Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen kinlódva megy...

Másnak is ilyen kinlódva megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

8,5 hós kislányom csak a banánt hajlandó megenni. Azt is csak úgy ha kézzel etetem vagy ő maga nyammogja el. Ha épp jókor adom neki (mármint olyan kedve van, akkor sikerül beletenni almát vagy őszit és úgy eszi meg. A kanál helyből az utálat tárgya, biztos, hogy a foga miatt, mert még a fogak előtt szépen eszegetett már nagyjából mindent kanállal. De az már 2-3 hónapja volt. Elkezdtek kibújni a fogak (már 4 van és jön a köv. 2) és teljesen elutasított minden kaját, kizárólag csak szopizott. Most sem szereti a kanalat és amit megevett régen azt most nem. Kezdek elkeseredni. Már mindent próbáltam. Etetőszékben, ölben ültetve, szopi előtt, szopi után, 2 szopi között. Bohóckodva, komolyan. Bébiétellel, saját készítésű étellel, pürés kajával és darabossal. Mindig ott ül velünk, mikor mi is eszünk. Kinézi a szánkból, de ha megkínálom, akkor elfordítja a fejét és összezárja a száját.

Van esetleg ötletetek, hogy mit tegyünk? A türelmen kívül persze, mert az van csak mégis kezd fogyni...


2009. máj. 5. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi még csak fél évesek vagyunk ugyan, egy hónapja próbálkozok. Az eredmény:0. Ha meglátja a kanalat szintén üvölt, köpköd. El is halasztottam a kóstoltatást, majd egyszer, ha már nagyon muszáj lesz... Félek, hogy a cicin kívül nem kell majd neki semmi :-(
2009. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
cumisüveget elfogadja? mert én a helyedben megpróbálnám, hogy hígabbra csinálok neki főzeléket, vagy mondjuk tejpépet, gyümipüréket, hátha a cumisüvegből megeszi. nálunk pont fordított ahelyzet. a cumisüveget nem fogadja el, a kanál hagyján. a 6. fogát várjuk, és az utóbbi három kínszenvedés volt. volt, hogy sírtam mellette, hogy legalább igyon valamit, ha már nem is eszik, mert féltem, hogy kiszárad. Nálunk ami nagyon bejött, a Humanának a babajoghurtja. abból bármilyen ízt megevett, akármilyen szörnyű hangulata volt is. Amúgy nálunk is a banán a sláger, minden kajájához azt keverek. tápszert és tejpépet is banánnal turmixolom, csak úgy eszi meg. eddig minden gyümit megevett, kicsit megijesztettél:-) remélem nem fog leszokni róla a fiam. most 8 hós. Kitartás, talán ha kijön a felső 4 foga, akkor helyreáll a rend. én is ebben reménykedem:-)
2009. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az én babám morog majdnem sír kanalazáskor, de azért eszik igaz olyan érzés mintha eröszakolnám
2009. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát sajna nálunk is a fordítottja van.. :(( Az se jó. Pici lányom még csak 5 hónapos, de már kanállal bevág egyszerre 1 egész üveg bébiételt.. én kicsit sokallom, és félek is, hogy ha már most megeszi, mi lesz később.. Igaz, ő sajnos 3,5 hónapos kora óta teljesen tápszeres, tehát nálunk nincs cicizés, sajnos nem ismeri ennek a dolognak az előnyeit, és a szépségét..


Szerintem is légy türelmes, és előbb utóbb menni fog a kanalazás. :)

2009. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál nehezebben megy a hozzátáplálás, neki a cici a lényeg még sokáig. Sok türelem kell, ne aggódj, el fogja fogadni majd a kaját, akkor amikor szüksége lsz rá. Én nem adnám a főzeléket cumisüvegből, ne hátrafelé haladjatok, a kanálhoz kell szoktatni. Nálunk ugyanaz volt, mint nálatok, de egyszercsak beindult. Mivel szopizik, nem tud kiszáradni, mert a folyadék nagy része igy megoldott. Ne add fel, mindig próbálkozz, esetleg ha nagy a hiszti az evés körül, pár napig ne kinálgasd, majd próbálkozz újra. Fel a fejjel!
2009. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így van. Most 1 éves, de még mindig vannak olyan napjai, amikor semmit nem hajlandó enni, csak szopni. Egyébként meg van vagy 5 féle kaja, amit egyáltalán elfogad.

Nekem is kinézi a számból, amit eszem, most már elvileg kaphat bármit. Úgyhogy én adok neki, darab húst, krumplit, kenyeret, stb. Azt próbálná enni egyedül, de a nagyja az asztal alatt köt ki. Nekem azt mondták, hogy majd akkor fog enni rendesen, ha eheti amit mi, mert velünk együtt nagyobb kedve van hozzá. Látom is, hogy próbálná, de még ezt is meg kell tanulni. Ne aggódj, ha van tej, éhen nem hal.

2009. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7,5 hós a lányom, nagy haspók volt, mindent megevett, de kb két hete mi is kínlódunk a fogai miatt (még egy sem bújt ki, de ha jól látom, egyszerre 3 is készülődik).


nálunk bevált a szilikonos kanállal evés, mégpedig úgy, hogy nála is van egy, és felváltva eszünk: odanyomja a számhoz, én "hammmhammhamm", ezután én nyújtom neki és ő kapja be a falatot. persze duplaannyi idő, de legalább néhány falatot eszik így.

ezenkívül imád kotorászni a kajában, oda kell tennem elé banándarabokat, egy kanál pürét kiborítva stb és ebben maszatol, közben néhány kanállal be tudok rakni a szájába. Amikor égképp nem megy a kanalazás ,akkor meg hígabbra csinálom a kaját és pohárból megitatom - nem sokat hajlandó így se enni, de a semminél több.

A lényeg, hogy ne száradjon ki!

és a homeo-bogyók úgy tűnik, beválnak nála, ha kb 40 perccel a bevétel után kezdem etetni, többet eszik minit általában.

2009. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ehhh..köszi a bíztatást. :) Abban azért reménykedem, hogy tizenegynéhány évesen már eszik majd rendesen. :)

A cumisüveget is próbáltam, de ha megérzi, hogy nem víz van benne, akkor már nem is kell neki. Tejem van elég, szerencsére ez miatt nem kell izgulni.

2009. máj. 6. 08:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenféle kanalunk van már, műanyag, szilikonos, fém, kicsi, nagyobb, ferde nyelű, egyenes nyelű. Sajna nem csak a kanállal van a gond, hanem magával az étellel.

(Ezért a rra nem fog rászokni, hogy cumisüvegből kapja a kaját) Szerencsére ügyesen iszik pohárból, már azzal is próbáltam etetni, de semmi eredmény.

Így nem nagyon tudok egy fél napra lelépni ügyeket intézni, ezért is szeretnék már egy étkezést kiváltani. (Az anyatejet sem fogadja el cumisüvegből csak a cici kell neki) Nagyon okos a kis tündér. :)

Azt hiszem ez kicsit odébb van..

Köszi még 1x

Jó babázást és kitartást nektek is. :)

2009. máj. 6. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!