Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altattad az 1 év körüli...

Hogy altattad az 1 év körüli gyermeked amikor már rendes ágyban és nem rácsosban aludt? Nem mászkált el?

Figyelt kérdés
mert ugye a rácsosnál sok választása nincsen hisz nem tud elmászni ,de amikor rács nélkülibe aludt hogy szokta meg?bent maradtál míg elaludt és hogy vettétek rá arra hogy alvás van és az ágyban a helye??!!
2011. okt. 31. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ameddig belefér a rácsosba, addig ott altattam - kb 3 évesen került másikba.
2011. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Másfél éves a kisfiam, ő bizony az első "rács nélküli" éjszakájánál nem tudtuk lerakni aludni, katasztrófa volt.Úgyhogy én nem is próbálkoztam tovább, amíg megmarad a rácsosban, nem próbál kimászni stb, addig nem kap heverőt.
2011. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1 éves gyereket felesleges még heverőn altatni,hacsak nem jön a kistesó,és neki kell a kiságy.Az enyémek 2 évesek,persze már lazán ki-be másznak a kiságyból,de még mindig bent kell velük feküdnöm míg elalszanak,mivel nem értik meg,hogy ha fáradtak,aludni kell,és nem kimászkálni.Képzelem,ha nem lenne még ennyi rács sem,mit művelnének..
2011. okt. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a lányom, amikor kapta a leesésgátlós gyerekheverőt, mert a tesónak kellett a kiságy. De nekem akkoriban még cicin aludt el a nagyobbom is, nem csak a kicsi, szóval szopizott, elaludt, leraktam.

Most 3 éves, de még ott szoktam vele maradni, amíg elalszik, szerencsére többnyire ez max. 10 perc.

2011. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A fiam 2 évesen kapott normál méretű heverőt, leesésgátlóval, néhány hétig üresen állt a szobájában, ragaszkodott a kiságyához. Aztán szüleimnél aludt, és ott ők szoktatták rá a heverőre. Azóta itthon is a nagy ágyban alszik. Türelem és valami jó trükk nem árt hozzá szerintem, amivel a nagy ágyba lehet csalogatni.
2011. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak azért akarom őket átszokatni ,mert nos sajnos nem egyeztettünk az asztalossal és szép szóval brutál kicsi lett vagyis lettek a kiságyak és állandó jelleggel valamijük beleakad egy jót nem tudnak fordulni mert rögtön nekivágódnak a rácsnak nos lemértem és az ágy 105X49 centis.Ez nem valami fasza dolog mert éjjel is ezért kell őket kiszedni belőle és a matracon alszunk tovább mert ott kényelmesen elférnek.De félek mert olyan izgő mozgó babák hogy tuti nem maradnak meg majd a rács nélküli ágyon.
2011. nov. 2. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez tényleg nagyon pici ágy, vagyis ágyak. A fiam tulajdonképpen nem is kiságyban aludt, épp azért, mert mindig forgolódott és beakadt a rácsba a lába, hanem utazóágyban, amivel ilyen gond már nem volt. A lényeg, hogy mind a négy oldaláról legyen valami magasító a leesés miatt. Egyébként én is kiváncsi voltam, hogy mi történik, de nem esett le ( a leesésgátló ellenére maradt hely, ahol le tudna esni)és reggelente is szólt, hogy ébren van és vegyem ki, mint a kiságyból. Aztán két hét után rájött, hogy ő is fel tud kelni egyedül és szépen kijön a szobájából.
2011. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
DE sajna az én kicsikéim még nem alusszák át az éjszakákat meg nem tudom hogy maguktól hogyan is maradnának az ágyon mert brutál nagy mozgásigényük van hogy már tiszta piros a szemük meg erre arra dőlnak de nem feküdnének le csak mennek tovább,hát nem tudom akkor éjjeli alvásnál hogy maradnának meg mert most is csak a rács tartja őket vissza?!!Csak azokra az anyukákra irígykedem akinek olyan a gyereke hogy képes egy matracon elaludni,persze itt most közel 1-2 évesekről írok.Jó lenne ha a megértenék már hogy ha alvás van vagy ha álmosak akkor be az ágyba és kész de szerintem ez még hosszú menet lesz....
2011. nov. 2. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak alvásgondok, mind az éjszakai, mind a nappali alvásnál többször ébredt minden áldott nap és vissza kellett altatni. Másfél éves koráig bírtam, akkor jött a "drasztikus" sírni hagyós módszer, ami nálunk bevált és azóta átalussza az éjszakát! (Aludj jól gyermekem című könyvben leírtakat alkalmaztuk)
2011. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12 hónaposan kapta a juniorágyat, a mi ágyunkkal van összetolva, így most nincs feltéve a leesésgátló. Nem mászkál el, amikor elalvásidő jön, átviszem, hálózsákba teszem, odafekszem mellé, simogatom (esetleg dúdolgatok neki), és szépen elalszik. Ha éjjel gurulna, akkor hozzánk gurul át a nagyágyra, azzal sincs probléma. Ő sem alussza még át az éjszakát. Most 14 hónapos, és teljesen jól működik az új ággyal az alvás.
2011. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!