Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem az ügyeletre vagy...

Vigyem az ügyeletre vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiamnak 38,2 a láza (nem popsiban mérve), ma 3x fosizott. Adjak neki kúpot, vagy vigyem el ügyeletre?
2011. okt. 31. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Igaz, még csak pocaklakóm van, de közel 40 fokos lázra pici manókámat vinném biztos.
2011. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Feltetlen vidd ugyeletre, mivel tul magas a laza! Ez ejszaka csak rosszabbodni fog.
2011. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyeletet, úgy is szoktak segíteni. Valószínűleg azt mondják majd, hogy adjál neki valami csillapítót, tedd hűtőfürdőbe.
2011. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
hűtőfürdőbe? Szerintem inkább ne. Azt max nagyobb gyereknél lehetne szerintem. De mivel megy a hasa, talán valami baci, vírus van, ami emeli a lázát. Ezért jobb, ha szerintem kedves kérdező mentek az ügyeletre.
2011. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem magas láz, ezért felesleges ügyeletre vinni. Én lehet hogy várnék még míg eléri a 38.5-öt és csak akkor adnék neki lázcsillapítót. Ugyanis ha tényleg beteg lesz, akkor a szervezete így jobban leküzdi a betegséget, mintha egyből lázcsillapítót nyomnánk belé.
2011. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és itasd, nehogy kiszáradjon. De majd az ügyeletes elmondja, mit csinálj.
2011. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2011. okt. 31. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyenlőre csak kúpot adnék neki. Viszont, ha a kúp ellenére feljebb megy, akkor hívd ki az ügyeletet mindenképpen! És fontos, hogy nagyon sokat igyon! (a láz és a hasmenés miatt is!)
2011. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még szerintem sem magas láz. Először megpróbálnám lehúzni neki, kúppal, akár borogatással, de ezért tuti nem vinném ügyeletre. Ott is csak azt javasolnák, hogy próbáld csillapítani a lázat.
2011. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a kúp hamarabb leviszi, a szirup később, akár egy órára rá. Ha lement a láza és letetted aludni, ne feküdj le este, hanem mérd 1-2 óránként a lázát, mert ha éjjel ismét felszökik és nem ébredsz fel rá, lázgörcsöt is kaphat. Én popsiban 39,3-nál hívtam mentőt, mentünk az ügyeletre, be is utaltak minket a kórházba (elég rossz döntés volt, ott csak felülfertőződött, 3 hétig szenvedtünk ááááá)
2011. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!