Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyereketek elalszi...

Másfél éves gyereketek elalszik már teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

...mert az enyém sajnos nem,(pedig már tudom úgy kellene)általában a karomban alszik el,nagy ritkán úgy hogy fogom a kezét a kiságyban és úgy elalszik.

Biztos én rontottam el,de nem hagytam soha sírni.

Tudnátok tanácsot adni mit tegyek???

Van olyan aki hasonló helyzetben van?

Köszönöm előre is!:)


2011. márc. 6. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam csinálni,hogy lefekszek tévézni,odajön mellém,ő is lefekszik,és így elalszik mindenfajta hiszti nélkül! Este is a nagyágyba alszik el,és utána átrakom a saját ágyába!
2011. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam mindig egyedül aludt el, újszülött korától kezdve. Na de most... 17 hónapos, vagy szeparációs szorongása van, vagy nem tudom, de két napja halál. Csak az a baj, hogy még az se jó neki, ha fogom, ringatom. Csak sír, és sír, és sír. :( Éjszaka rengetegszer keltünk. Ma is nagyon nehezen aludt el, kíváncsi leszek az éjszakára.
2011. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az esetek 90%-ában igen.


Délután mesélünk, beül a könyvvel az ágyába még "olvas" ő is egy kicsit, aztán jó esetben kidől.


Este félhomályban az ölemben megissza a tejitalt, énekelek neki kettőt, megpuszilgatom, és lerakom, pár perc múlva alszik.


A maradék 10%-ban 20 perc és másfél óra között változik az altatás, de ez szinte kizárólag csak fogzáskor vagy időjárás-változáskor van.

15 hónapos lesz a fiam.

2011. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ez a típus vagyok, mint te, vagyis nem hagytam sírni egy éves koráig egyáltalán. Ami nem is baj, mert kiegyensúlyozott, kedves baba lett. Viszont az alvás nekünk is gond volt, mert ringatni kellett, és sokszor éjjel ha felébredt, akkor is fél órákat töltöttem vele (minimum), amire elaludt. 13 hósan hagyta abba a cicizést, és gondoltam, jó lenne megpróbálni az egyedül alvást. Úgy kezdtem, hogy eleinte nem ringattam, de ott ültem a szobában. Azután kimentem, de percenként visszamentem (mert mindig sírt). Utána csak két percenként mentem be, majd három percenként, végül ötpercenként. Ezt kb. Két hétig csináltam. Aztán egy éjjel, miután 3 órán át nem tudtam elaltani (hajnali 4kor), bevallom meguntam, és hagytam 25 percig sírni. Így három hét alatt megtanult elaludni egyedül, de csak este. A délutáni alvás sokkal nehezebb volt. Most 15 hós, és délután még mindig nehezebben alszik el, de este már mutatja, hogy tegyem az ágyába, és integet, aztán elalszik. Hát ennyi. Próbáld ki, bár nem könnyű, de kitartás!
2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem egyáltalán NEM KELL még ilyen idősen egyedül elaludnia, ha nem is volt soha (kezdetektől) egyedül elalvós típus. Az én fiam 15 hónapos, őt sem hagytuk sírni sosem alvásnál, hasfájós volt, ringattuk, stb. Eddig elaludt az esti cicin (12 hónapos koráig) utána a tápszeren, de mostmár egyre többször van, hogy nem alszik el, sőt...

De már kb. 1-2 hónapja néha mutogatja, hogy a kiságyba tegyem be, már nem akarja, hogy ringassam (már rég nem is ringattuk, csak kb. 1 ének erejéig, de már azt sem igényli) Viszont ott kell lenni vele, amíg elalszik, mert ha egyből kijövök, akkor felugrik és behergeli magát és ordítás van. Ha viszont ott vagyunk a szobában (én a kanapéra szoktam feküdni, szemben van a kisággyal, a párom meg a kiságy mellé a földre - persze vagy és vagy ő) akkor általában 2-10 perc alatt elalszik. Kb. 10% amikor nem, na akkor szoktam én is azt mondani, mint te, hogy " nem kéne már egyedül aludnia?" De aztán mindig rájövök, hogy még ezek után jön az esti mesélés, stb. Akkor sem egyedül fog elaludni.


De pl. barátnőmék gyerkőce icipici korától kezdve olyan, hogy leteszik a kiságyba, még nézelődik egy kicsit, majd elalszik. Nem is kell bent lenni a szobában vele, elvan.


Gyereke válogatja ezt is.

2011. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!