Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem el az ügyeletre vagy...

Vigyem el az ügyeletre vagy várjak még? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiam először beteg. 37,7 volt este, erre még nem adtam semmit. Éjszaka 38,5-ig felment, adtam neki Panadol szirupot. Most 37,3 de nagyon nyűgös. Vigyem el az ügyeletre? Férjem szerint csak kiröhögnek, és lehet, hogy további betegségeket szed össze amíg sorban állunk. Mit tegyek? Segítsen valaki, mert teljesen kétségbe vagyok esve.
2009. febr. 28. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Én levinném a helyedban. azért a 38,5 már magas láz, főleg egy ilyen kisbabánál. Valami oka van annak! Az hogy most hőemelkedése van az azért van mert hathat még az éjszakai gyógyszer, meg reggel mindig alacsonyabb.

Menj el a pároddal. Ő beáll a sorba te addig kint sétáltatod a picit. Mikor már nincsenek sokan előtetek akkor viszed be, és igy minimális az esélye egy újabb fertőzésnek.

2009. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha téged ez megnyugtat, vidd el, bár én várnék még vele. Akkor vinném, ha újra felmegy a láza. Hallgass az anyai ösztönödre, hidd el nem hazudik, ha úgy látod jónak, vidd és ne hallgass másra.

Üdv 3,5 hós kisfiú anyukája

2009. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
vid el nyugotan az ügyeletre nyugottan hagy néze meg egy orvos és miért kapna el több betegséget az ügyeleten ott csk nem várnak annyian mint egy rendelésen ha van gyerek orvosotok akkor probálj elöször vele beszélni jo gyogyulást
2009. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A mi gyerekorvosunk rendelési időn kívűl nem elérhető, direkt nem adott meg mobilszámot, hogy őt senki se zaklassa. A helyzetünket az bonyolítja, hogy éppen vidéken vagyunk a szüleimnél (250 km-re az otthonunktól).
2009. febr. 28. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

akkor irány az aktuális kórház ügyelete.

nem fognak elküldeni. Ha a párod így áll hozzá hogy beteg a gyerek akkor ha nagyobb a baj akkor is hezitálni fog hogy "kiröhögnek"

indulás!!!!!

2009. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. Most elaludt a drága, amint felébred indulunk.
2009. febr. 28. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is vidd! Bekünk múlt héten volt beteg a manónk. Délelőtt voltunk a dokinál, de még jó, mert délutánra 39fokos láza lett! Ha a torka fáj, mondjuk, és nem kap rá semmit, akkor mitől gyógyulna meg? A lázcsillapítóval csak a lázát viszed le, a betegséget nem kezeled! Nem röhög ki senki, majd meglátod! A TAJ kártyát ne felejtsd vinni!

Jobbulást Nektek!

2009. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vidd elügyeletre!

Mi1 hete jártunk így. Első nap hőemelkedés, láz. Másnap elvittük a dokinénihez, írt fel antibiotikumot mert be volt gyulladva a torka.

Estére felment 40 fok fölé a láza, hiába lázcsillapítoztuk, hűtőfürdőztük.

Az ügyeletes dokit hívtuk, de nem jött ki, mondván úgysem tud semmit csinálni.

Bevittük a kórházba, ahol 2 napot voltunk.


Mindenképp vidd el ügyeletre, mert önmagában a lázcsillapítás a lappangó betegséget nem szünteti meg!

Jobbulást!

2009. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a kisfiad? Elvitted? 2 vagyok. Remélem már jobban van!
2009. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi az érdeklődést. Elvittük. Debreceni Klinika Gyermekgyógyászat. Az ügyelet úgy néz ki, hogy az ügyeletes orvos rendel, ha épp nincs az osztályon dolga. Bemegyünk, semmi betegfelvétel nincs, kb. 50 szülő beteg gyerekkel, szaladgáló, visítozó gyerekek, akik nyílván a beteg gyerekek testvérei. Sehol semmi nincs kiírva. Érdeklődtem, hogy hogy lehet bejutni, van aki szerint be kell adni a TAJ kártyát az ajtónál. Az ajtóhoz érve nagyon csúnyán néztek rám, és szóltak, hogy itt sorban állás van, majd ha sorra kerülök a gyerekemmel együtt vigyem a TAJ kártyámat. Kérdeztem ki után következek, senki sem tudta megmondani. A sírás fojtogatott, hogy a XXI. században, Magyarország 2. legnagyobb városában ez így működik. Hazajöttünk, adtam neki 1 kúpot, lement a láza. Hazaindulni nem mertünk vele. Aludt kb. 3 órát egyhuzamban. Nem fáj semmije, jó kedvű, nevetgél, eszik, a láza is lement. Ha éjszaka visszajönne a láz, akkor inkább kihívom a gyerekügyeletet. Reggel indulunk vissza Pestre.
2009. febr. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!