludt el, (ágya a miénk mellé van tolva) és ami a lényeg, végig alussza az éjszakát.

Borzasztó nehéz volt belevágni, de nem bántam meg. Nem sérült a lelke sem, sőt, jobban odafigyel rám, néha már szót is fogad nekem :) ami eddig nem történt meg. Párom szerint a határozottságommal szereztem egy kis tekintélyt. Van benne valami, de szerintem az is közrejátszik, hogy nem "vakítja el" már a cici, engem is észrevesz.

2011. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!