Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevigyem kisfiamat az ügyeletr...

Bevigyem kisfiamat az ügyeletre vagy várjak még? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos. Gégegyulladása van (voltunk vele dokinál) és dél óta nem bírom lehúzni a lázát,folyamatosan 38.5-38.8 körül van neki. Már kapott Nurofent az nem segített,utána hűtőfürdőztettem,aztán kapott lázkúpot attól sem ment le neki,ismét hűtőfürdő de ez sem vitte le neki. Mit csináljak szerintetek? Amúgy tegnap éjjel óta tart ez a lázas állapot, a legmagasabb 39,3 volt neki,de délelőtt még lement neki 38 alá is.
2011. febr. 13. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném(de nem a sima gyermekorvosi ügyeletre).Nem tudom,hogy hol laksz(én bp.-i vagyok),és az ügyeletes gyerekkórházba(vagy ahova tartozunk)mennék vele.Mielőbbi jobbulást!2 gyerekes anyuka
2011. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném, mert a láz nem betegség, hanem a védekezés része. Nagyon sok betegség tipikus velejárója a csillapíthatatlan láz. Úgyhogy én elsőként telefont ragadnék és megkérdeznék egy orvost, mit szól hozzá.

Csak ezért, mert magas a láza, nem vinném be egy helyre, ami tele van fertőző beteg gyerekekkel, úgy, hogy lehet elküldenek, hogy anyuka, a gégegyulladás ezzel jár, csillapítsa folyamatosan.

Tegnap mi kórházban voltunk és tele volt az ambulancia, itt az influenza, valami hányás-hasmenéses vírus, nekünk egy speciálishoz volt szerencsénk, amitől egy óra alatt kiszáradt a gyerek, miközben evett-ivott- úgyhogy én kétszer sőt háromszor meggondolnám vigyem e.


Telefonálj, kérj egy orvost és mond el mit tapasztalsz, majd javasol valamit, ha azt mondja vidd be, akkor vidd be.

2011. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekünk csütörtök éjszaka volt 40 fokod lázunk nem egyszer.hívtam az ügyeletet azt mondta hogy akkor kell bemenni ha tartósan 39 fölött van a láza és különben is nem tudná megszúrni mert csak algopyrin injekciója van, az meg ugyanolyan mint a germicid kúp. jó mi ? ezt mondta hajnal 4-kor mikor már másodszorra ment fel a láza 40 fokosra. de szerencsére lement. nekem úgy mondta ha pl. 2-kor kap nurfent akkor 4-kor kaphat kúpot ha kell akkor 6-kor nurofent és 8-kor kúpot. + a hűtőfürdő fontos

jobbulást nektek !

2011. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy orvossal. Azt mondta,hogy a szervezet így védekezik a vírusok ellen,hogy beáll ilyen magas hőmérsékletre mert így pusztulnak csak igazán a vírusok. Ha 39 fok fölött marad,akkor kell bemenni az ügyeletre, ott tudnak adni intravénás vagy intramuscularis lázcsillapítót.Ja,azt is mondta,hogy akár 3 napon keresztül is lehet ilyen magas láza...remélem nem így lesz. Holnap azért elviszem a háziorvoshoz.

Köszönöm Nektek!

2011. febr. 13. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is volt gégegyulladásunk mikor 1 éves volt a lányom.Hajnalban mentünk vele az ügyeletre,mert fulladt,onnan küldtek is a kórházba,bent fogtak a "kötelező 3 napra" így utólag már tudom,hogy teljesen feleslegesen.Semmi mást nem csináltak csak hideg párát fújtak a kislányom arcára naponta 2x10 percig.Már előtte is előfordult ilyen,akkor a dokink tanácsára nyitott fagyasztó előtt ültünk jól felöltözve naponta 5x10-15 percig és hatásos volt,csak akkor éjjel fulladni is kezdett és megijedtünk,talán ha 5 percet még fagyasztózunk nem kell menni az ügyeletre és nem fognak bent a kórházban sem.De végülis így nyugodtabbak voltunk.

Szóval a hideg pára a gyógymód a gégegyulladásra!Ja és Aktív Babyt szedtünk(antibiotikum)

Jobbulást nektek!

2011. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Sajnos már kisfiamnak sem ez az első gégegyulladása, 4 hete volt neki az első! Akkor mi is kórházba kerültünk,mert nagyon fulladt,ott kapott párásítást, steroidot,antibiotikumot is, 5 napig voltunk bent. Akkor nem volt neki ilyen hosszantartó magas láza...ma már csak hőemelkedése volt. Vettünk hidegpárásítót, az megy egész éjjel,remélem segít valamit és nagyon bízok benne,hogy megússzuk a dolgot kórház nélkül.

2011. febr. 15. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!